MiastoWiadomości

Trwa kontraktowanie Projektu o wartości 55 mln zł.

Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki – Etap II, to kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle. Projekt współfinansowany jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 alt=
Trwa kontraktowanie Projektu o wartości 55 mln zł

Efektem prac będzie wybudowanie 90 km sieci wodociągowej, 14 km kanalizacji sanitarnej oraz zmodernizowane zostaną 2 oczyszczalnie ścieków: w Jaśle i Woli Żyrakowskiej. Inwestycje prowadzone są na terenie 5 gmin: miasta Jasła, gminy Dębica, Pilzno, Sękowa i Żyraków.

W dniu 07.03.2013 r. w Urzędzie Gminy Dębica została podpisana umowa na roboty budowlane dla zadania pn. „Wodociąg Gmina Dębica – Południe – etap III – sieć Stobierna, Stasiówka wraz ze zbiornikiem głównym” realizowanego w ramach Projektu „Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki – Etap II. Wartość wykonania robót budowlanych, zgodnie z zawartą umową wynosi 8 197 950 zł brutto. Wykonawcą inwestycji będzie firma – Krzysztof Machnik Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego „MACHNIK” z Mochnaczki Wyżnej , która wyłoniona została w drodze przetargu nieograniczonego. Umowę w sprawie realizacji inwestycji podpisali: Krzysztof Machnik reprezentujący Wykonawcę oraz Stanisław Rokosz, Wójt Gminy Dębica w imieniu Zamawiającego. Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle reprezentowali – Marek Rączka, Członek Zarządu Związku oraz Mariusz Chmiel, Pełnomocnik ds. Realizacji Projektu „Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki – Etap II”.

Kontrakt obejmuje zaprojektowanie i budowę około 55 km sieci wodociągowej w miejscowościach: Stobierna i Stasiówka w gminie Dębica wraz z niezbędnym uzbrojeniem, budowlami i urządzeniami technicznymi w tym zbiornik o poj. 1000m3 i 3 hydrofornie. Czas realizacji 23 miesiące od daty podpisania umowy.

ZGDW Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

ABW i Prokurator powinni od razu tam siedziec i patrzec IM NA RECE!..tak w razie czego…

bhp
bhp
2024 lat temu

Dwie oczyszczalnie ścieków tj.Dębica i Jasło budowano równocześnie.W Jaśle na tyle” dobrze” ją zbudowano,że się rozłaziła i trzeba ją było gruntownie modernizować w I-szym etapie..Teraz należy dokończyć II-gi etap.I trzeba kolejny raz wpompować dalsze mln-y ażeby to w miarę funkcjonowało.A że wielu obecnie rządzących w Jaśle brało czynny udział w jej byle jakiej budowie,toteż bez żadnego tłumaczenia walczą o kolejne środki finansowe.Wspomniana dobrze wykonana,dobrze funkcjonująca Dębica nie potrzebowała i nie potrzbuje żadnych robót modernizacyjnych.

wir
wir
2024 lat temu

M.Ch. awansuje za tej władzy. Pewnie żona się wymodliła 😉

bhp
bhp
2024 lat temu

informacja z ostatniej chwili w tej sprawie.Otóż Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu pismem znak CEDH-LF8.3aR z dnia 05.03.2013r. przyjął do rozpoznania złożoną skargę p-ko Polsce i wszczął postępowanie ,Sprawa dotyczy ogromnych nieprawidłowości w Oczyszczalni Ścieków w Jaśle na etapie jej budowy, ,wyposażenia i eksploatacji za okres 1995-2001

RP
RP
2024 lat temu

Przychodzi mêzczyzna na policjê i mówi ze bandyci co miesiac sciagaja haracz mimo ze nie ma jeszcze zadnych dochodów. Policjant przyjmujacy zgloszenie pyta siê czy zna tych bandziorów – a on ze nie, ale wie ze na szefa tej bandy mówi siê premier. To Rzad ma siê starac zebym placil mu podatki a nie … rozwiń całośćodwrotnie. Jesli inny kraj daje lepsze warunki to sorry. I proszê mi tu nie mówic dyrdymalów o patriotyzmie. Politycy kradna ile wlezie i maja was w czterech literach. Oczywiœcie gêby pelne frazesów dla motlochu. Mam prawo wybrac sobie zlodzieja który okrada mnie mniej! W… Czytaj więcej »

phaceanileara
phaceanileara
2024 lat temu

No, tak, niby tak, ale czy to wyjasnienie tego terminu jest prawdziwe? http://pl.wikipedia.org/wiki/Reklama_spo%C5%82eczna Jak do tego nawiazesz?

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x