PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

W gminie Jasło wybrano już czterech radnych

W czterech z jedenastu okręgach w gminie Jasło obsadzono mandaty radnych. Radnymi gminnymi zostali Jan Bachta z Chrząstówki, Józef Dziedzic z Zimnej Wody oraz Tadeusz Dubiel i Maria Owsiak z Warzyc.

Gmina Jasło (fot. W. Żebracki)
Wszyscy czterej byli kandydatami z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, które ma najwięcej (15) zgłoszonych kandydatów do rady gminy. Pozostałych 11 miejsc może więc trafić właśnie do kandydatów PiS. Wójt gminy przekonuje,  że zmian w składzie dotychczasowej rady nie będzie.
Stanisław Pankiewicz (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Jestem przekonany, że będzie ta sama rada gminy, bo na obecną kadencję, na 15 radnych startujących z PiS weszło 13 – mówi wójt – Jesteśmy po raz drugi czy trzeci w tym samym składzie osobowym – dodaje.
Wybory wójta w gminie Jasło również wydają się być przesądzone, bo jest tylko jeden kandydat – również zgłoszony przez PiS – Stanisław Pankiewicz.
Sprawa nie jest taka oczywista, mieszkańcy muszą jeszcze zagłosować za wójtem na „tak”, ważny głos musi oddać 50% i jeden mieszkaniec gminy Jasło – tłumaczy wójt.
Stanisław Pankiewicz jest trzecią kadencję wójtem, nadal cieszy się na tyle dużym poparciem, że ze zdobyciem głosów nie powinien mieć większych problemów.
Co więc decyduje o tak stabilnym składzie władz w gminie Jasło?
Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w naszej gminie jest zawsze duże, ale liczą się osoby i to jest moim zdaniem równoważne – przekonuje Pankiewicz.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
segal
segal
2024 lat temu

A ja mam nadzieję że towarzystwo wzajemnej adoracji zostanie przesiane po wyborach. Najlepiej panie wójcie nic nie zmieniać bo sobie pan może robić czego dusza pragnie a jak radni coś chcą to im pan tam rzuci jakiegoś honorowego obywatela i spokój. JAK ZA KOMUNY TYLKO NAZWA PARTII INNA ZAMIAST KW PZPR jest KW PIS. Twarze podobne.

wyborca
wyborca
2024 lat temu

Jak można rozdzielać stanowiska skoro wybory się jeszcze nie odbyły? Ile trzeba mieć tupetu i nie liczyć się z nami wyborcami aby już dzielić łupy? A wystarczy oddać nieważny głos i po ptokach więcej pokory a myslę, że i pora na zmiany bo chyba wystąpiło zmeczenie materiału a może i pora na zmianę opcji w gminie

Stary
Stary
2024 lat temu

Mieszkańcy wiosek w gminie Jasło powinni podpisać akt lojalności i wierności wobec Wodza I Partii, a kto nie zechce, zostanie wysiedlony!

nie zdziwiony
nie zdziwiony
2024 lat temu

kpina czy szopka wybory niczym za komuny jedyni słuszni kandydaci a jak ktoś spoza układu to wróg

lechosław.pl
lechosław.pl
2024 lat temu

Tow. Wójt już karty rozdaje.Czyżby zawarł jakieś przymierze z wyborcami? Dzielenie skóry na niedżwiedziu nie popłaca…

normalny
normalny
2024 lat temu

jak wam niewstyd pisiory ,z wami to już nikt normalny nie próbóje walczyc

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Ładny ciemnogród panuje w tych gminach – ciagle ci sami kolesie, a ciemna masa jak to mawiał Kurski i tak na nich zagłosuje. Szkoda gadać ale nie ma żadnej realnej konkurencji więc przechodza tacy przez ” zasiedzenie ” na następną kadencję.

sydney
sydney
2024 lat temu

A już myślałem, że rozwalą to towarzystwo naprawdę niema chyba jednej kompetentnej osoby w Gminie Jasło a pan naczelny towarzysz, też by sobie odpuścił.

Mieszkaniec tej gminy
Mieszkaniec tej gminy
2024 lat temu

Banda i tyle… żeby się pan Wójt nie zdziwił,iż 21.11.2010 nie dostanie 50% głosów !!! odemnie ma wielkie ZERO 'O”

henry
henry
2024 lat temu

Ode mnie to dostanie wielkiego h…

ciekawy Z Kołaczyc
ciekawy Z Kołaczyc
2024 lat temu

DLACZEGO BYLI TOW.Z BYŁEJ PZPR TAK TERAZ AKTYWNI W PISIE ???

staszek-kieliszek
staszek-kieliszek
2024 lat temu

Bo do PiS-u im najbliżej

Misia
Misia
2024 lat temu

Nie ma powodów do radości i samozadowolenia wójta i radnych ,którzy nie mieli w wyborach konkurencji.W partii PiS panuje zwyczaj startu w wyborach bez konkurencji np. wielki prezes Jarosław. Mieszkańcy gminy Jasło mogą czuć się bezpieczni głosując na byłych milicjantów.Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia dobrego samopoczucia.

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x