Ważne wydarzeniaWiadomości

W JDK: Przeboje Jarosława Kukulskiego (zapowiedź)

Na szósty już koncert z cyklu „Nieobecni” zaprasza, w sobotę 3 grudnia br. o godz. 18, Jasielski Dom Kultury. Bilety w cenie 10 zł są do nabycia w sekretariacie JDK.

(kliknij, aby powiększyć)

Któż z dzisiejszych 50-latków nie nucił w młodości „Zawsze gdzieś czeka ktoś” czy „Przetańczyć z tobą chcę całą noc”. Te i inne przeboje Anny Jantar, a także mniej znane lecz równie piękne piosenki, do których muzykę napisał jej mąż Jarosław Kukulski, można będzie usłyszeć podczas sobotniego koncertu.

W poprzednich latach Wojciech Nowicki, muzyk JDK, aranżer, pomysłodawca i główny organizator koncertów z cyklu „Nieobecni”, przypomniał twórczość Agnieszki Osieckiej, Władysława Szpilmana, Jonasza Kofty, Starszych Panów: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz Jerzego Petersburskiego. Poświęcone nieżyjącym już legendom muzyki rozrywkowej koncerty, w których występowali związani z JDK młodzi artyści, zdobyły uznanie wielu jaślan. Tegoroczny również zapowiada się bardzo interesująco.

Wystąpią znani już nie tylko w środowisku jasielskim soliści: Małgorzata Nowicka, Katarzyna Antonik-Stompel i Mirosław Gotfryd oraz Julia Zielińska, która zaśpiewa bardzo lubianą przez dzieci piosenkę Natalii Kukulskiej „Puszek okruszek” z towarzyszeniem chórku (Aleksandra Tocka, Marzena Spólnik i Angelika Zagórska) oraz zespołu instrumentalnego w składzie: Wojtek Nowicki – piano, Łukasz Mularz – sax, Maciej Biernacki – gitara, Jerzy Grzesik – bas, Marcin Krupa – perkusja.

Jarosław Kukulski, znany polski kompozytor, urodził się w 1944 r. we Wrześni, zmarł 13 września 2010 w Warszawie. Był autorem sukcesu swojej pierwszej żony Anny Jantar, która zginęła w katastrofie lotniczej w 1980 r. i ojcem piosenkarki Natalii Kukulskiej. Dla Anny Jantar napisał takie przeboje jak „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Moje jedyne marzenie”. Po śmierci piosenkarki komponował dla córki Natalii i wielu innych znanych polskich artystów, m.in.: Ireny Jarockiej, Eleni, Krzysztofa Krawczyka, Haliny Frąckowiak, Bogusława Meca, Jadwigi Strzeleckiej oraz dla drugiej żony, Moniki Borys.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x