r e k l a m a
MiastoWiadomości

W Jaśle powstaje teren rekreacyjno-wypoczynkowy

Trwają prace budowlane na obszarze wyrobiska pocegielnianego przy ulicy Kwiatowej, prowadzone w ramach realizowanego przez Miasto projektu „Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle”. Wartość projektu wynosi 4,8 mln zł i w 85 procentach zostanie pokryta z funduszy Unii Europejskiej. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego w Jaśle Sp. z o.o.

W Jaśle powstaje teren rekreacyjno-wypoczynkowy

Projekt dotyczy rekultywacji zdegradowanego terenu poprzemysłowego, położonego w centralnej części Jasła. Na terenie wyrobiska, po cegielni w Jaśle (Sobniów) powstanie ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy. – Wokół zbiornika, który powstał w wyniku eksploatacji glin i iłów, a następnie w sposób naturalny został zalany wodami gruntowymi, planujemy utworzyć szereg atrakcji turystycznych i rekreacyjnych. W bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika i na nim powstanie między innymi molo, sztuczna wyspa, przystań kajakowa, ścieżki spacerowe oraz obiekty małej architektury. Teren przyległy zostanie obsadzony zielenią niską i wysoką. Zostaną też wybudowane obiekty sportowe – wylicza Stanisław Kosiek, p.o. kierownika Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta w Jaśle.
W ramach projektu przewiduje się między innymi budowę: zadaszonego baru grillowego z tarasem nadwieszonym nad skarpą; wiaty na rekreacyjny sprzęt pływający (rowery wodne, kajaki) i odpowiedniej przystani; pomostów pływających (zabezpieczonych barierkami ochronnymi);placu zabaw ze sztuczną nawierzchnią dla dzieci; miejsc do rekreacji aktywnej – ścieżek zdrowia; placu do grillowania; miejsc do gry w szachy/warcaby; boiska wielofunkcyjnego (do gry w koszykówkęi siatkówkę,) o nawierzchni sztucznej; budynku zaplecza boisk sportowych; placu do siatkówki plażowej oraz budynku sanitarnego. Zostaną również wybudowane drogi dojazdowe i parkingi.

Zakończenie prac planowane jest na koniec października 2012 roku.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
marudajezetparodystaixiLIZODROPULOS Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kam
Gość
kam

Nareszcie!!! 🙂

Ale trzeba będzie poszukać nowego miejsca na dzikie imprezy 😛

mm
Gość
mm

o korcie tenisowym, to już nie pomyśleli:( ale i tak chwała im za te inwestycję 🙂

ixi
Gość
ixi

k a p i t a l n i e !!! ze by tylko kiczu i tandety nie odstawili..naprawde super wiadomosc!

daro
Gość
daro

a czy kapiel bedzie dozwolona
?

LIZODROPULOS
Gość
LIZODROPULOS

Prezent od władzy: Park Oczekujących Pracy Bezrobotnych !!! To jak w demokracji ateńskiej: są igrzyska,a w żołądku od głodu ściska…. Bawmy się k… aż nas szlak trafi z dobrobytu w mieście, co pociągi nie odwiedzają,drzewo Adolfa mają,gawrony sokolnikiem przepędzają i na powodzie kolejne czekają…Aż chce się żyć by tego doświadczyć i jeszcze tyć!!! Brzuch od śmiechu i płaczu lud boli,a ,i tak władza to serdecznie p……

ixi
Gość
ixi

juz nie narzekaj L – boje sie tylko zeby takiej kaszany nie zrobili jak Partacka Troja….

parodysta
Gość
parodysta

Zapraszam wyknawców fontanny w parku upamiętnionych na przybitej tablicy do odwiedzenia i zapoznania się z jej stanem faktycznym.Otóż i ta pseudofontanna również została wykonana przez PBK w Jasle .a jej stan jest w obecnej chwili oplakany.Zmurszaly piaskowiec,roywalajce sie plyty.Szkoda gadc

jezet
Gość
jezet

Ludzie to naprawdę super, Jasło ma prawie 40 tyś mieszkańców, nie licząc przyjezdnych, którzy chcieliby gdzieś miło spędzić czas w wakacje (Rodziny), ościenne gminy też są zaludnione. Ja zazwyczaj wyjeżdżam na weekendy nad Klimkówkę bądź do Krynicy, dwa razy nad Solinę i z raz Czorsztyn – Zakopane w sezonie letnim. Bo w Jaśle najnormalniej nie ma co robić. Ok są jakieś tam imprezy, dyskoteki ale to już nie moje lata jak to się mówi, mam rodzinę, dzieci z nimi nie pójdziemy. A tak, będzie super fajnie, oby tylko nie wymyślono jakichś głupich przepisów, żeby można zapalić spokojnie grilla, rozbić namiot,… Czytaj więcej »

maruda
Gość
maruda

W miescie gdzie są trzy rzeki kopie się sadzawkę i robi pseudo „przystań” kajakową zamiast zagospodarować tereny nad Ropą i tam zrobic ośrodek sportów wodnych. Ale o tym będzie mowa przed wyborami.

Close
X