r e k l a m a
Wiadomości

W Jaśle są coraz lepsze warunki dla przedsiębiorców

W piątek odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Stowarzyszenia Jasielskich Przedsiębiorców. Prezes stowarzyszenia podkreślił, że z roku na rok w Jaśle są coraz lepsze warunki dla ludzi przedsiębiorczych.   

To spotkanie poświęcone jest przede wszystkim zaznajomieniu się z tym co się dzieje na terenie miasta i powiatu oraz zaznajomieniu się z tym co dla przedsiębiorców jest szczególnie ważne, czyli jak wygląda pozyskiwanie środków unijnych – mówił Edward Gierut, prezes Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców

Podczas konferencji była poruszana m.in. problematyka bezrobocia i pozyskiwanie środków przez przedsiębiorców w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Temat ten przybliżył Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Jacek Posłuszny

Przedsiębiorczy znaczy unijny

W porównaniu do roku ubiegłego zwiększyła się liczba osób, które skorzystały z dotacji unijnych na prowadzenie własnej działalności.

Wreszcie ruszyły projekty unijne, zaczyna to nabierać rumieńców, firmy nasze pozyskują środki. Część firm już otrzymała środki na rozwój i jest to dla nas bardzo ważne – mówi prezes Edward Gierut.

Na korzyść przedsiębiorców zmienia się również prawo skarbowe, które daje pewne ułatwienia na prowadzenie działalności i zatrudnianie nowych pracowników.

Młode rekiny przedsiębiorczości

Stowarzyszenie się rozrasta, w tym roku przybyło 12 nowych firm, które zrzeszone w JSP mają możliwość wymiany doświadczeń i problemów.

Stajemy się bardziej pomocni firmom, zwłaszcza tym mniejszym, które mogą liczyć na szereg szkoleń, informacji, pomocy przy pisaniu projektów unijnych czy innych działań – mówi prezes Gierut.

Prezes stowarzyszenia dodaje, że widać wzmożoną aktywność nowych przedsiębiorców i wykwit nowych firm. Rynek jest zróżnicowany; prócz przemysłu chemicznego (gdzie dominuje Gamrat) i maszynowego, najszerzej i najprężniej rozwija się branża usługowa. 

Widać, że te duże firmy nie rozrastają się natomiast tworzy się większość firm małych i średnich, które starają się pozyskiwać fundusze na modernizację i polepszenie swoich możliwości technicznych – tłumaczy Edward Gierut.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przedsiębiorca
przedsiębiorca
2024 lat temu

Brawo oby jak najwięcej takich informacji…lansujmy zrobienie zalewu w kątach to z Jasła zrobimy eldorado bo tu są na prawde ludzie przedsiębiorczy…!!

szprotka przedsiębiorczości
szprotka przedsiębiorczości
2024 lat temu

Panie Gierut,
Pan stworzyłeś firmę na bazie firmy państwowej – dlatego też niech Pan założy swoją firmę od zera i wtedy będzie Pan miał prawo wypowiadać się na temat przedsiębiorców. Ja tym zdjęciu widzę same rekiny przedsiębiorczości – Kmiecik, Betlej, Bialik – oni to włozyli duzo pieniędzy we własne firmy – to są jaja. Pozdrawiam.

Zdziwiony
Zdziwiony
2024 lat temu

A w Urzędzie Pracy coraz więcej bezrobotnych,Czy ma to przełożenie na przeciętnych ludzi ?

Miś
Miś
2024 lat temu

Towarzystwo wzajemnej adoracji…

euroentuzjasta
euroentuzjasta
2024 lat temu

skoro przedsiebiorczy znaczy unijny to moze wkoncu zaczniecie placic w polowie tak jak w uni…?B)

ToMi
ToMi
2024 lat temu

Same tłuste rekiny w śmietanie, a młode płotki w zalewie goryczy

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x