MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Wystrzegajmy się oszustów

Oszuści chcąc się wzbogacić wymyślają co raz to inne metody i bez skrupułów wykorzystują naszą łatwowierność. Tym razem przestrzegamy przed osobami, które pod pretekstem braku paliwa i pieniędzy na jego zakup, zatrzymują samochody i w zamian za pomoc finansową oferują wyroby ze „złota”.

(kliknij, aby powiększyć)

W ostatnim czasie jasielscy policjanci otrzymali kilka sygnałów o próbach oszustwa metodą „na paliwo”. Schemat działania oszustów przedstawia się następująco.

Podróżujące pojazdem na zagranicznych numerach rejestracyjnych osoby, przeważnie o ciemnej karnacji, zatrzymują samochód w pobliżu drogi. Następnie sami dają znaki do zatrzymania się przejeżdżającym kierowcom. Jeśli to uczynią, oszuści łamaną polszczyzną informują ich, że zabrakło im paliwa i potrzebują pieniędzy na jego zakup. W zamian za pomoc finansową oferują po bardzo atrakcyjnej cenie drogocenną „złotą biżuterię”. Często ściągają z siebie sygnety, łańcuszki i zegarki, które chcą sprzedać.

Kierując się chęcią pomocy oraz zrobieniem przy okazji korzystnego interesu, zatrzymani przez oszustów kierowcy kupują rzekome złote precjoza. Niestety po transakcji okazuje się, że są wykonane z tombaku i przedstawiają znikomą wartość.

Policjanci przestrzegają przed tym zagrożeniem, apelujemy o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy, że tzw. „szybkie transakcje”, to zazwyczaj szybka strata pieniędzy. Dlatego stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do osób obcych, oferujących okazyjnie po atrakcyjnej cenie towary czy usługi. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nick
nick
2023 lat temu

Tombak wygląda jak złoto, czyli ładnie, a inny Tombak pisze ciekawe książki na temat żywienia i zdrowia. A zatem nie jest tak tragicznie.

ważący
ważący
2023 lat temu

RP uczyniono krajem zebraków.Na ulicach stojący z puszkami,pod kościołami stojący z tackami i puszkami,w sklepach stojące koszyczki.A co na to rządzący?.Pomimo dużych poborów przyznają sobie wypasione premie tzw.”karpiówki” i wciskają ludziom ciemnotę,że bez nich nic nie może poprawnie funkcjonować.W tyym gaszczu anarchii,biedy nie sposób rozróżnić kto działa w uczciwych zamiarach,a kto jest naciągaczem.

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x