InwestycjeWiadomości

W paźdzerniku otwarcie drogi na Słowację

Na 21 października ustalono wstępny termin oficjalnego otwarcia drogi łączącej Polskę i Słowację. Będzie to najdogodniejsze połączenie drogowe ze Słowacją dla mieszkańców powiatu jasielskiego i krośnieńskiego.

fot. powiat.jaslo.pl

We współpracy z trzema powiatami: krośnieńskim, jasielskim i bardejowskim (Słowacja) wybudowanych zostanie łącznie blisko 16 km drogi. Całkowita wartość projektu wynosi 4,6 mln euro z czego 1,6 mln euro to koszt realizacji projektu na terenie Powiatu Jasielskiego. 

Vladimir Kozak Dyrektor Zarządu Dróg Presovskiego Województwa oświadczył, że na drodze w miejscowości Nizna Polianka wykonano pierwszą warstwę nawierzchni asfaltowej. Do wykonania pozostały dwie warstwy nawierzchni, uzupełnienie poboczy oraz uzupełnienie zjazdów. Dotychczasowe prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i zostaną zakończone 30 września 2010 r.

Na terenie Powiatu Krośnieńskiego pozostała do uzupełnienia jedna warstwa asfaltu.
Prace drogowe w części Powiatu Jasielskiego zostały ukończone w 95%. Pozostało do wykonania niewielkie uzupełnienie poboczy – stwierdził Adam Pawluś – Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Strona Słowacka zwróci się do Marszałka Województwa Podkarpackiego z wnioskiem o zatwierdzenie stałej zmiany organizacji ruchu polegającej na likwidacji istniejącego oznakowania w miejscowości Ożenna przy drodze nr 992 tj. usunięcia znaku zakazu ruchu.

Droga po Polskiej stronie posiada dwa ograniczenia tonażowe 20 ton na przejeździe w Grabiu i 30 ton na moście w miejscowości Rostajne. Oficjalne otwarcie drogi po stronie Polskiej i Słowackiej nastąpi około 21 października br.

W. Żebracki, powiat.jaslo.pl
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
janek
janek
2024 lat temu

genialnie! i tam tylko z górki i jest sie w niznej polance na wyciagu ;]

Vincent Vega
Vincent Vega
2024 lat temu

A gdzie główny starosta się zapodział??? do zdjęcia go nie wzięli czy może to on chłopakom fotkę pyknął?

Mikah Ali
Mikah Ali
2024 lat temu

Adamie P. zaczynam Cię lubić !

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

TO ETATOWY CZŁONEK ZOSTAŁ ETATOWYM MODELEM ???TYLKO SESJE FOTOGRAFICZNE,TO NA BUDOWIE MOSTU W BRZYSKACH TO NA DRODZE Z P. BURMISTRZ KOŁACZYC A TERAZ POD SŁOWACKA GRANICĄ,GOŚĆ MA KLAWE ŻYCIE.

Przysieczanin
Przysieczanin
2024 lat temu

Chwyć się Pawluś roboty a nie jeździj w niedzielę foty pstrykać na mosty i drogi!!!!!!

Tadek G.
Tadek G.
2024 lat temu

Dobrze że się Pawluś fotografuje bo wiele zrobił na drogach powiatowych nie tak jak Kmiecik , który nic nie zrobił a wszystko sobie przypisuje a 3 > 2 czyli Kmiecik był zawsze w mniejszości i mógł sobie palcem w bucie pogrzebać!!

stary
stary
2024 lat temu

pat i pataszon przed wyborami dajcie im lopaty to do wyborow sami zrobia droge recznie
a jakie oszczednosci

Para
Para
2024 lat temu

Gdzie się wybrała ta para w podróż, czy jest na polskiej czy słowackiej stronie. Czy asfalt kończy się u nas czy u nich? Czemu się nie ruszają tylko pozują jak do I komunii? Może czekają aż ptaszek wyleci?:lol:

Klos
Klos
2024 lat temu

Ciekawe ile ta para przyjaciół ze zdjęcia będzie otwierać tą drogę przez miesiąc przedwyborczy.Ponoć co dzień 100 metrów….:lol:

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

Człek se weźmie miesięczną wypłatę 1000 pln i pojedzie z rodziną na "turystykę" do Słowacji, lub do Austrii po tańsze paliwo…

muniek
muniek
2024 lat temu

Przypominam,że po pokropieniu tej drogi przez biskupa należy wziąć gwarancję na piśmie.Jeżeli w ciągu np:5 lat coś niedobrego się wydarzy na tej drodze,to należy zażądać zwrotu pieniędzy za pokropienie.

Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x