r e k l a m a
MiastoWiadomości

W Zespole Szkół Budowlanych trwa „giełda” szkół ponadgimnazjalnych

Od poniedziałkowego południa w Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle trwa promocja szkół ponadgimnazjalnych. Przez cztery dni, gimnazjaliści będą mogli zapoznać się z oferta edukacyjnych szkół.

W Zespole Szkół Budowlanych trwa „giełda szkół” (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Czterodniowa „giełda szkół” jest skierowania do uczniów trzecich klas gimnazjum oraz ich rodziców. Przed gimnazjalistami trudne zadanie – wybór szkoły ponadgimnazjalnej, wybór zawodu, kierunku, w którym chcieliby uzyskać dobre wykształcenie.

W Zespole Szkół Budowlanych trwa „giełda szkół” (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Głównym celem organizowanych cyklicznie „targów szkół” jest zaprezentowanie przyszłym uczniom szkół ponadgimnazjalnych, form nauki, bazy dydaktycznej oraz oferty poszczególnych szkół z Jasła. Na wszystkich gimnazjalistów czekają starsi koledzy oraz nauczyciele, którzy wyczerpująco odpowiadają na pytania zadawane przez przyszłych uczniów ich szkół.

W Zespole Szkół Budowlanych trwa „giełda szkół” (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Zespół Szkół nr 3 w Jaśle ma bogatą ofertę w oparciu o bardzo dobrą bazę techniczną i lokalową. Kierunki w oparciu o laboratorium chemiczne jedyne tego rodzaju w naszym województwie, a także oparte o bazę gastronomiczną szkoły – mówi Tadeusz Kalita, kierownik laboratorium w ZS 3 w Jaśle.

W Zespole Szkół Budowlanych trwa „giełda szkół” (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Od dwóch lat, uczniowie gimnazjów, dokonują rejestracji w internetowych systemie, który pomoże im wypełnić podanie do szkoły, które następnie wystarczy dostarczyć do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej.

(PJ)

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
dragonessżal.plszuflada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
szuflada
Gość
szuflada

czemu ta po prawej ma taka szczenke jak pani frau ??!

żal.pl
Gość
żal.pl

Spoglądam na stanowiska, które mają mnie zachęcić do wyboru szkoły. Jak pomyślę, że do tej pory łudziłem się, że uczy nas „inteligencja narodu polskiego” tak mi odeszło już to ostatni raz. Tanie kramy, po najniższej linii oporu. Jednak do zbierania laurów i oklasków oraz orderów do klap wepchają się wszyscy. Drodzy nauczyciele, drogie grona pedagogiczne. Epoka Gierka się skończyła. W waszych umysłach została na stałe. Żal. Wyrazy głębokiego współczucia dla uczniów, którzy spośród tych kramów i elegancko ubranych uczniów „na pokaz” mieli coś wybrać.

dragoness
Gość
dragoness

Na drugim zdjęciu najlepsza szkoła w powiecie. Co do wypowiedzi pana żal.pl faktycznie nick adekwatny do treści. Zapraszamy na Piknik Zawodowy, żeby miał Pan okazję jeszcze coś skrytykować, o ile do maja żółć Pana nie zadusi.

Close
X