PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

W gminie Jasło wybrano już czterech radnych

W czterech z jedenastu okręgach w gminie Jasło obsadzono mandaty radnych. Radnymi gminnymi zostali Jan Bachta z Chrząstówki, Józef Dziedzic z Zimnej Wody oraz Tadeusz Dubiel i Maria Owsiak z Warzyc.

Gmina Jasło (fot. W. Żebracki)
Wszyscy czterej byli kandydatami z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, które ma najwięcej (15) zgłoszonych kandydatów do rady gminy. Pozostałych 11 miejsc może więc trafić właśnie do kandydatów PiS. Wójt gminy przekonuje,  że zmian w składzie dotychczasowej rady nie będzie.
Stanisław Pankiewicz (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Jestem przekonany, że będzie ta sama rada gminy, bo na obecną kadencję, na 15 radnych startujących z PiS weszło 13 – mówi wójt – Jesteśmy po raz drugi czy trzeci w tym samym składzie osobowym – dodaje.
Wybory wójta w gminie Jasło również wydają się być przesądzone, bo jest tylko jeden kandydat – również zgłoszony przez PiS – Stanisław Pankiewicz.
Sprawa nie jest taka oczywista, mieszkańcy muszą jeszcze zagłosować za wójtem na „tak”, ważny głos musi oddać 50% i jeden mieszkaniec gminy Jasło – tłumaczy wójt.
Stanisław Pankiewicz jest trzecią kadencję wójtem, nadal cieszy się na tyle dużym poparciem, że ze zdobyciem głosów nie powinien mieć większych problemów.
Co więc decyduje o tak stabilnym składzie władz w gminie Jasło?
Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w naszej gminie jest zawsze duże, ale liczą się osoby i to jest moim zdaniem równoważne – przekonuje Pankiewicz.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

13
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
segal
Gość
segal

A ja mam nadzieję że towarzystwo wzajemnej adoracji zostanie przesiane po wyborach. Najlepiej panie wójcie nic nie zmieniać bo sobie pan może robić czego dusza pragnie a jak radni coś chcą to im pan tam rzuci jakiegoś honorowego obywatela i spokój. JAK ZA KOMUNY TYLKO NAZWA PARTII INNA ZAMIAST KW PZPR jest KW PIS. Twarze podobne.

staszek-kieliszek
Gość
staszek-kieliszek

Bo do PiS-u im najbliżej

ciekawy Z Kołaczyc
Gość
ciekawy Z Kołaczyc

DLACZEGO BYLI TOW.Z BYŁEJ PZPR TAK TERAZ AKTYWNI W PISIE ???

henry
Gość
henry

Ode mnie to dostanie wielkiego h…

Mieszkaniec tej gminy
Gość
Mieszkaniec tej gminy

Banda i tyle… żeby się pan Wójt nie zdziwił,iż 21.11.2010 nie dostanie 50% głosów !!! odemnie ma wielkie ZERO ‚O”

sydney
Gość
sydney

A już myślałem, że rozwalą to towarzystwo naprawdę niema chyba jednej kompetentnej osoby w Gminie Jasło a pan naczelny towarzysz, też by sobie odpuścił.

Jaślanin
Gość
Jaślanin

Ładny ciemnogród panuje w tych gminach – ciagle ci sami kolesie, a ciemna masa jak to mawiał Kurski i tak na nich zagłosuje. Szkoda gadać ale nie ma żadnej realnej konkurencji więc przechodza tacy przez ” zasiedzenie ” na następną kadencję.

normalny
Gość
normalny

jak wam niewstyd pisiory ,z wami to już nikt normalny nie próbóje walczyc

lechosław.pl
Gość
lechosław.pl

Tow. Wójt już karty rozdaje.Czyżby zawarł jakieś przymierze z wyborcami? Dzielenie skóry na niedżwiedziu nie popłaca…

nie zdziwiony
Gość
nie zdziwiony

kpina czy szopka wybory niczym za komuny jedyni słuszni kandydaci a jak ktoś spoza układu to wróg

Stary
Gość
Stary

Mieszkańcy wiosek w gminie Jasło powinni podpisać akt lojalności i wierności wobec Wodza I Partii, a kto nie zechce, zostanie wysiedlony!

wyborca
Gość
wyborca

Jak można rozdzielać stanowiska skoro wybory się jeszcze nie odbyły? Ile trzeba mieć tupetu i nie liczyć się z nami wyborcami aby już dzielić łupy? A wystarczy oddać nieważny głos i po ptokach więcej pokory a myslę, że i pora na zmiany bo chyba wystąpiło zmeczenie materiału a może i pora na zmianę opcji w gminie

Misia
Gość
Misia

Nie ma powodów do radości i samozadowolenia wójta i radnych ,którzy nie mieli w wyborach konkurencji.W partii PiS panuje zwyczaj startu w wyborach bez konkurencji np. wielki prezes Jarosław. Mieszkańcy gminy Jasło mogą czuć się bezpieczni głosując na byłych milicjantów.Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia dobrego samopoczucia.

Close
X