PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Tylko jeden jaślanin w sejmiku wojewódzkim

Bogdan Rzońca dostał się do sejmiku wojewódzkiego. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zdobył 30 tys. głosów i jest jedynym jaślaninem we władzach wojewódzkich.

Bogdan Rzońca w 2007 roku podczas otwarcia drogi w Warzycach (fot. archiwum)
Rzońca zdystansował pozostałych rywali. Kiepski wynik poniżej 2 tys. głosów uzyskali kandydaci wystawieni przez Platformę Obywatelską – Andrzej Czajka (1907 głosów) i Roman Myśliwiec (1716 głosów).
Najlepszy wynik wśród pozostałych startujących z powiatu jasielskiego uzyskał kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Antoni Wydro (3961 głosów).
Wynik Rzońcy może cieszyć, jednak nie przełoży się on na ponowne uzyskanie przez niego funkcji wicemarszałka województwa podkarpackiego. W Rzeszowie władze PO, PSL i SLD dogadały się w sprawie koalicji sprowadzając przy tym PiS do roli partii opozycyjnej. A to zdaniem sceptyków może z kolei oznaczać zmniejszenie szans pozyskiwania środków na inwestycje w powiecie jasielskim.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaślak
Jaślak
2024 lat temu

Jaki tam jaslanin, przecież to wieśniak z podjasielskiej wsi, nawet nie wiem jakiej, ale chyba z Cieklina

anty ps
anty ps
2024 lat temu

powstała koalicja PO SLD PSL brawo
Pis w odstawkę jak podają media
brawo nowa koalicja

podatnik
podatnik
2024 lat temu

Głosy oddane na tego Pana to ogromna strata dla naszego miasta i powiatu. Niewiele dla nas i całego województwa dokonał będąc marszałkiem i wicemarszałkiem. Cieszy fakt, zawiązania koalicji PO, SLD PSL. Ten fakt świadczy o tym, że istnieją w naszym województwie bardziej oświeceni wyborcy, dzięki którym wyrwiemy się z panowania PIS-u na Podkarpaciu. 5 grudnia kolej na NASZE MIASTO. Nie dajmy się zwieść banalnym przemówieniom, fałszywym uśmiechom i obietnicom bez pokrycia. Nie pozwólmy na podstępne i mściwe rządy, na brak koncepcji rozwoju industrialnego, gospodarczego dla naszego miasta, na ośmieszanie nas w świecie.. To co zostało w ostatnich latach wykonane w… Czytaj więcej »

Ciocia Mai
Ciocia Mai
2024 lat temu

Januszu Kołodziej i twoja bando,nie idźcie już tą drogą.Wasz czas minął bezpowrotnie!

js
js
2024 lat temu

Wart Pac pałaca a pałac Paca. Przecież Czernecki to z tej samej sitwy co Kurowska, tyle za kilka lat temu zadarł z Zającem, bo nie chciał zrezygnować na rzecz Rzońcy z kandydowania na burmistrza. Ot taki PiSowiec, tyle że na wygnaniu. Ciekawe, co wskóra w sejmiku, skoro z PO czy SLD był równie skonffliktowany? Ciekawe, kogo masz na myśli, mówiąc o jego „mądrych współpracownikach” – Wnęka, Urbana, czy może Górczyka,z którym też się zresztą popsztykał? Z tym Rynkiem czy wałami to mógłbyś sobie darować. Podobnie z 4 km drogi zwanej obwodnicą, budowaną przez 10 lat, czyli w tempie 400 m… Czytaj więcej »

kłaput
kłaput
2024 lat temu

Rzońca to taki jaślanin z Zarzecza,a Kurowska jaślanka która kocha nasze miasto tyle że z Dąbrówki to takich tuzów nam proponuje PIS a wy głupki głosujcie na tych wsiurów

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

I czym tu się cieszyć…Po prostu cd tego co było-zero>>>>

LAURA
LAURA
2024 lat temu

RZOŃCA ZDOBYŁ 30 TYSIĘCY GŁOSÓW
SKORO GO TAK WSZYSCY KRYTYKUJECIE, KTO NA NIEGO GŁOSOWAŁ?!
DOBRY Z NIEGO CZŁOWIEK I POLITYK, NIE OPOWIADAJCIE GŁUPOT!!!!

