MiastoWiadomości

Wiesław Hap nowym prezesem SMJiRJ

Podczas walnego zebrania sprawozdawczo – wyborczego Wiesław Hap został wybrany na stanowisko nowego prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

46- letni Wiesław Hap nowym prezesem SMJiRJ

Wiesław Hap To historyk, regionalista, działacz społeczny na kilku polach. Jest autorem wielu publikacji o historii i dziedzictwie kulturowym Jasielszczyzny. M.in. przez trzy kadencje pełnił funkcję zastępcy prezesa SMJiRJ. Był też prezesem Jasielskiej Federacji Regionalnych Towarzystw Kultury oraz przewodniczącym Rady Muzeum Regionalnego w Jaśle. Opiekuje się Jasielskim Szkolnym Klubem Olimpijczyka PKOL i Szkolnym Kołem Historyczno – Regionalnym. Od lat swoim pasjom, młodzieży i służbie na rzecz lokalnego środowiska poświęca każdą wolną chwilę. Jest nauczycielem historii oraz wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Jest również założycielem i drużynowym 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. pułkownika Leopolda Lisa-Kuli, która niedawno obchodziła 20-lecie swego istnienia. Ponadto był radnym czwartej i piątej kadencji Rady Miejskiej Jasła.

Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego organizuje od 21. lat , we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury, Turnieje Wiedzy o Jaśle i konkurs fotograficzny „Jasło moje Miasto”.

Dotychczas funkcję prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego pełniła Felicja Jałosińska, która ze względu na stan zdrowia nie ubiegała się o kolejne lata piastowania funkcji prezesa Stowarzyszenia.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Harcerka
Harcerka
2024 lat temu

Takiego zapału jak Pan Wiesław Hap to nie ma chyba nikt! Jak jest napisane w tekście „Jest również założycielem i drużynowym 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. pułkownika Leopolda Lisa-Kuli, która niedawno obchodziła 20-lecie swego istnienia.” takiego poświęcenia to nikt nie daje.. 20 lat to szmat czasu. Jego drużyna przeżyła powódź i sami odbudowali harcówkę i stracili wiele rzeczy. Gratulację od Harcerki!! 100 lat Panie Wiesławie.

:)
:)
2024 lat temu

Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku! Brawo Panie Wieśku 🙂

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

do Harcerki: czy zdobyłaś już odznakę „potrafię lo.. zrobić” ?

eloszka
eloszka
2024 lat temu

’Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku!’ popieram! Gratuluję; )

ezop
ezop
2024 lat temu

Gratulacje!!!!!!!!cieszę się właściwy człowiek na właściwym stanowisku

...
...
2024 lat temu

Amon_Ra- jesteś tak żałosny, że odpisywanie na twoje chamskie komentarze jest stratą czasu.

RADEK
RADEK
2024 lat temu

Tak-prezesów to w Jaśle nie brak.Tylko robić nie ma komu dla ludzi!!!! Pewnie p. Hap,prócz składania wiązanek kwiatów ku czci,i splendoru własnej osoby nic nie zrobi dobrego dla wsi zwanej miastem Jasło pod dębem Adolfa…I czego tu być miłośnikiem? Dramatu upadającego na pysk grodu,bez perspektyw,pełnego nielogicznych decyzji ,ważnych dla przyszłości ludzi??? A może książek o przeszłości wydawanych prze Towarzycho,które potęgują tylko ból po minionej w miarę świetlanej bytności…Mniej fasady,a więcej walki z nienormalnością-tym się powinien zająć p. Hap i miłośnicy Jasła. Nie być przechowalnią emerytów,wspominających młodość i klaszczących każdorazowo gdzie i komu się da!!! Temu niech pan Hap się poświęci… Czytaj więcej »

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

Drogi Radku – albo jesteś zupełnie niedoinformowany, alko jesteś totalnym, zawistnym, zakompleksionym imbecylem, którego dzień zaczyna się od piwka, upływa na kanapie przed telewizorem i na ów piwku się kończy. Pan Wiesiek jest ostatnią osobą, która cokolwiek robiłaby na pokaz czy dla pieniędzy. Nie wiem czy wiesz, ale jedyną rzeczą, poprzez którą pan Hap zarabia jest praca w szkole. W ramach której – z resztą od 20 lat – całkowicie za „free” prowadzi drużynę harcerską (organizuje m.in. wakacyjne biwaki, zimowiska – które bynajmniej nie upływają na siedzeniu przed telewizorem i oglądaniu czterech pancernych) i niejeden jaślanin spacerujący np. parkiem miejskim… Czytaj więcej »

sory radek
sory radek
2024 lat temu

ale racji nie masz przeglosowane! bucu

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Nic dodać nic ująć- panie Radek – Chore państwo !!!!

