r e k l a m a
MiastoWiadomości

W Jaśle powstanie lodowisko w ramach programu ,,Biały Orlik”?

Jednym z punktów dzisiejszej Rady Miejskiej Jasła było głosowanie dotyczące podjęcia uchwały w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na realizacją pn.: „Budowa lodowiska w ramach programu „Biały Orlik”.

W Jaśle powstanie lodowisko w ramach programu ,,Biały Orlik"? (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę 600.000zł. z czego połowę miasto może uzyskać z budżetu skarbu państwa, natomiast pozostałe 300.00 zł musi zabezpieczyć w swoim budżecie.

W głosowaniu uchwały wzięło udział dwudziestu radnych. ,,Za” było osiemnastu radnych, natomiast ,,wstrzymało się” dwóch.

W Jaśle powstanie lodowisko w ramach programu ,,Biały Orlik"? (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– W tej chwili znajdujemy się na szóstym miejscu listy rezerwowej. Moim zdaniem warto byłoby wykorzystać taką możłiwość. Program ,,Biały Orlik” skierowany jest do całego społeczeństwa poprzez urządzenie kolejnego kompleksu sportowego.- Mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. – Ja zaproponowałem radzie, abyśmy wzięli udział w tej konkurencji. Jest to na pewno konkurencja, gdyż jest więcej chętnych miast aniżeli tych obiektów do dyspozycji. – Mówi Burmistrz.

Na chwilę obecną idea jest taka, że to lodowisko zlokalizowane było by na Ogródku Jordanowskim. Obiekt miałby powierzchnie 400 metrów kwadratowych.

Według szacunków Urzędu Miasta obiekt niósłby ze również wydatki.
– Koszty dotyczyły by energii elektrycznej, zużycia wody bieżącej oraz zatrudnienia pracowników do jego obsługi. – Mówi Andrzej Czernecki

Jeśli Miasto Jasło otrzymałoby dofinansowanie to obiekt powstałby do końca bieżącego roku.

(PJ)

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
1414Orlik-BielikKONRADjrŁyżwiarka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MarekB
Gość
MarekB

Fajne by było takie lodowisko, może akurat by ruszyło co tym miastem.

PD
Gość
PD

Po pierwsze nie „budrzet” tylko budżet 🙂 Ale pomysł bardzo fajny, ja jestem stałą bywalczynią lodowiska, mam tylko nadzieję, że zrealizują ten projekt ;D

Łyżwiarka
Gość
Łyżwiarka

Coś zaczyna się dziać . Basen otwarty ma być nowy, teraz lodowisko dla dzieci. Może sport się ożywi w Jaśle.

jr
Gość
jr

Stwórzcie pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną w zimie, nie trzeba będzie wynajmować boiska w Dukli a i będzie można zarobić na tym. Pomyślcie trochę

KONRAD
Gość
KONRAD

Kolejny kretyński pomysł władzy…Będą se mieli Orlika i koszty,a nam mieszkańcom dowalą za wodę,i insze pomysły. A może by tak 600 tysięcy dać na sprawy zabezpieczenia życia i mienia ludzi przed żywiołem powodzi??? Co za myślenie,w właściwie czym myślenie -niech sobie każdy dopowie!

Orlik-Bielik
Gość
Orlik-Bielik

Przecież ty KONRAD nie myślisz, bo nie masz czym! Plewa, słoma i sieczka w tym co nosisz na szyji! Stąd nie mam zamiaru nawet Ci tłumaczyć słuszności tego „kretyńskiego pomysłu”- idioto z epoki kamienia łupanego!

1414
Gość
1414

A co z lodowiskiem które już jest?

Close
X