OBSERAWTOR
OBSERAWTOR
2024 lat temu

DURNIE MOGLISCIE WYSTAWIC KANDYDATURE CZELUSNIAKA NA BURMISTRMA NAPEWNO BY ROZLOZYL TYCH WSZYSTKICH becwalow.

odlot
odlot
2024 lat temu

Bodzio odlatuje z nożyczkami w ręku. Coś podekrzanie wesołą ma minę jakby dopiero co wrócił z udanego spotkania ze strażakami. Poza jak mówił wieszcz: Ty nad poziomy wylatuj!

odlot
odlot
2024 lat temu

Bodzio odlatuje z nożyczkami w ręku. Coś podejrzanie wesołą ma minę jakby dopiero co wrócił z udanego spotkania ze strażakami. Poza jak mówił wieszcz: Ty nad poziomy wylatuj!

Paweł
Paweł
2024 lat temu

Czeluśniak niech idzie do szkoły i wreszcie do jakiejś pracy!!!

ixi
ixi
2024 lat temu

Bodgan? niemozliwe…

Borys
Borys
2024 lat temu

Wieśniak z Zarzecza ulubieniec nieatestowanych ALKOMATÓW

Kaczor
Kaczor
2024 lat temu

a propos na jednym z forum przeczytac można że zwycięstwo koniec rządów ojca dyrektora na Podkarpaciu
nowa koalicja SLD PO PSL
skończyło się czuc świeży powiew czujecie

Człowiek
Człowiek
2024 lat temu

Ludzie jak czytam co piszecie to głowa boli!
Pan Rzońca zrobił bardzo dużo dla naszego otoczenia i uważam że lepszego kandydata nie ma i nie było w ostatnim czasie. Ten Pan jest gwarancją rozwoju okolicy.

gbur
gbur
2024 lat temu

Człowieku nie wypisuj bzdur !!!!
Owszem, wiele się naotwierał, inagurował, przecinał wstęgi i.t.p.
A teraz do roboty – ile można żyć za pieniądze podatnika !!!!!

olo
olo
2024 lat temu

A na tym zdjęciu jak świebodziński Chrystus . Obciach totalny.

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Gburze – droga Jasło-Barwinek to zasługa Platformy czy Bogdana Rzońcy? 😀

S-S
S-S
2024 lat temu

Jak powierzchowne i demagogiczne bywają przechwałki ludzi,którzy kiedyś nieudolnie rządzili Jasłem.Dyżurnymi tematami są;płyta Rynku wykonana przez Słowaków-jaślanie nie umieli tego wykonać.Obwodnica południowa wymęczona jakim kosztem?.Należało zburzyć kompletnie wyposażoną w dwa kotły o mocy 20GJ każdy nową kotłownie,ażeby pozostawić starą z rozwalającymi się 6-cioma kotłami o mocy 5 GJ.Wybudowano z wyrwą obwałowanie os.Gądki ,tylko po to,ażeby zostały ono zalane w I-szej powodzi. A teraz troche realizmu.Popatrzeć na Mielec,Stalową Wolę ,Rzeszów.Tam się zabiega ,a to o strefy ekonomiczne zachęcające inwestorów do budowy firm,tam się dba o nowe stanowiska pracy.Tam się przygotowuje tereny pod budownictwo mieszkaniowe.Tam się ściąga deweloperów do budownictwa mieszkaniowego.Oczekuję na… Czytaj więcej »

gbur
gbur
2024 lat temu

PiSmanie – droga tam była, jest i będzie. Jeżdżę nią od 30 lat. Jeśli wyremontowano ją (kawałkami) to nie znaczy , że sprawcą tego jest Rzońca. No chyba, że pracował przy renowacji i asfaltowaniu – wtedy ma rzeczywiste zasługi. A swoją drogą szkoda, że Jasło nie ma w sejmiku wojewódzkim swoich przedstawicieli ( PiS utracił trwale w skali kraju zdolność koalicyjną głównie dzięki swojemu dyktator(k)owi
i kompletnej wasalnej bierności swoich członków).
PiS won z Jasła !!!!!!

Kaczor
Kaczor
2024 lat temu

pis sie już nie odrodzi
nikt z nimi nie chce koalicji
ludzie mają dosc ipn teczek iv rp dosc
brawo koalicja PO SLD PSL brawo koalicja PO PSL PSP
cos zmieniło się nieodwracalnie na Podkarpaciu
czujecie to

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Gburze – nie pleć bzdur, bo ta droga została wyremontowana w całości! A zasługa Rzońcy polega na tym, że przeforsował remont tej drogi, więc nie zniżaj się do poziomu większości komentujacych i nie pieprz głupot o wyższosci machania łopatą nad załatwieniem finansowania inwestycji. Teraz poczekamy co załatwi dla powiatu i Jasła twoja ukochana Platforma…

kania
kania
2024 lat temu

Jasło jest pisowskie i będzie pisowskie.No

Back to top button
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x