r e k l a m a
InwestycjeWiadomości

W paźdzerniku otwarcie drogi na Słowację

Na 21 października ustalono wstępny termin oficjalnego otwarcia drogi łączącej Polskę i Słowację. Będzie to najdogodniejsze połączenie drogowe ze Słowacją dla mieszkańców powiatu jasielskiego i krośnieńskiego.

fot. powiat.jaslo.pl

We współpracy z trzema powiatami: krośnieńskim, jasielskim i bardejowskim (Słowacja) wybudowanych zostanie łącznie blisko 16 km drogi. Całkowita wartość projektu wynosi 4,6 mln euro z czego 1,6 mln euro to koszt realizacji projektu na terenie Powiatu Jasielskiego. 

Vladimir Kozak Dyrektor Zarządu Dróg Presovskiego Województwa oświadczył, że na drodze w miejscowości Nizna Polianka wykonano pierwszą warstwę nawierzchni asfaltowej. Do wykonania pozostały dwie warstwy nawierzchni, uzupełnienie poboczy oraz uzupełnienie zjazdów. Dotychczasowe prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i zostaną zakończone 30 września 2010 r.

Na terenie Powiatu Krośnieńskiego pozostała do uzupełnienia jedna warstwa asfaltu.
Prace drogowe w części Powiatu Jasielskiego zostały ukończone w 95%. Pozostało do wykonania niewielkie uzupełnienie poboczy – stwierdził Adam Pawluś – Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Strona Słowacka zwróci się do Marszałka Województwa Podkarpackiego z wnioskiem o zatwierdzenie stałej zmiany organizacji ruchu polegającej na likwidacji istniejącego oznakowania w miejscowości Ożenna przy drodze nr 992 tj. usunięcia znaku zakazu ruchu.

Droga po Polskiej stronie posiada dwa ograniczenia tonażowe 20 ton na przejeździe w Grabiu i 30 ton na moście w miejscowości Rostajne. Oficjalne otwarcie drogi po stronie Polskiej i Słowackiej nastąpi około 21 października br.

W. Żebracki, powiat.jaslo.pl
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
muniekCHORE PAŃSTWO !!!!!KlosParastary Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
janek
Gość
janek

genialnie! i tam tylko z górki i jest sie w niznej polance na wyciagu ;]

CHORE PAŃSTWO !!!!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!!!

Człek se weźmie miesięczną wypłatę 1000 pln i pojedzie z rodziną na "turystykę" do Słowacji, lub do Austrii po tańsze paliwo…

Klos
Gość
Klos

Ciekawe ile ta para przyjaciół ze zdjęcia będzie otwierać tą drogę przez miesiąc przedwyborczy.Ponoć co dzień 100 metrów….:lol:

Para
Gość
Para

Gdzie się wybrała ta para w podróż, czy jest na polskiej czy słowackiej stronie. Czy asfalt kończy się u nas czy u nich? Czemu się nie ruszają tylko pozują jak do I komunii? Może czekają aż ptaszek wyleci?:lol:

stary
Gość
stary

pat i pataszon przed wyborami dajcie im lopaty to do wyborow sami zrobia droge recznie
a jakie oszczednosci

Tadek G.
Gość
Tadek G.

Dobrze że się Pawluś fotografuje bo wiele zrobił na drogach powiatowych nie tak jak Kmiecik , który nic nie zrobił a wszystko sobie przypisuje a 3 > 2 czyli Kmiecik był zawsze w mniejszości i mógł sobie palcem w bucie pogrzebać!!

Przysieczanin
Gość
Przysieczanin

Chwyć się Pawluś roboty a nie jeździj w niedzielę foty pstrykać na mosty i drogi!!!!!!

ciekawy
Gość
ciekawy

TO ETATOWY CZŁONEK ZOSTAŁ ETATOWYM MODELEM ???TYLKO SESJE FOTOGRAFICZNE,TO NA BUDOWIE MOSTU W BRZYSKACH TO NA DRODZE Z P. BURMISTRZ KOŁACZYC A TERAZ POD SŁOWACKA GRANICĄ,GOŚĆ MA KLAWE ŻYCIE.

Mikah Ali
Gość
Mikah Ali

Adamie P. zaczynam Cię lubić !

Vincent Vega
Gość
Vincent Vega

A gdzie główny starosta się zapodział??? do zdjęcia go nie wzięli czy może to on chłopakom fotkę pyknął?

muniek
Gość
muniek

Przypominam,że po pokropieniu tej drogi przez biskupa należy wziąć gwarancję na piśmie.Jeżeli w ciągu np:5 lat coś niedobrego się wydarzy na tej drodze,to należy zażądać zwrotu pieniędzy za pokropienie.

Close
X