MiastoWiadomości

Zainaugurowano nowy rok szkolny

Adam Kmiecik, Starosta Jasielski uczestniczył w uroczystej inauguracji roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. Naukę po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej rozpoczęło tam ponad 220 uczniów. Witając ich Starosta przywołał wybitne postaci, absolwentów szkoły, którą rozsławili w świecie znani wychowankowie.

Zainaugurowano nowy rok szkolny

– Dzisiaj zwracam się szczególnie do pierwszoklasistów, którzy przeszli progi naszego I Liceum, którzy spełnili swoje pierwsze marzenie, bo dostali się do tej szkoły. Do szkoły, która w swoich murach miała wspaniałych wychowanków i dzisiaj Wy stajecie się jej spadkobiercami. To Wy będziecie kontynuować ich myśl i mam nadzieję, że również z Waszego grona wyrosną tak wspaniałe postacie, które przysłużą się nie tylko dla Jasła, ale dla całej polskiej i światowej nauki – powiedział w swoim wystąpieniu Adam Kmiecik.

Jednak szkoła to nie tylko miejsce nauki. To przede wszystkim szansa na odkrywanie i rozwijanie swoich talentów. A jasielski ogólniak, dzięki swej ponadstuletniej historii ma bogate doświadczenia i tradycje w tym kierunku. – Powinno Wam przyświecać motto, aby nie traktować nauki jako obowiązku, ale ogromną okazję do poznania piękna duszy, do osiągania radości, dla dobra społeczności, w której będziecie w przyszłości pracować. Wykorzystajcie tę szansę, na którą zapracowaliście swoimi dobrymi wynikami i dzięki temu możecie uczyć się w tej szkole. Jest to bardzo dobra szkoła, czego świadectwem są wyniki, które osiągnęliśmy w ostatnich latach – mówił rozpoczynając nowy rok szkolny Zbigniew Waszkiel, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

Zainaugurowano nowy rok szkolny

Życząc spełnienia planów i zamierzeń Starosta podkreślił wyjątkowe umiejętności i talenty nauczycieli tej placówki. – Macie do dyspozycji nauczycieli, którzy służą wam swoją wiedzą, doświadczeniem. A to, że jest ono ogromne mieliśmy okazję dostrzec, kiedy zostały ogłoszone wyniki matur. I Liceum znalazło się w bardzo elitarnym gronie szkół, których wszyscy absolwenci zdają maturę – przypomniał Adam Kmiecik.

***

Na terenie powiatu jasielskiego działa 10 szkół ponadgimnazjalnych, w których wraz z nowym rokiem szkolnym naukę rozpoczęło łącznie 5. 317 uczniów w 193 oddziałach. Z okazji nowego roku szkolnego Adam Kmiecik, Starosta Jasielski wystosował list do dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów – Życzę Wam wielkiej satysfakcji z wypełniania misji przewodników życiowych młodych ludzi, radości z dużych i małych sukcesów oraz wielu pomysłów pozwalających przekształcić szkołę w miejsce przyjazne i bezpieczne. (…) Wszystkim, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny 2011/2012 w jakiejkolwiek roli życzę powodzenia, wytrwałości i sukcesów. Aby praca przynosiła satysfakcję, zadowolenie i radość.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Bardzo duży potencjał ” młodej energii” – tylko gdzie oni znajdą zatrudnienie i godziwe warunki życia w tym naszym zaścianku europy- {podziękować rządzącym przy najbliższych wyborach skreślając wszystkich } …

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Jasło stolicą: wyzysku , bezrobocia i wykluczenia społecznego………

ewa
ewa
2024 lat temu

A ten siwy pan o nazwisku Waszkiel,co rok wali tym samym tekstem- sprawdziłam w archiwaliach.Widać gość wie,że co je to zje!!!

kandydat
kandydat
2024 lat temu

Może się podobać grono pedagogiczne w pierwszym rzędzie.Dla Kmiecika i jego towarzyszy każda okazja jest dobra,ażeby za darmo na tzw.kartę rowerową zaprezentować się jako kandydat do sejmu.Tylko w Polsce jest takie przyzwolenie,że ludzie jako wysocy funkcjonariusze publiczni ,bedacy na wysokich stanowiskach mogą dowolnie startowac a to do sejmu,a to do senatu,bez utraty zajmowanych stanowisk.Takie manewry jasno powinny określać demokratyczne normy prawne.Chcesz startować złóż bezpowrotną rezygnację.U nas jeśli się nie uda,to się nic niestało.Ciągłość dużej kasy i wpływów zostaje zachowana.Jak w kabarecie Szkoda gadac Piaseckiego i Rywinskiego

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x