MiastoWiadomości

Wystartował 22. Finał WOŚP na ulicach Jasła i powiatu jasielskiego (foto)

Blisko trzystu wolontariuszy wyszło w niedzielny poranek na ulice miasta Jasła oraz całego powiatu jasielskiego w ramach odbywającego się już po raz 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy kwestujących z Jurkiem Owsiakiem można rozpoznać po specjalnych identyfikatorach akcji, oznaczeniach, a także zaplombowanych puszkach, do których trafiają datki.

Wystartował 22. Finał WOŚP na ulicach Jasła i powiatu jasielskiego (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Pieniądze ze zbiorki zostaną przeznaczone na sprzęt dla dziecięcej medycyny oraz oddziałów geriatrycznych. Po raz kolejny, wolontariuszy z jasielskiego sztabu będzie można zobaczyć nie tylko na ulicach naszego miasta, ale także w mniejszych miejscowościach naszego regionu, jak Łężyny, Nowy Żmigród, czy Skołyszyn.

– Po raz 22. zapraszamy wszystkich Polaków, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, aby zrobić coś niezwykłego, aby być ze sobą razem, aby pokazać coś, co nazywamy „made in Poland”, o czym także mówimy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tego dnia razem zbierać pieniądze, które później zamienimy na niezwykły sprzęt, który będzie służył dzieciom, ale także dorosłym – powiedział Jurek Owsiak, rozpoczynając 22. Finał WOŚP.

Wystartował 22. Finał WOŚP na ulicach Jasła i powiatu jasielskiego (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Młodzieżowy Dom Kultury oraz Jasielskie Stowarzyszenie „Consensus”, czyli organizatorzy 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Jaśle, oprócz kwestowania, przygotowali także dla jaślan blok kulturalno-rozrywkowy na płycie jasielskiego Rynku. Już na godzinę piętnastą zaplanowany jest pokaz ratownictwa, który potrwa około czterdziestu minut, tuż po nim zaplanowany jest koncert zespołu Garage Rock. Godzinę później na scenie zobaczymy Paradise Hills. O siedemnastej trzydzieści na scenie pojawi się Afera Blues Group, a tuż po niej zagra zespół BlackJack.

Wystartował 22. Finał WOŚP na ulicach Jasła i powiatu jasielskiego (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Tradycją stało się już, że podczas imprezy, na terenie jasielskiego Rynku wypuszczane jest światełko do nieba, czyli efektowny pokaz pirotechniczny, który potrwa około dziesięciu minut. Kilka minut później na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – czyli zespół Róże Europy.
– W tym roku przewidzieliśmy także liczne licytacje przedmiotów otrzymanych od naszych sponsorów oraz ludzi dobrej woli, które odbywać się będą w trakcie trwania koncertów. Do wylicytowania mamy między innymi voucher na przelot szybowcem, kupony z 50-procentową zniżką na prawo jazdy, vouchery na pizze oraz wiele innych – mówią Organizatorzy Finału.

Wystartował 22. Finał WOŚP na ulicach Jasła i powiatu jasielskiego (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Patronat medialny nad 22. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy objął m. in Portal Jaslonet.pl. W lewej części serwisu przygotowaliśmy dla naszych Czytelników aktualny licznik wskazujący kwotę, którą udało się już zebrać w dniu dzisiejszym. – Pierwsze zliczanie puszek planujemy na godzinę szesnastą. Wówczas na bieżąco będziemy informować o kwocie, którą udało się zebrać – mówią Organizatorzy.

Galeria ze światełka do nieba oraz koncertów artystów na płycie jasielskiego Rynku dostępna tutaj.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
acocieto
acocieto
2024 lat temu

Wystartowała akcja „Zbieramy na wakacje dla Owsiaka”…

:)
:)
2024 lat temu

Wystartowała akcja „Leczmy acocieto póki jeszcze czas”

komisja
komisja
2024 lat temu

do tego pierwszego – w domu wszyscy zdrowi pajacu

Griegblast88
Griegblast88
2024 lat temu

Ja nie rozumiem tekstów typu „Zbieramy na wakacje dla Owsiaka”.
Gość pomaga potrzebującym to źle. Spróbuj sam zorganizować coś takiego to pogadamy frajerze

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x