MiastoWiadomości

Trwają prace na Ogródku Jordanowskim

Rozpoczęły się już prace budowlane przy realizacji projektu „Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła”. Na Ogródku Jordanowskim powstanie między innymi skatepark, ścieżka zdrowia, letnia scena kameralna, a na osiedlach Kopernika (ul. Metzgera), Ulaszowice (ul. Na Kotlinę) i Mickiewicza (ul. Słowackiego) nowe place zabaw.

Trwają prace na Ogródku Jordanowskim (fot. UMJ)

Przebudowa Ogrodu Jordanowskiego polega na przywróceniu dawnej sprawności technicznej i użytkowej całego obiektu. Dla dzieci zaprojektowano plac zabaw, który podzielono na dwie kategorie wiekowe: dla dzieci od 3 do 6 lat i dla dzieci starszych oraz zestaw zabawowy integracyjny dla osób niepełnosprawnych. W miejscu starych basenów kąpielowych powstanie skatepark dla początkujących i zaawansowanych. Nieopodal boisk sportowych zaprojektowano letnią scenę kameralną dla potrzeb Młodzieżowego Domu Kultury. Wśród zaplanowanych elementów znajduje się również ścieżka zdrowia wraz z elementami ćwiczeń oraz siłownia na wolnym powietrzu dla dzieci i dorosłych, a także urządzenia zabawowe takie jak: linarium, statek żaglowiec, huśtawki, bujaki, zjeżdżalnie, karuzele, piaskownice, zestawy wspinaczkowo – ruchowe podnoszące sprawność fizyczną u dzieci.

Trwają prace na Ogródku Jordanowskim (fot. UMJ)

– Z uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Jasła część terenu Ogródka Jordanowskiego nie będzie dostępna. Jednak bez żadnych przeszkód można korzystać z obiektów sportowych kompleksu Orlik 2012. Także bez utrudnień można dostać się do Młodzieżowego Domu Kultury jednak z wejściem od ulicy Śniadeckich – mówi Stanisław Kosiek, p.o. kierownika Wydziału Inwestycji UMJ.

Dodatkowo na terenie Ogródka Jordanowskiego zmienione zostaną nawierzchnie alejek, a teren, który wzbogaci się o nową zieleń, zostanie ogrodzony i oświetlony. Prace budowlane mają potrwać do końca sierpnia br. i do tego czasu nie należy korzystać z placu zabaw. Dzieci będą mogły bawić się na nowych placach zabaw na osiedlach Kopernika (ul. Metzgera) i Mickiewicza (ul. Słowackiego) już w czerwcu, a na osiedlu Ulaszowice (ul. Na Kotlinę) w sierpniu.

Trwają prace na Ogródku Jordanowskim (fot. UMJ)

Ogólna wartość projektu wynosi blisko 7 mln 814 tys. zł, dofinansowanie z EFRR 85% (6 mln 624 tys. zł) Projekt realizowany jest w partnerstwie z Województwem Podkarpackim i Jasielską Spółdzielnią Mieszkaniową w Jaśle. Miasto Jasło w ramach projektu zrealizuje następujące elementy: rewitalizację Ogródka Jordanowskiego, budowę parku linowego, budowę toru dla BMX oraz zagospodarowanie otwartych i ogólnodostępnych placów zabaw na osiedlach Kopernika (ul. Metzgera), Ulaszowice (ul. Na Kotlinę) i Mickiewicza (ul. Słowackiego). W ramach projektu Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa wykonała plac zabaw na osiedlu Gamrat, a Województwo Podkarpackie reprezentowane przez Policealną Szkołę Medyczną realizuje renowację Zespołu Pałacowo-Parkowego Sroczyńskich.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
olgaa♥ :*:*Jaślakprawdziwy Hetfieldmery SP 5Discozpola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bełt
Gość
Bełt

chłopy kopio i pijo wino

Jaślak
Gość
Jaślak

suuuuper!!!! nareszcie coś pozytywnego!!!

prawdziwy Hetfield
Gość
prawdziwy Hetfield

dragoness, w Jaśle od zawsze mówiło się „na Ogródku”. Taki lokalny zwyczaj, wszyscy wiedzą o co chodzi 🙂

mery SP 5
Gość
mery SP 5

Cos pisiokom gęby zatkało!?

Discozpola
Gość
Discozpola

Alem będziem pioł taniego winka

kotliniok
Gość
kotliniok

do Dragoness,ty się zainteresuj Kotliną, bo tam wypalają trawę w sadzie

kibel
Gość
kibel

spoko na deske skatepark ale plac zabaw nie no ziom

dragoness
Gość
dragoness

UMJ powinien zatrudnić kogoś z elementarną znajomością języka polskiego. „na Ogródku Jordanowskim” – od kiedy tam jest zadaszenie?

M
Gość
M

Wspaniale będzie gdzie latem posiedzieć.

jo
Gość
jo

Super!!!!!!!!

olgaa♥ :*:*
Gość
olgaa♥ :*:*

supcio teraz jestem cały czas na skate parku :*

Close
X