r e k l a m a
MiastoWiadomości

Wielka Sobota: Czas zadumy i refleksji

Dziś w kościele katolickim nie sprawuje się mszy świętych. Natomiast od godzin porannych we wszystkich parafiach odbywa się święcenie pokarmów.

Wielka Sobota: Czas zadumy i refleksji (fot. Internet)

Dla wielu osób „święconka” jest tradycją, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Najważniejszym elementem święconki są jaja symbolizujące zmartwychwstanie. Równie ważne są kiełbasa oznaczająca koniec Wielkiego Postu, sól symbolizująca nieśmiertelność i chrzan, który ma przypominać o męce Chrystusa. W koszyczku musi znaleźć się także chleb – znak braterstwa.

Wielka Sobota jest trzecim dniem Triduum Paschalnego. To najważniejsze dla chrześcijan trzy dni w roku, podczas których przeżywane są obchody pamiątki Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego.

Wesołego Alleluja - Redakcja Jaslonet.pl

Redakcja Portalu Jaslonet.pl życzy wszystkim Czytelnikom zdrowych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych. Chwil pełnych wiary, nadziei i miłości. Wielu serdecznych spotkań w gronie rodziny i otoczeniu przyjaciół. Wesołego „Alleluja”!

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusława
Bogusława
2024 lat temu

Wszystkiego dobrego kochani dla Was! Pozdrowienia z USA :)))

Do Pani Bogusławy
Do Pani Bogusławy
2024 lat temu

Dziękujemy ! Jaślanie pozdrawiają Panią i wszystkich Polaków w USA !

PARAfianin
PARAfianin
2024 lat temu

Nie mogę pojąć dlaczego, znani z nowatorskich działań, jasielscy Franciszkanie zamykają kościół w Wielki Piątek, kiedy wierni idą pokłonić przed Najświętszym Sakramentem do Ciemnicy. Sprzątanie można zorganizować inaczej, choćby w nocy.

Czas zadumy i refleksji ... nad PO
Czas zadumy i refleksji ... nad PO
2024 lat temu

Program wyborczy [P]artii [O]szustów (2015) ??: 1.Straszenie Polaków PiS-em i powrotem IV RP przy pomocy stronniczych mediów. 2.Uległość Brukselskim i Moskiewskim władzom wzamian za poklepywanie po plecach. 3.Zmniejszenie bezrobocia poprzez wyjazdy Polaków do pracy w Anglii. 4.Utrudnienie dostępu do lekarzy oraz wydłużenie wieku emerytalnego do 90 lat, tym samym wielu Polaków zakończy swój marny, niewolniczy żywot i odciąży ZUS od wypłaty emerytur i rent. 5.Chwilowo darmowy „szczaw i mirabelki” dla wszystkich biednych aby uniknąć głodu. 6.Wypłacanie nieuzasadnionych nagród, premii dla wszystkich posłów i „kolesi”. 7.Zwalczanie patriotyzmu i wartości takich jak Bóg, Honor, Ojczyzna. 8.Zamiatanie wszystkich afer i przekrętów pod dywan,… Czytaj więcej »

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Zadumałem się w sobotę i dumam dalej

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x