r e k l a m a
MiastoWiadomości

Uchronić przed zamarznięciem

Jesień i zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Każdego roku Policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych.

Uchronić przed zamarznięciem

Dziś w nocy temperatura spadła poniżej zera. To pierwsza tak chłodna noc tej jesieni. Policjanci jak co roku patrolować będą miejsca, w których często przebywają bezdomni. Sprawdzać dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki. W tych działaniach Policja współpracuje z samorządami, ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi, Strażą Miejską, Strażą Ochrony Kolei i Strażą Pożarną.

Funkcjonariusze nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z apelem – jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997. O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej.

Pamiętajmy! Silny wiatr w połączeniu z temperaturą powietrza tylko nieco poniżej 0°C może być odczuwalny dla człowieka tak, jak temperatura poniżej -30°C. Takie warunki atmosferyczne mogą być przyczyną odmrożeń i wychłodzenia organizmu. Wychłodzenie jest stanem, gdy temperatura wewnętrzna ciała spada poniżej 35°C. Jego objawami są: zaburzenia świadomości do śpiączki włącznie, powolna mowa lub jej zaburzenia, poczucie wyczerpania, senność. Policjanci liczą na pomoc z Państwa strony – pamiętajmy, że jeden telefon może uratować człowieka przed zamarznięciem.

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

To rząd sobie wymyślił, że można przeżyć za 504zł / os. na miesiąc – wszędzie szukam tych naszych „wykształconych ekonomistów” i „elyt” zajmujących się podobną „pomocą „, a jednocześnie nic nie robiących aby zmienić ten stan rzeczy, aby wyjaśnili mi jak taką sumę rozdysponować, aby starczyło na te minimalne potrzeby i jak dotąd nie znajduję. Przy naszych zarobkach, mając na utrzymaniu rodzinę i niejednokrotnie osoby wymagające leczenia i nakładu na lekarstwa, to tak to wygląda…..- a na pomoc nie ma co liczyć
{limit 504 przekroczony}……

Zobacz także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x