Wiadomości

W Ulaszowicach miasto wybuduje plac zabaw

Na przejętej od spółdzielni mieszkaniowej działce na osiedlu Ulaszowice miasto planuje wybudowanie placu zabaw. Inwestycja ma być realizowana przy współfinansowaniu ze środków unijnych.

Projekt powstał na zlecenie Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Plac zabaw dla każdego

Z myślą o dzieciach w różnym wieku plac zabaw został podzielony na cztery strefy wiekowe.

„Żółtą” (przeznaczoną dla najmłodszych dzieci w przedziale wiekowym 1-3 lat, w której znajdą się proste, kolorowe urządzenia usytuowane na podłożu z piasku, przez co zabawa będzie dla nich bezpieczniejsza).

„Zieloną” (przeznaczoną dla grupy wiekowej: 3-6 lat, w której znajdą się m.in. bale z siatkami i linami do wspinaczki, balans na łańcuchach, czy drewniane domki).

Projekt placu zabaw (kliknij aby powiększyć)

„Czerwoną” (adresowaną do dzieci powyżej 4 lat, oferującą urządzenia do zabawy rozwijające wyobraźnię).

„Niebieską” (dla dzieci powyżej 6 lat, która umożliwi im twórczą zabawę oraz rozwijanie sprawności fizycznej).

Ulaszowice, Ogródek Jordanowski a może Kopernika?

Radny Krzysztof Czeluśniak sceptycznie podchodzi do budowy takiego placu zabaw „na ościennych osiedlach” w zamian proponował te części miasta, gdzie jest największe skupisko bloków

Dwa największe osiedla: Kopernika i Mickiewicza, nie mają takiego placu zabaw. Docelowo logicznym było to, że taki plac zabaw powinien powstać na Ogródku Jordanowskim – powiedział Czeluśniak.

Radny dociekał również, jaka jest analiza kosztów utrzymania takiego obiektu. Co wywołało oburzenie radnego Henryka Raka

Dziwię się, że pan radny w ogóle takie pytanie mógł zadać kto będzie utrzymywał. Oczywiście, że miasto Jasło. Po to, żeby te dzieci jasielskie mogły tam się bawić. Nie mamy jednego porządnego placu zabaw w mieście Jaśle i dziwi mnie to pytanie pana Czeluśniaka – argumentował Rak.

Ten z kolei zastrzegał, że pytał jedynie o analizę kosztów – proszę nie wkładać w moje usta, że jestem przeciwny temu placowi – bronił się Czeluśniak.

Na obrzeżach też są bloki

Do dyskusji włączył się również radny PO Leszek Znamirowski, który apelował o poparcie tej inwestycji.

Ja nie kwestionuję tego, że są w mieście osiedla większe, na przykład Kopernika czy Gamrat, jednakże to jest budujące, że plac zabaw jest zaplanowany na terenie obrzeży miasta, ponieważ tam też jest osiedle, tam też są bloki. Być może są punkty miasta, gdzie ten plac zabaw powinien powstać również, ale skoro jest taka propozycja, więc apelowałbym o jej zaakceptowanie –  nalegał Leszek Znamirowski.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ula
Ula
2024 lat temu

radny Czeluśniak naprawde zdrowo myśli a reszta chce tylko wydac pieniadze i mieć spokój

stary
stary
2024 lat temu

dobrze ze plan w rzeczywistosci jest kolorowy
bo czegos zabraklo tego w artykule wiec nie wiem co oceniac bezmyslnosc piszacego
artykul czy radnych

Leszek
Leszek
2024 lat temu

oczywiscie ,ze powinien byc na ogrodku jordanowskim . Kazdy moglby przyjsc z dzieckiem na nogach , jest blisko centrum
Przeciez ogrodek jordanowski teraz przypomina pole po bitwie , hustawki sa te same polamane
na ktorych sie hustalem 40 lat temu …
Ludzie zrobcie cos wreszcie madrego w tym biednym Jasle ,az zal tych pieniedzy na te fontanny i kostke brukowa nie mowiac o zablokowanych ulicach w rynku .
Potrzeba dobrego gospodarza z Jasla , ktory mieszka w Jasle od malego moze by mial serce dla tego miasta , anie jak ta banda ktora wszystko pcha na wioske .

Marta
Marta
2024 lat temu

Taki plac zabaw to bardzo dobry pomysł.Brawo

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Popieram plac zabaw w tym miejscu, wreszcie dzieci będą mogły bezpiecznie spędzic wolny czas, w pewnej odległości od ulicy Lwowskiej .

rrrrrrr
rrrrrrr
2024 lat temu

leszku 40 lat temu to ogodu jordanowskiego nie bylo prace zaczeto poczatkiem lat 70 tychwiem bo tam pracowalem PAN rak bymoze chcial na brylach blizej domuBRAWO PANIE CZELUSNIAK

rodzic
rodzic
2024 lat temu

Jak najbardziej potrzebny plac dla dzieci !

ey
ey
2024 lat temu

No dobrze, ale dlaczego spółdzielnia mieszkaniowa przekazała miastu plac nieodpłatnie, jak to wcześniej napisali, przecież to majątek spółdzielców i prezes Przetacznik nie może bez ich zgody prowadzić takiego rozdawnictwa

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x