r e k l a m a
PolitykaWiadomości

Współpraca polsko – słowacka. Rusza remont drogi Dębowiec – Cieklin

Adam Kmiecik, Starosta Jasielski podpisał deklarację o przystąpieniu do realizacji transgranicznego projektu drogowego pod nazwą „Rozwój infrastruktury drogowej pomiędzy powiatem gorlickim, jasielskim i bardejowskim” w ramach priorytetu 1.1 Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Słowacja 2007 – 2013. Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się 18 maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gorlicach. W spotkaniu uczestniczyły także władze samorządowe Gorlic oraz beneficjenci projektu ze strony słowackiej.

Współpraca polsko - słowacka. Rusza remont drogi Dębowiec - Cieklin

Projekt „Rozwój infrastruktury drogowej pomiędzy powiatem gorlickim, jasielskim i bardejowskim” obejmuje remont i modernizację ciągów drogowych: Beherov – Konieczna, Gładyszów – Uście Gorlickie, Ropa – Klimkówka – Uście Gorlickie (na odcinku wzdłuż Jeziora Klimkowskiego), Haczowa – Wysowa oraz Dębowiec – Cieklin.

Współpraca polsko - słowacka. Rusza remont drogi Dębowiec - Cieklin

Zakres robót obejmuje: przebudowę nawierzchni jezdni oraz zjazdów, utwardzenie poboczy, oczyszczanie rowów odwadniających oraz odnowienie znaków poziomych i przejść dla pieszych. Łączna długość odcinków drogowych objętych projektem wynosi 32,183 km, przy czym po stronie Powiatu Jasielskiego zostanie zmodernizowany fragment drogi Dębowiec – Cieklin na długości 6,6 km. – To ostatnia z najważniejszych dróg, która nie została jeszcze wyremontowana. Ma ona ma bardzo duże znaczenie, przede wszystkim dla mieszkańców Jasła, ale nie tylko. Coraz więcej ludzi odwiedza Folusz i Sanktuarium w Dębowcu – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Przy podpisaniu deklaracji obecny był także Zbigniew Staniszewski, wójt gminy Dębowiec. – Ta droga jest bardzo ważna dla mieszkańców naszej gminy, głównie miejscowości położonych w jej południowej części, bo łączy naszą gminę z Jasłem. Poza tym w czasie weekendów wielu mieszkańców Jasła i okolic jeździ w stronę Folusza. Modernizacja tej drogi spowoduje więc nie tylko łatwiejszy dostęp pielgrzymów, ale lepszy rozwój turystyki w naszej gminie – przekonuje Zbigniew Staniszewski.

Współpraca polsko - słowacka. Rusza remont drogi Dębowiec - Cieklin

Celem projektu jest stworzenie warunków dla zrównoważonego rozwoju społeczno – gospodarczego i kulturalnego terenów polsko – słowackiego pogranicza w obszarze powiatów: gorlickiego, jasielskiego i bardejowskiego. – Zbliżamy ten region, tworząc jeden. Granica ze Słowacją, która nas kiedyś dzieliła, dzisiaj stanowi oś wokół której budujemy potencjał turystyczny naszych powiatów. Chcemy stworzyć taką ofertę, która przyciągnie turystów w te strony nie na dzień czy dwa, ale na dłuższy pobyt – dodaje Starosta.

Współpraca polsko - słowacka. Rusza remont drogi Dębowiec - Cieklin

Całkowita wartość projektu wynosi 8 265 483,18 €, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej – 4 711 126,14 €  oraz wkład własny 3 554 357,04 €. Koszty udziału finansowego po stronie Powiatu Jasielskiego wynoszą 3 156 433,89 €.

Katarzyna Pacwa
Starostwo Powiatowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mbv
mbv
2024 lat temu

czyli powiat jasielski pokrywa prawie w całości koszty remontu wszystkich dróg! To chyba jakaś pomyłka…

hytre
hytre
2024 lat temu

Ale wydarzenie 6 km drogi ,a ile podpisów ,spotkań.
To jest żenada,dzieci w przedszkolu zachowują się poważniej
AA

yyyy
yyyy
2024 lat temu

Ładny sponsor z Jasła

LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Czekamy na realizację inwestycji.Oby to nie była propaganda sukcesu made in PO!!!

jasło i okolice
jasło i okolice
2024 lat temu

remont drogi na odcinku Dębowiec Cieklin chyba jest zrozumiały bo jak nasz Wójt bedzie wracał po pracy do domu swoim A6 , szkoda auta i niech mu zrobią aż pod dom.

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

do „jasło i okolice” nie tylko wójt ale wielu mieszkańców gminy czeka na ten remont a dla jaślan też jest ta droga potrzebna bo jeżdżą na Folusz a ten odcinek jest najgorszy wąski brak poboczy. …A te złośliwości to sobie daruj…

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x