r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Wsparcie dla rodzin. Szukanie pomocy jest oznaką siły a nie słabości

Od dzisiaj na ul. Floriańskiej 8a mieści się Centrum Profilaktyki, Terapii i Wsparcia Rodzin. Centrum zostało utworzone w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wsparcie dla rodzin. Szukanie pomocy jest oznaką siły a nie słabości

Przy Centrum oprócz działalności Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych funkcjonować będzie Punkt Konsultacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz osób doznających przemocy. Dodatkowo w Centrum działać będą grupy wsparcia, bezpłatne poradnictwo prawne, socjalne i psychologiczne, a także mediacje rodzinne.

Wsparcie dla rodzin. Szukanie pomocy jest oznaką siły a nie słabości

– Stworzenie tego centrum to odpowiedź na potrzeby, które zostały wskazane zarówno przez członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jak i Zespołu Interdyscyplinarnego, który funkcjonuje w naszym mieście od wiosny ubiegłego roku. Cieszę się, że udało nam się otworzyć takie miejsce, gdzie każdy będzie mógł skorzystać z fachowej pomocy – powiedział Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

– Paradoksalnie pewnie byłoby lepiej, gdybyśmy nie musieli oddawać takich miejsc, ale powszechnie wiadomo, że w dzisiejszym świecie zawirowań, różnic ekonomicznych, kulturowych, społecznych zagrożeń, wiele osób, często całe rodziny, nie radzą sobie z problemami życia codziennego – mówiła podczas otwarcia Centrum Bożena Molska, kierownik wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UMJ.

Wsparcie dla rodzin. Szukanie pomocy jest oznaką siły a nie słabości

Swoją siedzibę w nowo otwartym centrum będzie miała również Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle. – Temat alkoholizmu, przemocy jest tematem niewygodnym, o którym nie do końca chce się mówić, że coś takiego w naszym mieście istnieje. Ale nawet gdybyśmy go nie dostrzegali, to niestety on jest. Dobrze, że jest grupa ludzi, którzy chcą coś zrobić i robią w tej sprawie. Cieszę się, że mogę z nimi pracować. Chciałam panu burmistrzowi bardzo serdecznie podziękować za to, że podjął inicjatywę i doprowadził do tego, że ten ośrodek powstał – mówiła Bogusława Wójcik, przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle.

Wsparcie dla rodzin. Szukanie pomocy jest oznaką siły a nie słabości

W Centrum Profilaktyki, Terapii i Wsparcia Rodzin mieszkańcy Jasła znajdą fachową i rzetelną pomoc. – Warto skorzystać z możliwości rozmowy z drugą osobą – neutralną i bezstronną, która dzięki wiedzy i umiejętnościom pomoże zrozumieć niejasną sytuację, trudną relację, przykre doświadczenia i przeżywane emocje. Centrum zapewnia dyskrecję i pełną anonimowość – podkreślała Iwona Byczek, inspektor ds. społecznych UMJ.
Remont budynku, w którym mieści się centrum miasta na ul. Floriańskiej 8 a, trwał trzy miesiące, a jego koszt wyniósł 111 tysięcy złotych. Środki finansowe pochodziły z budżetu miasta, miedzy innymi z opłat na wydane zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

Szczegółowe informacje dotyczące działalności Centrum, jego form pracy, a także harmonogram spotkań poszczególnych grup, godziny udzielania bezpłatnych porad znajdują się na stronie internetowej Centrum www.centrumprofilaktyki-jaslo.pl. Baner przekierowujący na stronę znajduje się również na stronie Urzędu Miasta Jasła www.jaslo.pl

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
bezrobotnyCHORE PAŃSTWO !!!LIZODROPULOS Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LIZODROPULOS
Gość
LIZODROPULOS

Tworzenie tego typu placówek służy władzy ,i zatrudnionym tam pracownikom….To korzyści!!! Natomiast strata to pieniądze,które są łożone na coś na co władza ma i miała wpływ,a nic nie robi,by temu przeciwdziałać.Krótko mówiąc-patologiom społecznym…Brak pracy,brak środków na życie,kształcenie dzieci,na zdrowie itd -stanowi podstawę dla agresji,pijaństwa i innych dewiacji.. I likwidacją tych zjawisk można się zająć,nie pitoleniem urzędnika,a czynem umożliwiającym :normalne funkcjonowanie ludzi,rodzin ,w tym mieści,w którym tylko się zakłady pracy bezkarnie likwiduje przy biernej postawie władzy-wspomożyciela utrapionych!!!!

CHORE PAŃSTWO !!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!

Tak bardzo wielu w Jaśle potrzebuje pomocy – ale nie prawnej , ani psychologicznej – potrzebna jest nam porada wykwalifikowanego ekonomisty : jak wyżyć za najniższą krajową , aby zabezpieczyć sobie {o rodzinie już nie wspomnę} minimalne warunki egzystencji. Czy znajdzie się ktoś odważny i kompetentny aby przedstawić szczegółowe wyliczenia ile i na co ” taką” kasę mamy wydać, żeby godnie żyć , co nam gwarantuje Konstytucja…???

bezrobotny
Gość
bezrobotny

Nie trzeba być psychologiem,ażeby mieć własne rozeznanie,że frustracja wypaczenia psychiczne u ludzi spowodowane są w większości przypadków przez codzienne stresy.Tego rodzaju zjawiska są związane najczęściej z brakiem pracy z brakiem środków pieniężnych a co za tym idzie z wieloma zmartwieniami jak przetrwać od 01 do 01,jak wyżywić rodzinę.Bezrobotny nie powie dziecku,że stać go tylko na odzież z ciuchlandu,że stać go na wyżywienie z darów Caritasu za pośrednictwem kościołów.,Bezrobotnego nikt nie zrozumie,że niema środków na uregulowanie należności płatniczych.Nawet jeśli ma pracę,to najczęściej na czarno,a jeśl;i już na umowę ,to jednak za najniższą krajową,która może pozwolić wyłącznie na przetrwanie.Zamiast tworzyć kosztowne pseudoedukacyjne… Czytaj więcej »

Close
X