Q
Q
2024 lat temu

To on jest z Roztok a miłośnikiem Jasła został?

RADEK
RADEK
2024 lat temu

DO „jaślanina”.Imbecylem to Ty jesteś…Nie masz argumentów więc obrażasz,czego ja nie robię z zasady(to pierwszy przypadek).A pedagogów w Jaśle mamy po dziurki w nosie.Zamiast uczyć,i się uczyć by uczyć,zajmują się harcerowaniem,politykowaniem i zarządzaniem miastem,powiatem itp. Efekty widać.Gówno było,i gówno będzie prócz klaki i westchnieniami nad stałymi guru z bajek,którzy Jasło uczynili śmieszną krainą położoną nad zlewiskiem 3 ścieków….I jeszcze jedno-nie pijam piwa,bo mam refluks żołądka.Piję herbatki ziołowe.To pomaga,także na od seperowanie się
od idiotyzmów dnia codziennego(niestety niezauważalnego przez wielu)>

Aga
Aga
2024 lat temu

RADEK, powiedz mi dlaczego Ty tak oceniasz ludzi, skoro zapewne ich nie znasz? Znajdź drugą taką osobę jak Pan Wiesiu, znajdziesz? Gość poświęca dla tego miasta tyle czasu ile może, ale zdrowie też już ma nie to co kiedyś, ale nie okazuje tego tylko pnie w górę, a nie siedzi przez TV jak Ty.

Panie Wieśku! Zdrowia i dalszych Sukcesów..

Agnieszka 🙂

facet
facet
2024 lat temu

Wspaniały człowiek, naprawdę „odpowiedni człowiek na tym stanowisku” wielkie gratulację.

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

Radziu, Radziu… argumentów przybliżyłem chyba wystarczająco. Zresztą dla takich jak ty przytaczanie jakiegokolwiek argumentu jest nonsensem, bo zapewne twoja pusta główka ich nie pojmuje 😉 Swoją drogą, ciekaw jestem w jaki sposób ty próbujesz odmienić tę okrutną, szarą i bezwartościową jasielską rzeczywistość… Udzielasz się społecznie? Może przynajmniej pracujesz zarobkowo? Coś chyba musisz robić, bo ziołowe herbatki troszkę kosztują… A może nigdzie cię już nie chcą, skutkiem czego zabrakło ci wczoraj meliski i takie dyrdymały wypisujesz??? Weź się chłopie do roboty, pokaż światu co potrafisz a potem oceniaj innych i się dąsaj.

RADEK
RADEK
2024 lat temu

AGA- ja nie mam nic do pana Hapa.Mam podobną opinię do Twojej.I dlatego wiem,że mimo jego szczerych chęci(jak zawsze) i poświęcenia nie dadzą mu nic prócz tego co napisałem zrobić.By nie błysnął!!!
„Jaślanin” – krótko: wszystko co napisałeś,stawiając znak zapytania jest prawdą,za wyjątkiem przypadłości w postaci pisania bredni.Za dużo mam w sobie wrodzonej kultury by polemizować z chamską tonacją dyskusji,jaką uprawiasz,bez względu na jej powody….Dlatego to jest moja ostatnia odpowiedż na Twoje zaczepki…Każdy ma prawo do własnej opinii w temacie.Ty pozostań przy swojej!Bo mnie ona wisi i powiewa.

Jego harcerz
Jego harcerz
2024 lat temu

Brawo Druhu Wieśku, gratuluję;)

;]
;]
2024 lat temu

wodzu na prezydenta!

jasiu
jasiu
2024 lat temu

W 1956 r. złożyłem przyrzeczenie harcerskie..10 lat należałem do ZHP.Teraz mam wyrzuty,że do złego harcerstwa nalezałem.Czy sie mylę?

natan
natan
2024 lat temu

Do jaślanin i innych. Po chorobę dyskutujecie z tym imbecylem – przecież to jeden z tych zakompleksieńców, którzy nic dobrego dla Jasła nie zrobili i raczej wątpliwe, ze kiedykolwiek zrobią. Natomiast z zawiści krytykują wszystko i wszystkich. Dla takich jest źle jak ktos chce cokolwiek osiągnąć i źle jak nic nie robi – amen

Back to top button
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x