MiastoWiadomości

W powiecie zostaną wyremontowane kolejne drogi

Blisko 11 mln zł kosztować będzie odbudowa dróg powiatowych na łącznej długości 26 km. Podczas sesji Rady Powiatu w Jaśle, która odbyła się 1 marca radni wyrazili zgodę na zaciągnięcie zobowiązań na ten cel.

W powiecie zostaną wyremontowane kolejne drogi

Inwestycja w 85% zostanie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013, pozostałe 15 % zostanie pokryte z budżetu Powiatu Jasielskiego.

Projekt pn. „Odbudowa powiatowej infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Jasielskiego” obejmie zasięgiem odbudowę 35 odcinków dróg zniszczonych podczas powodzi w 2010 roku. Planowana inwestycja zlokalizowana jest na ternie 9 gmin Powiatu Jasielskiego, znajdujących  się w północno – wschodniej części województwa podkarpackiego. Intensywne odpady deszczu w maju i czerwcu 2010 roku spowodowały znaczące szkody w mieniu prywatnym i publicznym, a także w infrastrukturze drogowej.

Zły tan techniczny dróg stanowi obecnie utrudnienie komunikacyjne dla mieszkańców, inwestorów oraz innych użytkowników. – Takie kompleksowe działanie pozwoli na utworzenie ciągów komunikacyjnych, zapewniających  prawidłową komunikację w całym powiecie – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Katarzyna Pacwa
Starostwo Powiatowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
@
@
2024 lat temu

to może by pasowało wymienic te drogi czy to jest tajemnica

Ja
Ja
2024 lat temu

Ciekawa jestem czy jest ujęta w tych planach ul. Niegłowicka . Ale na pewno nie , bo tu nie mieszka żadna wysoko postawiona osobistość .

wierzacy
wierzacy
2024 lat temu

wKAZDEJ WIOSCE PO 20METROW

AA
AA
2024 lat temu

Czy nastąpił obrót kuli zieskiej (Planowana inwestycja zlokalizowana jest na ternie 9 gmin Powiatu Jasielskiego, znajdujących się w północno – wschodniej części województwa podkarpackiego)

Wola
Wola
2024 lat temu

Kiedy wreszcie pojadą pociągi zamiast autobusów w kierunku Krosna i Sanoka? Czy w Rzeszowie mają nas za nic? Jakoś w innych regionach wystracza szynobusów a na linię Jasło-Zagórz NIE! Może jasielskie Starostwo upomni się o nasze prawa do równego traktowania!

poinformowany
poinformowany
2024 lat temu

Do Woli ..
Pojadą jak się skończy remont linii do zagórza , na razie potrwa to do 31stycznia 2013

pieszy
pieszy
2024 lat temu

Jest tutaj pewna wzmianka o ciągach komunikacyjnych w powiecie.Czyli dotyczy to dużych gmin m.innymi Jasło,Kołaczyce,Nowy Żmigród.Wszędzie tu po zimie właśnie na ciągach pieszych zostało odsłoniętych na chodnikach mnóstwo rozmamranych psich odchodów. Piesi ciągle taplają po nich wnosząc ich na podeszwach obuwia do mieszkań.W małych i dużych miastach na Sląsku potrafiono sobie z tym problemem zaradzić.Mianowicie ustawiono na ulicach,skwerach specjalne kosze z wyposażniem do zbierania psich odchodów.Opornych właścicieli psów Straż miejska równo traktuje,zresztą podobnie jak opornych na parkingach.Może należy w podobny sposób dyscyplinować mieszkańców.Wszyscy w gminach wysocy urzędnicy łażą po psich kupach i jakoś ich to zupełnie nie obchodzi

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x