r e k l a m a
MiastoWiadomości

Trwają policyjne działania „Boże Ciało 2011”

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas tegorocznego przedłużonego weekendu związanego ze świętem Bożego Ciała. Jak co roku na drogach pojawi się więcej patroli, a funkcjonariusze będą pomagać kierowcom poprzez upłynnianie ruchu i eliminację niebezpiecznych zachowań użytkowników dróg.

Trwają policyjne działania "Boże Ciało 2011" (fot. Policja.pl)

Wieloletnie policyjne doświadczenia wskazują, że długi czerwcowy weekend, związany ze świętem Bożego Ciała, to czas kiedy wiele osób decyduje się wyjechać, by wypocząć. Dlatego już od środy, 22 czerwca policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Boże Ciało 2011”. Jak co roku, funkcjonariusze zadbają, by ruch na drogach odbywał się płynnie, bez zatorów. Jeśli będzie taka potrzeba pokierują ruchem, wyznaczą objazdy i poinformują kierowców o ewentualnych utrudnieniach. Działania zakończą się w niedzielę, 26 czerwca.

W czasie przedłużonego weekendu na drogach, szczególnie tych prowadzących do miejscowości turystycznych ruch będzie wzmożony. Dlatego funkcjonariusze w sposób szczególny będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Jednym z głównych zadań policjantów będzie upłynnianie ruchu na drogach wylotowych i na głównych skrzyżowaniach największych miast regionu.

Na drogach pojawią się patrole wyposażone w radary, a także pojazdy z wideorejestratorami i policyjne motocykle. Funkcjonariusze będą konsekwentnie walczyć z piratami drogowymi, jeżdżącymi niebezpiecznie i zbyt szybko. Policjanci będą też prowadzić kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w niżej wymienione dni tygodnia obowiązuje zakaz ruchu na drogach pojazdów i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów:

  • w piątki w godz. od 18.00 do 22.00
  • w soboty w godz. od 8.00 do 14.00
  • w niedziele od w godz. 8.00 do 22.00

Niestosowanie się do tego zakazu stanowi naruszenie art. 92 ust. 1 pkt 5 i ust. 4, ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym. Grozi za to kara pieniężna w wysokości 1000  złotych.

KWP

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x