Ważne wydarzeniaWiadomości

W powiecie zawiąże się koalicja PO, PSP i PSL?

Liderzy Platformy Obywatelskiej, Porozumienia Samorządowego Podkarpacia i Polskiego Stronnictwa Ludowego zadeklarowali chęć współpracy w radzie i tworzenia zarządu powiatu.

Konferencja prasowa PO, PSL, PSP (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Chcemy wziąć pełną odpowiedzialność za losy powiatu i jego rozwój – powiedział Adam Kmiecik, lider powiatowej Platformy Obywatelskiej podczas wspólnej konferencji prasowej.
Siły w powiecie rozłożyły się pomiędzy cztery ugrupowania. Najwięcej, bo aż 9 mandatów ma PiS. Druga Platforma zdobyła ich 7, PSL 4 a PSP 3.
„Alternatywa dla wyniszczających rządów PiS”
Na dzisiejszej konferencji poinformowano, że powodem podjęcia współpracy między PO i PSL jest zawarta wczoraj w sejmiku wojewódzkim koalicja pomiędzy PO, PSL i SLD.
Trzecim koalicjantem w powiecie jest PSP, które idąc do wyborów głosiło hasła zmian i odpartyjnienia samorządów. Mimo to PSP poprze koalicję PO-PSL, bo jak mówił Józef Kozioł jest ona alternatywą wobec rządów PiS.
Józef Kozioł, PSP (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Obecnie w powiecie powstała alternatywa dla wyniszczających rządów PiS. Przymierze Samorządowe Podkarpacia wesprze tę inicjatywę stając się gwarantem trwałości, stabilności i równowagi społecznej utworzonej właśnie koalicji – mówił Józef Kozioł z Porozumienia Samorządowego Podkarpacia.
Czekamy na porozumienie koalicyjne
Mimo zapewnień o wzajemnej współpracy w powiecie, nie sporządzono dokumentu potwierdzającego oficjalne zawarcie koalicji.
Franciszek Miśkowicz, PSL (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Na szczegóły dotyczące podpisania porozumienia jeszcze przyjdzie czas, dzisiaj chcieliśmy tylko zakomunikować o naszych ustaleniach – powiedział Franciszek Miśkowicz z PSL.
Szczegóły poznamy na pierwszym w tej kadencji posiedzeniu rady powiatu.
Starostą Kmiecik, etatowym członkiem zarządu Górczyk?
Na konferencji nie padły żadne konkretne informacje dotyczące składu zarządu powiatu. Nieoficjalnie mówi się, że dzięki nowemu porozumieniu, stołek starosty zachowa Adam Kmiecik, który wraz z PO przez cztery lata był koalicjantem PiS.
Adam Kmiecik, PO (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
To były cztery trudne lata – mówił Kmiecik – Dopóki ta koalicja zdążała w kierunku rozwoju byłem jej elementem, ale odkąd zaczęły w niej brać udział inne niż rozwojowe rzeczy to nie mogę brać w niej udziału – mówił Adam Kmiecik.
Nieoficjalnie mówi się też, że pozostałe stanowiska w zarządzie powiatu obsadzone zostaną przez pozostałych liderów – stanowisko wicestarosty ma objąć Franciszek Miśkowicz (PSL) a funkcję etatowego członka zarządu Tadeusz Górczyk (PSP).
Poparcie dla Czerneckiego i Papciaka

We wspólnym oświadczeniu Platforma, PSL i PSP poparły kandydaturę Andrzeja Czerneckiego na burmistrza miasta Jasła. Kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców „Jaślanie” w drugiej turze wyborów spotka się z obecnie piastująca stanowisko burmistrza Marią Kurowską (PiS).
Koalicjanci popierają także Rafała Papciaka z KW „Razem dla Gminy Brzyska”, walczącego o fotel wójta gminy Brzyska z Józefem Lenartowiczem (PiS).
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

