r e k l a m a
MiastoWiadomości

VII Sesja Rady Powiatu

Podczas VII sesji Rady Powiatu Jasielskiego radni podjęli uchwały dotyczące m.in. kolejnych zmian budżetowych, określenia zadań, na które przeznacza się środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2011.

Sesja Rady Powiatu Jasielskiego (fot. archiwum, W. Żebracki, Jaslonet.pl)

Uchwałą zostały przyjęte także dwa programy: Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w rodzinie na rok 2011 i Powiatowy Program Profilaktyczny, promujący prawidłowe metody wychowawcze w rodzinach zagrożonych przemocą. Radni zatwierdzili również plan kontroli Komisji Rewizyjnej na 2011 r. i zabezpieczyli środki na realizację projektu pn. „Przebudowa i doposażenie Oddziału Ginekologiczno – Położniczego oraz Oddziału Neonatologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle” .

Adam Kmiecik, starosta jasielski (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

Rada Powiatu Jasielskiego wyraziła także zgodę na użycie herbu Powiatu Jasielskiego w książce Sylwestra Polakowskiego pt. „Pozostałości założeń dworskich województwa podkarpackiego”. – Publikacja będzie promowała nasz powiat. Nie mamy w tym żadnego udziału finansowego, natomiast myślę, że umieszczenie herbu powiatu na stronie będzie z korzyścią dla wszystkich – uzasadnił Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Radni unieważnili także uchwałę z 10 listopada 2010 roku dotyczącą wyrażenia zgody na nabycie przez Powiat Jasielski nieruchomości w drodze darowizny od gminy Osiek Jasielski. Na gruntach położnych w Osieku oraz w Świerchowej planowano poszerzenie drogi powiatowej relacji Świerchowa – Osiek Jasielski – Samoklęski. Darowizna nie doszła jednak do skutku. – Ta sytuacja jest wynikiem nie dotrzymania słowa czy obietnicy przez wójta gminy Osiek Jasielski, który w obecności wszystkich członków poprzedniego zarządu deklarował, że na najbliższej sesji taka uchwała radnych gminy Osiek Jasielski zostanie poddana pod procedowanie. Rada Powiatu wyraziła więc zgodę na przyjęcie darowizny, ale rada gminy Osiek nie podjęła uchwały o wyrażeniu zgody na zbycie – powiedział Starosta Jasielski.

Powiat Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
DyzioPogromca wsiokówromanpepe Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pepe
Gość
pepe

I bardzo dobrze że rada nie wyraziła zgody , widocznie mieli ważny powód.

roman
Gość
roman

Każda gmina ma swoje plany, które może w każdej chwili zmienić, więc zmienili i po sprawie.

Pogromca wsioków
Gość
Pogromca wsioków

A pierwsza fota jest sprzed roku widać plecy Adama P i Witka jak głosuje.

Dyzio
Gość
Dyzio

Oni głosują za a Kmiecik nie!Zapewne chodziło o I LO!!

Close
X