MiastoWiadomości

Wpadł, bo jechał bez zapiętych pasów

Jasielscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę osobowego peugeota. Mężczyzna prowadził pojazd mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 14, na ulicy Kościuszki w Jaśle, policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, zauważyli kierującego, który prowadził pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z ujawnionym wykroczeniem zatrzymali go do kontroli drogowej.

Podczas wykonywanych czynności policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Okazało się, że 56-letni mieszkaniec gminy Jasło jest pijany. Alkomat wskazał 2,5 promila.

W świetle obowiązujących przepisów 56-latkowi grożą surowe konsekwencje. To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od 3 do 15 lat.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x