Dla mnie to nie jest zaskoczenie co do składu zarządu powiatu.Przecież wybory to gra o stołki.Jak nie wyjdzie urną to trzeba układem… I tak oto w komplecie mamy to co było,tylko trochę inaczej udekorowane…Teraz wypada na wyrżnięcie PIS w Urzędzie Miasta…I wyłoni się obraz beznadziejnej głupoty elektoratu z dnia 21 listopada…Brawo,brawo!!!

powtórka
powtórka
2024 lat temu

Taka sama koalicja szykowana była 4 lata temu i co? Wszystko poszło sie paść. Adam K. również wtedy podpisywał umowy o koalicji. Nie wierzę aby i tym razem PIS łatwo odpuścił stołki i apanaże. Wszystkie chwyty będą dozwolone. Podchody, szantaże, prośby,groźby, straszenia, obietnice. To wszystko jest dozwolone w polityce made in jaslo – cel uświęca środki. Nic nie jest pewne do głosowania na pierwszej sesji.

W kapeluszu !!
W kapeluszu !!
2024 lat temu

Kmiecik powiedz skąd wziąłeś się w Jaśle polityku rozwoju ?

Jola
Jola
2024 lat temu

Te Kmiecik te sie chyba nie słyszysz !Co te bredzisz??Kicaje cie wyciogneły z pasieki a te taki niedobry!!Przyjdzie kryska i na ciebie!!

Tyberiusz
Tyberiusz
2024 lat temu

Na szczęście Szamil Górczajew dostanie swoje miejsce przy korytku powiatowym 🙂 Chłop po tylu latach siedzenia w różnych samorządach nie wiedziałby przecież co z sobą zrobić.

KOLACZYCOK
KOLACZYCOK
2024 lat temu

MOZE TW DRZEWO
bedzie blizej koryta COD WYZDROWIAL ale mordka czerwona ioczka nie te

Kaczor
Kaczor
2024 lat temu

BRAWO ZATRZYMAC PIS BRAWO

urzędas
urzędas
2024 lat temu

A ja jestem ciekawy czy będą czystki personalne w starostwie i urzędzie miasta, czy władza stanie na wysokości zadania i będzie się kierować rozsądkiem i mądrością i pokaże że można współpracować z ludzmi bez względu na preferencje polityczne?.

OB
OB
2024 lat temu

Brawo ! Jest to świetna koalicja i pstryczek w nos dla PiSu. PiS nie ma już nic w radzie do powiedzenie. A utworzenie koalicji z PiSem już się nie powiedzie bo zabrakło naczelnego kadrowca.
Ps. Co będzie z członkiem – chodzi mi o etatowego członka zarządu jak stanowisko to obejmie Pan Tadeusz Górczyk?

ciekawy JUDASZ
ciekawy JUDASZ
2024 lat temu

A Z CZEGO BĘDZIE ŻYŁ DOTYCHCZASOWY ETATOWY CZŁONEK ??

M
M
2024 lat temu

Nie wiem po co ta sonda z boku. Co najwyżej pokazuje ona jaki procent wyborców jednego i drugiego kandydata ma kasę na smsy. NIC WIĘCEJ! Ludzie zmądrzeli już nie nabierają się na wyniki sondaży.

perski
perski
2024 lat temu

Jeśli powiatem będą rządzić ludzie którzy kiedyś rządzili w Szpitalu w Krośnie ……………… to koniec !

wPiSdu
wPiSdu
2024 lat temu

stop PiSuarowi !!!!

paweł
paweł
2024 lat temu

Brawo….Adam wyprawcie pisiorków na wakacje do Egiptu-Tam w piramidzie pozamykać ,to przynajmniej ta zaraza się więcej nie rozprzestrzeni.Brawo!!!!!Aż chce się żyć człowiekowi.

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Ciekawe, czy jak Miśkowicz dostanie propozycję objęcia stanowiska starosty w zamian za koalicję z PiS-em to się ugnie czy nie? 😀

Adam
Adam
2024 lat temu

Do perskiego- masz chłopie rację.To powoli staje się faktem na naszych oczach…I to dzięki mądrości wrodzonej i nabytej jaślan…Może wreszcie ta wioch dzięki temu padnie na ryj,i rozpocznie się odbudowa Jasielskiej Ziemii zgodnie z logiką ,wiedzą i normalnością.Pewnie to bój ich będzie ostatni!!!

