MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Wsparcie dla rodzin. Szukanie pomocy jest oznaką siły a nie słabości

Od dzisiaj na ul. Floriańskiej 8a mieści się Centrum Profilaktyki, Terapii i Wsparcia Rodzin. Centrum zostało utworzone w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wsparcie dla rodzin. Szukanie pomocy jest oznaką siły a nie słabości

Przy Centrum oprócz działalności Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych funkcjonować będzie Punkt Konsultacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz osób doznających przemocy. Dodatkowo w Centrum działać będą grupy wsparcia, bezpłatne poradnictwo prawne, socjalne i psychologiczne, a także mediacje rodzinne.

Wsparcie dla rodzin. Szukanie pomocy jest oznaką siły a nie słabości

– Stworzenie tego centrum to odpowiedź na potrzeby, które zostały wskazane zarówno przez członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jak i Zespołu Interdyscyplinarnego, który funkcjonuje w naszym mieście od wiosny ubiegłego roku. Cieszę się, że udało nam się otworzyć takie miejsce, gdzie każdy będzie mógł skorzystać z fachowej pomocy – powiedział Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

– Paradoksalnie pewnie byłoby lepiej, gdybyśmy nie musieli oddawać takich miejsc, ale powszechnie wiadomo, że w dzisiejszym świecie zawirowań, różnic ekonomicznych, kulturowych, społecznych zagrożeń, wiele osób, często całe rodziny, nie radzą sobie z problemami życia codziennego – mówiła podczas otwarcia Centrum Bożena Molska, kierownik wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UMJ.

Wsparcie dla rodzin. Szukanie pomocy jest oznaką siły a nie słabości

Swoją siedzibę w nowo otwartym centrum będzie miała również Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle. – Temat alkoholizmu, przemocy jest tematem niewygodnym, o którym nie do końca chce się mówić, że coś takiego w naszym mieście istnieje. Ale nawet gdybyśmy go nie dostrzegali, to niestety on jest. Dobrze, że jest grupa ludzi, którzy chcą coś zrobić i robią w tej sprawie. Cieszę się, że mogę z nimi pracować. Chciałam panu burmistrzowi bardzo serdecznie podziękować za to, że podjął inicjatywę i doprowadził do tego, że ten ośrodek powstał – mówiła Bogusława Wójcik, przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle.

Wsparcie dla rodzin. Szukanie pomocy jest oznaką siły a nie słabości

W Centrum Profilaktyki, Terapii i Wsparcia Rodzin mieszkańcy Jasła znajdą fachową i rzetelną pomoc. – Warto skorzystać z możliwości rozmowy z drugą osobą – neutralną i bezstronną, która dzięki wiedzy i umiejętnościom pomoże zrozumieć niejasną sytuację, trudną relację, przykre doświadczenia i przeżywane emocje. Centrum zapewnia dyskrecję i pełną anonimowość – podkreślała Iwona Byczek, inspektor ds. społecznych UMJ.
Remont budynku, w którym mieści się centrum miasta na ul. Floriańskiej 8 a, trwał trzy miesiące, a jego koszt wyniósł 111 tysięcy złotych. Środki finansowe pochodziły z budżetu miasta, miedzy innymi z opłat na wydane zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

Szczegółowe informacje dotyczące działalności Centrum, jego form pracy, a także harmonogram spotkań poszczególnych grup, godziny udzielania bezpłatnych porad znajdują się na stronie internetowej Centrum www.centrumprofilaktyki-jaslo.pl. Baner przekierowujący na stronę znajduje się również na stronie Urzędu Miasta Jasła www.jaslo.pl

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Tworzenie tego typu placówek służy władzy ,i zatrudnionym tam pracownikom….To korzyści!!! Natomiast strata to pieniądze,które są łożone na coś na co władza ma i miała wpływ,a nic nie robi,by temu przeciwdziałać.Krótko mówiąc-patologiom społecznym…Brak pracy,brak środków na życie,kształcenie dzieci,na zdrowie itd -stanowi podstawę dla agresji,pijaństwa i innych dewiacji.. I likwidacją tych zjawisk można się zająć,nie pitoleniem urzędnika,a czynem umożliwiającym :normalne funkcjonowanie ludzi,rodzin ,w tym mieści,w którym tylko się zakłady pracy bezkarnie likwiduje przy biernej postawie władzy-wspomożyciela utrapionych!!!!

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Tak bardzo wielu w Jaśle potrzebuje pomocy – ale nie prawnej , ani psychologicznej – potrzebna jest nam porada wykwalifikowanego ekonomisty : jak wyżyć za najniższą krajową , aby zabezpieczyć sobie {o rodzinie już nie wspomnę} minimalne warunki egzystencji. Czy znajdzie się ktoś odważny i kompetentny aby przedstawić szczegółowe wyliczenia ile i na co ” taką” kasę mamy wydać, żeby godnie żyć , co nam gwarantuje Konstytucja…???

bezrobotny
bezrobotny
2024 lat temu

Nie trzeba być psychologiem,ażeby mieć własne rozeznanie,że frustracja wypaczenia psychiczne u ludzi spowodowane są w większości przypadków przez codzienne stresy.Tego rodzaju zjawiska są związane najczęściej z brakiem pracy z brakiem środków pieniężnych a co za tym idzie z wieloma zmartwieniami jak przetrwać od 01 do 01,jak wyżywić rodzinę.Bezrobotny nie powie dziecku,że stać go tylko na odzież z ciuchlandu,że stać go na wyżywienie z darów Caritasu za pośrednictwem kościołów.,Bezrobotnego nikt nie zrozumie,że niema środków na uregulowanie należności płatniczych.Nawet jeśli ma pracę,to najczęściej na czarno,a jeśl;i już na umowę ,to jednak za najniższą krajową,która może pozwolić wyłącznie na przetrwanie.Zamiast tworzyć kosztowne pseudoedukacyjne… Czytaj więcej »

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x