Rozmaitości i ciekawostki

Konferencja pszczelarska w Jaśle

07 listopada br. w Domu Kultury ,,Kolejarz” w Jaśle odbyła się konferencja naukowa o tematyce pszczelarskiej, zorganizowana przez Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kołaczycach pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła.

Konferencja pszczelarska w Jaśle
Konferencja pszczelarska w Jaśle

Konferencję otworzył Prezes PZP w Jaśle Pan Michał Wasik, który przywitał zebranych pszczelarzy a szczególnie prelegenta Cezarego Kruka z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Pana Jerzego Żygłowicza reprezentującego Burmistrza Miasta Jasła, gości z kół pszczelarzy w Jaśle i w Nowym Żmigrodzie, jak też wszystkich sympatyków pszczelarstwa.

Prezes podziękował władzom miasta Jasła za zasponsorowanie konferencji. Ceniony w świecie pszczelarskim za swą wiedzę teoretyczną i praktyczną Cezary Kruk przedstawił pszczelarzom dwa referaty :,, Wiosenna pielęgnacja rodzin pszczelich” oraz ,,Przygotowanie rodzin pszczelich do optymalnego wykorzystywania pożytków”.

Konferencja pszczelarska w Jaśle
Konferencja pszczelarska w Jaśle

Przedstawione zagadnienia uwzględniały wiedzę zdobytą w wieloletniej praktyce pszczelarskiej oraz najnowszą wiedzę naukową. Cezary Kruk poruszył również wiele ważnych spraw, ciekawostek związanych z życiem pszczół i aktualnymi problemami pszczelarstwa (np. pszczelarstwo na dalekiej północy, wśród Eskimosów). Konferencja zakończyła się ożywioną dyskusją.

Pogórzański Związek Pszczelarski w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x