Prawy i sprawiedliwy
Prawy i sprawiedliwy
2024 lat temu

Donosicieli należy bezwzględnie wywalić na zbity pysk ze starostwa i miasta.

Hmm...
Hmm...
2024 lat temu

Trwają targi o stanowisko starosty. Pewnie że i PO, i PSL chciałoby kogoś posadzić na tym fotelu. Ale pokazaliby klasę gdyby obsadzili na stanowisku starosty lidera najmniejszego ugrupowania tej koalicji. Czyli Kozioła. Wtedy nikt nie miałby znaczącej przewagi, decyzje musiałyby być szczegółowo konsultowane, i być może byłyby i słuszniejsze i bardziej wyważone.

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Dopóki ta koalicja zdążała w kierunku rozwoju byłem jej elementem – nie rozumiem tego sformułowania. Co na to pan Witold !

Adam P.
Adam P.
2024 lat temu

To takie gadanie aby usprawiedliwić swoją podłość!!Wszystko się komuś zawdzięcza a potem się zdradza i olewa!Ale jak mówił jasielski klasyk”każda świnia trafi kiedyś na swojego rzeżnika”

Zdesperowany PiS-man
Zdesperowany PiS-man
2024 lat temu

Jaślanie ! Głosujcie na Panią Marię Kurowską 5 grudnia !. Jesteście naszą ostatnią deską ratunku. Jeśli jej nie wybierzecie, to gdzie się my, sieroty, podziejemy ? Przecież, skoro utrzymujecie zaledwie 200 urzędników, to co wam szkodzi zapewnić korytko dla kolejnych 100 naszych ludzi, którzy odejdą z urzędu marszłkowskiego i starostwa. Jasło zdobędzie nową sławę, dąb Hitlera już się opatrzył i osłuchał, a teraz moglibyście zostać miastem z największą liczbą darmozjadów na głowę mieszkańca, utrzymywanych z Waszych podatków. Jak to pięknie będzie brzmiało : zastępca Burmistrza Bogdan Rzońca, dyrektor MKS-u Adam Pawluś, zastępca dyrektora Domu Kultury Witold Lechowski ! PROSZĘĘĘ !!!!

Pan Witold
Pan Witold
2024 lat temu

A ja na to jak na lato !

PIxi
PIxi
2024 lat temu

A ja obstawiam ze Górczyk bedzie wice starosta , a Urban przewodniczacym rady albo etatowym członkiem

do PIxi
do PIxi
2024 lat temu

Zważ ilu radnych ma PSP a później rozdzielaj stanowiska.
Górczyk na takim stanowisku zniszczy tę koalicję o czym
PO się szybko przekona.

S-S
S-S
2024 lat temu

Jak można zauważyć ,to Kmiecik i z diabłem wejdzie w alians,a,zeby dorwać się do koryta.Za poprzedniej kadencji był bukietem do kożucha dla Pis-u,a teraz pręży muskuły w nowych układach.Dlatego należałoby się spodziewać wprowadzenia nowego ducha ,bez Kmiecika,który potrafi wyprowadzić z marazmu powiat.Tak,to będzie dalsze kiśnięcie,które zapoczątkowało dw óch wspaniałych Gancarz i Grasela,a kontynuował Kmiecik.

zwyczajny
zwyczajny
2024 lat temu

Wyniszczajace PIS w Powiecie?a to ciekawa gratka,to te wszystkie osiągniecia w okolicy to za sprawa PO,i Kmiecika??Ale fajnie,ale fajnie!!!Wierzcie gluptasy tak nadal tak samo i w miescie to wszystko co w ostatniej kadencjii uczyniono w Jasle to krasnoludki te od sierotki Marysi???!!!

