MiastoWiadomości

Witryna obywatelska

Z inicjatywy prezydenta RP Bronisława Komorowskiego powstała strona internetowa „Witryna obywatelska”, która ma na celu stworzenie platformy współpracy między samorządem a społeczeństwem. W założeniu „Witryna” ma być miejscem gromadzenia opisu dobrych praktyk, mających zachęcać do podążania drogą wskazaną przez aktywne środowiska.

Tak wygląda witryna obywatelska

Witryna Obywatelska Prezydenta RP ma na celu wspieranie uczestnictwa obywateli w zarządzaniu sprawami publicznymi poprzez:
– rozbudzanie świadomości obywatelskiej mieszkańców oraz budowanie kapitału społecznego;
– kształtowanie świadomości, że rozwój Polski, a więc także gmin, powiatów i województw jest wynikiem pracy obywateli, którzy również ponoszą za niego odpowiedzialność niezależnie od poglądów politycznych;
– otwieranie struktur państwa dla obywateli i zachęcanie do kształtowania nowych form
– uczestnictwa obywatelskiego;
– budowanie przekonania, że podstawą rozwoju jest jak najszersza współpraca jednostek samorządu terytorialnego, tak ze społecznościami lokalnymi, jak też między sobą;
gromadzenie dobrych praktyk, ich upowszechnianie i zachęcanie do wykorzystania.
Wszelkie działania będą gromadzone w trzech kategoriach: wspólnota obywatelska, partnerstwo samorządów oraz obywatelska inicjatywa lokalna.

„Witryna obywatelska” jest powszechnie dostępna, a zamieszczone na niej opisy działań stanowią wzorce dla innych jednostek samorządu, organizacji pozarządowych lub grup obywatelskich do dalszych zastosowań. Wnioski o zamieszczenie na „Witrynie” opisu mogą składać osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, w tym grupy obywateli, a w szczególności: jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia i związki, a także jednostki pomocnicze; mieszkańcy; organizacje pozarządowe; uczelnie i instytucje badawcze; samorządy gospodarcze i zawodowe, a także ich związki.

Katarzyna Pacwa
Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
HYDRANT
HYDRANT
2024 lat temu

o jej.O jej! Pan Prezydent wszelkich polaków założył „Radio Bronisław”… Nie wiem tylko co on uznaje za dobre wieści,ale sądzę,że chodzi mu o chwalenie jego przymiotów….To tak pod wybory.Zawsze się przyda podładować psyche,obsrywaną tu i ówdzie,a wszędzie!!!!

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Kto dzisiaj uważa się za lepszego od innych patriotę – a no t-a-en, którzy z naręczem kwiatów kupionych za „ludzka krwawicę” pcha się pod oko kamery, czy innych mediów aby zostać zauważony i obłudnie „dziękuje”, że „jemu jest dobrze”. Gdzie są mieszkańcy – te tyś. ludzi korzystające z tej „wywalczonej wolności”, a w efekcie spychającej większość narodu na margines z coraz częściej zauważalnym : zniewoleniem ,tyranią , totalitaryzmem i wygnaniem. Czy „o take Polske my walczyły”??? Czy dostrzegacie ilu jest ludzi wybranych lub powołanych do służby narodowi – czy jest to służba czy „łupienie” narodu ??? – co widać na… Czytaj więcej »

HYDRANT
HYDRANT
2024 lat temu

W pełni zgadzam się z poglądem”CHORE PAŃSTWO”.Nic dodać nic ująć!

CZYTAJ
CZYTAJ
2024 lat temu

Tanie Panstwo NAGRODY Komorowski /PO/ 22 tyś zł, po 50 tyś zł Niesiołowski /PO/ i Kieszkowska /PSL/, Schetyna /PO/ 36 tyś zł, po 32 tyś zł Wenderlich /SLD/ i Kuchciński /PiS/. Nagrody dla szefa Kancelarii Sejmu L. Czapli … bez jakiegokolwiek UZASADNIENIA. W 2010 r. Marszałek Senatu B. Borusewicz otrzymał 2 nagrody w wysokości 150 proc. miesięcznego wynagrodzenia oraz jedną w wysokości 100 proc. (ok. 64 tys. zł). W. Pawlak dał sobie i kumplom z ministerstwa 200 000 zł nagród . Prezes KRUSU H. Smolarz, przyznał sobie 157 tys. zł nagród, a jego dwaj zastępcy dostali po 108 tys. zł.… Czytaj więcej »

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x