MiastoWiadomości

W Jaśle powstaje teren rekreacyjno-wypoczynkowy

Trwają prace budowlane na obszarze wyrobiska pocegielnianego przy ulicy Kwiatowej, prowadzone w ramach realizowanego przez Miasto projektu „Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle”. Wartość projektu wynosi 4,8 mln zł i w 85 procentach zostanie pokryta z funduszy Unii Europejskiej. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego w Jaśle Sp. z o.o.

W Jaśle powstaje teren rekreacyjno-wypoczynkowy

Projekt dotyczy rekultywacji zdegradowanego terenu poprzemysłowego, położonego w centralnej części Jasła. Na terenie wyrobiska, po cegielni w Jaśle (Sobniów) powstanie ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy. – Wokół zbiornika, który powstał w wyniku eksploatacji glin i iłów, a następnie w sposób naturalny został zalany wodami gruntowymi, planujemy utworzyć szereg atrakcji turystycznych i rekreacyjnych. W bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika i na nim powstanie między innymi molo, sztuczna wyspa, przystań kajakowa, ścieżki spacerowe oraz obiekty małej architektury. Teren przyległy zostanie obsadzony zielenią niską i wysoką. Zostaną też wybudowane obiekty sportowe – wylicza Stanisław Kosiek, p.o. kierownika Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta w Jaśle.
W ramach projektu przewiduje się między innymi budowę: zadaszonego baru grillowego z tarasem nadwieszonym nad skarpą; wiaty na rekreacyjny sprzęt pływający (rowery wodne, kajaki) i odpowiedniej przystani; pomostów pływających (zabezpieczonych barierkami ochronnymi);placu zabaw ze sztuczną nawierzchnią dla dzieci; miejsc do rekreacji aktywnej – ścieżek zdrowia; placu do grillowania; miejsc do gry w szachy/warcaby; boiska wielofunkcyjnego (do gry w koszykówkęi siatkówkę,) o nawierzchni sztucznej; budynku zaplecza boisk sportowych; placu do siatkówki plażowej oraz budynku sanitarnego. Zostaną również wybudowane drogi dojazdowe i parkingi.

Zakończenie prac planowane jest na koniec października 2012 roku.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kam
kam
2024 lat temu

Nareszcie!!! 🙂

Ale trzeba będzie poszukać nowego miejsca na dzikie imprezy 😛

mm
mm
2024 lat temu

o korcie tenisowym, to już nie pomyśleli:( ale i tak chwała im za te inwestycję 🙂

ixi
ixi
2024 lat temu

k a p i t a l n i e !!! ze by tylko kiczu i tandety nie odstawili..naprawde super wiadomosc!

daro
daro
2024 lat temu

a czy kapiel bedzie dozwolona
?

LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Prezent od władzy: Park Oczekujących Pracy Bezrobotnych !!! To jak w demokracji ateńskiej: są igrzyska,a w żołądku od głodu ściska…. Bawmy się k… aż nas szlak trafi z dobrobytu w mieście, co pociągi nie odwiedzają,drzewo Adolfa mają,gawrony sokolnikiem przepędzają i na powodzie kolejne czekają…Aż chce się żyć by tego doświadczyć i jeszcze tyć!!! Brzuch od śmiechu i płaczu lud boli,a ,i tak władza to serdecznie p……

ixi
ixi
2024 lat temu

juz nie narzekaj L – boje sie tylko zeby takiej kaszany nie zrobili jak Partacka Troja….

parodysta
parodysta
2024 lat temu

Zapraszam wyknawców fontanny w parku upamiętnionych na przybitej tablicy do odwiedzenia i zapoznania się z jej stanem faktycznym.Otóż i ta pseudofontanna również została wykonana przez PBK w Jasle .a jej stan jest w obecnej chwili oplakany.Zmurszaly piaskowiec,roywalajce sie plyty.Szkoda gadc

jezet
jezet
2024 lat temu

Ludzie to naprawdę super, Jasło ma prawie 40 tyś mieszkańców, nie licząc przyjezdnych, którzy chcieliby gdzieś miło spędzić czas w wakacje (Rodziny), ościenne gminy też są zaludnione. Ja zazwyczaj wyjeżdżam na weekendy nad Klimkówkę bądź do Krynicy, dwa razy nad Solinę i z raz Czorsztyn – Zakopane w sezonie letnim. Bo w Jaśle najnormalniej nie ma co robić. Ok są jakieś tam imprezy, dyskoteki ale to już nie moje lata jak to się mówi, mam rodzinę, dzieci z nimi nie pójdziemy. A tak, będzie super fajnie, oby tylko nie wymyślono jakichś głupich przepisów, żeby można zapalić spokojnie grilla, rozbić namiot,… Czytaj więcej »

maruda
maruda
2024 lat temu

W miescie gdzie są trzy rzeki kopie się sadzawkę i robi pseudo „przystań” kajakową zamiast zagospodarować tereny nad Ropą i tam zrobic ośrodek sportów wodnych. Ale o tym będzie mowa przed wyborami.

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x