początek
początek
2024 lat temu

Każda władza w Jaśle, obojętne czy w mieście czy w powiecie uważa, że dopiero od rozpoczęcia jej działania zacznie się coś robić. Ponad pół kadencji poświęca na krytykę poprzedników. Adam K. niedawno chwalił skończone urzędowanie w tamtej kadencji i swoje dokonania a tu nagle okazuje się , że jednak wyniszczał i dopiero teraz zacznie start od zera. Dotyczy to także Marii K., która tylko realizowała pomysły poprzednika, ale uważa, że jest conajmniej Kazimierzem Wielkim dla Jasła. Trochę pokory – każda ekipa powinna w sposób twórczy ciągnąć ten wózek a nie zajmować się tylko dołowaniem poprzedników. Zajęci tylko krytyką nawet nie… Czytaj więcej »

Pan Witold
Pan Witold
2024 lat temu

A ja mam to daleko w d..!!A śmiecia przede wszystkim!!

Adam P.
Adam P.
2024 lat temu

A Witka nie interesuje v-ce dyrektor JDK woli uczyć historii i siedzieć w IPN-ie oraz ujawniać konfidentów SB , których w Jaśle nie brakuje!!Do tej pory im się upiekło bo nie miał na to czasu !!Teraz dopiero będzie sie działo!!

Paweł
Paweł
2024 lat temu

Te cztery lata były trudne bo Kmiecik albo chorował albo badał pszczoły albo kombinował albo leniuchował!!!

I Love PIS
I Love PIS
2024 lat temu

Dokładnie będziemy Witkowi pomagać żeby cała Jasielska esbecja i konfidencja ujrzała światło dzienne. Kto ma honor z byle kim w układy nie idzie, kto honoru nie ma pójdzie z byle kim.

.
.
2024 lat temu

Super ! Dzięki temu powstanie opowieść o tym, jak to Wiciu 3Prom. po latach współpracy z pp. Kmiecikiem i Żygłowiczem znalazł w rowie honor, otrzepał i zaczął nim wymachiwać. Ty (I love PiS) kochający inaczej, pomagaj z całych sił, bo ów tytan pracy gotów nie udźwignąć takiego ciężaru logiki !

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

Teraz będziemy ujawniać konfidentów PIS. Jast tego tyle, że cała kadencja nie wystarczy. Na końcu wystawimy galerię na rynku.

Trzy Łapki
Trzy Łapki
2024 lat temu

Do V-ce Starosty W.L.
Niechaj będzie poniechany, ludziom światom zapomniany.
Wzbroń mu soli, wzbroń mu chleba, wzbroń mu domu , wzbroń mu nieba.
Niech się błąka obłąkany, zapomniany, poniechany.
Pozdrawiam Trzy Łapki

do I live PiS
do I live PiS
2024 lat temu

Aleś ty naiwny!!!!!! To przez matolstwo takich jak ty pisuary uprawiają teczkowy szantaż. Jaki układ? Wykwit wyobraźni chorego z nienawiści Kaczora. Dla prostaczków…

stary
stary
2024 lat temu

zasciankowe rozgrywki dla mnie jako czlowieka zawsze liczy sie
dobro powiatu a nie jakies wyimaginowane koalicje bo to nic innego
jak walka o stolki i tylko ludzie malego intelektu w ten sposob moga sprawowac rzady w powiecie i nie tylko tu jest region i zadne przynaleznosci partyjne nie powinny w chodzic w gre bo powinno sie liczyc dobro powiatu rzadzila kurowska z polecenia pana sw.pamieci
pana Stanislawa ale starosta to tez jego twor

Pesel
Pesel
2024 lat temu

PiS daje starostę, za to że zostanie. Teraz trwają targi z PSLem a ci panowie kochają stołki, oddali już całą wieś PiSowi a teraz mają dylemat, czy podjąć prubę odzyskania elektoratu na wsi i iść z PO która na wsi wielu punktów nie uzbiera, czy łapnąć Starostę mieć spełnione ambicje a elektorat wiejski stracić bezpowrotnie. Stanowisko kusi, ale w poprzednich wyborach mieli 5 radnych stracili tylko 1 – bo dobrze, że znależli Pana doktora który podleczył ich wynik. i jak teraz nie odbiorą elektoratu PiSowi na wsi to w następnych wyborach nie pomorze nawet Pan doktor.

Back to top button
37
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x