MiastoWiadomości

Twórcze Karpaty

Biuro Wspierania Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta w Jaśle planuje realizację projektu pod nazwą Festiwal Współpracy Międzypokoleniowej „Twórcze Karpaty”. Festiwal ma przyczynić się do przełamywania funkcjonującego w społeczeństwie mitu o konflikcie pokoleń i pokazać, jak wiele dobrego wynika z wymiany międzypokoleniowej.

Twórcze Karpaty (fot. Urząd Miasta Jasła)

– Rok 2012, z inicjatywy Komisji Europejskiej, decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady został ogłoszony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Chcielibyśmy przyłączyć się do tej akcji i promować wizję takiego społeczeństwa, w którym każdy, bez względu na wiek, znajduje dla siebie miejsce w społeczności, w której może być twórczo aktywny – wyjaśnia Bożena Molska-Olbrot, kierownik Biura Wspierania Inicjatyw Społecznych w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw
Społecznych Urzędu Miasta Jasła. – Obecnie poszukujemy partnera, który wspólnie z miastem włączyłby się do przygotowań i realizacji tego innowacyjnego projektu – dodaje kierownik B. Molska-Olbrot.

Projekt, który chciałoby realizować miasto ma stworzyć przestrzeń do autokreacji i samorealizacji starszego oraz młodszego pokolenia w sferze kultury poprzez promocję i upowszechnianie różnorodnych form twórczości i aktywności artystycznej. Planowany termin realizacji projektu to wrzesień 2012 r.

Wszelkie dodatkowe informacje można kierować do Biura Wspierania Inicjatyw Społecznych, Urząd Miasta w Jaśle, Rynek 12 , 38-200 Jasło, tel. 13 4486329, e-mail:b.molska@um.jaslo.pl. Ogłoszenie można znaleźć na stronie: http://www.wrota.podkarpackie.pl/res/bip/gminy/um_jaslo/bis/2011/ ogloszenia/ogloszenie_bis_03_01_2012.pdf

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
al
al
2024 lat temu

SMJiRJ – przykład „konfliktu pokoleń”.

staruch
staruch
2024 lat temu

Fajna inicjatywa.Niemniej jednak nie należy zapominać starej i ciągle obowiązującej maksymy.Starsze,odchodzące pokolenia mają święty obowiązek pozostawienia młodemu pokoleniu pewien dorobek materialny i kulturowy.Jeśli popatrzeć na ogromne bezsensowne zniszczenia przemysłu w Jaśle ,które tyloma wyrzeczeniami zostało stworzone i dające młodemu pokoleniu szanse na pracę tu w kraju,a nie na obczyżnie,to nie sposób popatrzeć prosto w oczy młodym.Jeśli występowały anomalia,to należało ich wyeliminować,a nie zastępować ich jeszcze gorszymi,tj.niszczenie lub grabieżcza prywatyzacjaFajnie brzmi powiedzenie”jeśli brak chleba zorganizujmy młodym igrzyska”

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x