MiastoWiadomości

W powiecie zostaną wyremontowane kolejne drogi

Blisko 11 mln zł kosztować będzie odbudowa dróg powiatowych na łącznej długości 26 km. Podczas sesji Rady Powiatu w Jaśle, która odbyła się 1 marca radni wyrazili zgodę na zaciągnięcie zobowiązań na ten cel.

W powiecie zostaną wyremontowane kolejne drogi

Inwestycja w 85% zostanie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013, pozostałe 15 % zostanie pokryte z budżetu Powiatu Jasielskiego.

Projekt pn. „Odbudowa powiatowej infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Jasielskiego” obejmie zasięgiem odbudowę 35 odcinków dróg zniszczonych podczas powodzi w 2010 roku. Planowana inwestycja zlokalizowana jest na ternie 9 gmin Powiatu Jasielskiego, znajdujących  się w północno – wschodniej części województwa podkarpackiego. Intensywne odpady deszczu w maju i czerwcu 2010 roku spowodowały znaczące szkody w mieniu prywatnym i publicznym, a także w infrastrukturze drogowej.

Zły tan techniczny dróg stanowi obecnie utrudnienie komunikacyjne dla mieszkańców, inwestorów oraz innych użytkowników. – Takie kompleksowe działanie pozwoli na utworzenie ciągów komunikacyjnych, zapewniających  prawidłową komunikację w całym powiecie – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Katarzyna Pacwa
Starostwo Powiatowe

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
pieszypoinformowanyWolaAAwierzacy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
@
Gość
@

to może by pasowało wymienic te drogi czy to jest tajemnica

Ja
Gość
Ja

Ciekawa jestem czy jest ujęta w tych planach ul. Niegłowicka . Ale na pewno nie , bo tu nie mieszka żadna wysoko postawiona osobistość .

wierzacy
Gość
wierzacy

wKAZDEJ WIOSCE PO 20METROW

AA
Gość
AA

Czy nastąpił obrót kuli zieskiej (Planowana inwestycja zlokalizowana jest na ternie 9 gmin Powiatu Jasielskiego, znajdujących się w północno – wschodniej części województwa podkarpackiego)

Wola
Gość
Wola

Kiedy wreszcie pojadą pociągi zamiast autobusów w kierunku Krosna i Sanoka? Czy w Rzeszowie mają nas za nic? Jakoś w innych regionach wystracza szynobusów a na linię Jasło-Zagórz NIE! Może jasielskie Starostwo upomni się o nasze prawa do równego traktowania!

poinformowany
Gość
poinformowany

Do Woli ..
Pojadą jak się skończy remont linii do zagórza , na razie potrwa to do 31stycznia 2013

pieszy
Gość
pieszy

Jest tutaj pewna wzmianka o ciągach komunikacyjnych w powiecie.Czyli dotyczy to dużych gmin m.innymi Jasło,Kołaczyce,Nowy Żmigród.Wszędzie tu po zimie właśnie na ciągach pieszych zostało odsłoniętych na chodnikach mnóstwo rozmamranych psich odchodów. Piesi ciągle taplają po nich wnosząc ich na podeszwach obuwia do mieszkań.W małych i dużych miastach na Sląsku potrafiono sobie z tym problemem zaradzić.Mianowicie ustawiono na ulicach,skwerach specjalne kosze z wyposażniem do zbierania psich odchodów.Opornych właścicieli psów Straż miejska równo traktuje,zresztą podobnie jak opornych na parkingach.Może należy w podobny sposób dyscyplinować mieszkańców.Wszyscy w gminach wysocy urzędnicy łażą po psich kupach i jakoś ich to zupełnie nie obchodzi

Close
X