MiastoWiadomości

Zapraszamy na obchody Święta Policji

Nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle będzie kulminacyjnym punktem wojewódzkich obchodów Święta Policji na Podkarpaciu. W najbliższą niedzielę odbędą się one po raz pierwszy w Jaśle. W uroczystym apelu weźmie udział m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, Wojewoda Podkarpacki oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego. Zapraszamy do obejrzenia policyjnej uroczystości i wzięcia udziału w pikniku rodzinnym z okazji Święta Policji.

Zapraszamy na obchody Święta Policji (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej powołał ustawą Policję Państwową. Kilkadziesiąt lat później, w kwietniu 1990 roku dzień ten ustanowiony został przez polski Parlament dniem, w którym policjanci obchodzą swoje święto.

Główne obchody wojewódzkiego Święta Policji na Podkarpaciu odbędą się w najbliższą niedzielę – 4 sierpnia na Rynku w Jaśle. Podczas uroczystego apelu, który rozpocznie się o godz.15, będzie można zobaczyć m.in. ceremonię wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle oraz defiladę pododdziałów honorowych. W uroczystości weźmie udział Zastępca Komendanta Głównego Policji, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego a także przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, służb i formacji, z którymi Policja współpracuje.

Po zakończeniu części głównej wojewódzkich obchodów Święta Policji na jasielskim Rynku, na wszystkich czekała będzie kolejna atrakcja. Na Ogródku Jordanowskim odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego funkcjonariusze przybliżą kulisy swojej pracy. Od godz.16.30 będzie można m.in. obejrzeć policyjne radiowozy i motocykle, zgłębić tajniki daktyloskopii, zobaczyć wyposażenie Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego oraz pokaz umiejętności policyjnych koni. Dla najmłodszych gości funkcjonariusze przygotowali konkursy, quizy i upominki, które wręczał będzie „miś” w policyjnym mundurze.

Serdecznie zapraszamy!

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Yyy
Yyy
2024 lat temu

No ku**a bez przesady….

yruyr
yruyr
2024 lat temu

Witam, czy ktoś z was również został oszukany przez ten zakład pogrzebowy? Pan Piotr otrzymał zaliczkę na wykonanie nagrobka w styczniu, zwlekał z robotą do końca zimy, jest już sierpień a nadal nic nie zostało ruszone. Nie chce również zwrócić zabranych pieniędzy ! Nie odbiera telefonu, obiecuje że kasa będzie na nast dzień, a jeśli się przyjedzie następnego dnia to zamyka zakład.

jasło i okolice
jasło i okolice
2024 lat temu

Swietowac moge z nimi jak ich zlikwiduja to bedzie dla mnie swieto policji!!!

piotrxp
piotrxp
2024 lat temu

A ja tam se pójdę jakby nie było jak mi auto okradli to gościa dorwali i sprzęt się znalazł, a mandat to mandat płacić nie trzeba bo po trzech latach się przedawnia.No chyba ze się nie wie jak to zrobić .

szczepan
szczepan
2024 lat temu

ale szopka odznaczaja sie jak za komuny

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x