MiastoWiadomości

Zarzuty i dozór dla trzech napastników

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy napadli na mieszkańca gminy Osiek Jasielski. Podejrzani zaatakowali pokrzywdzonego drewnianą pałką uderzając go w głowę i pobili. Najstarszy z nich odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej będącego po służbie funkcjonariusza, który chcąc pomóc pokrzywdzonemu interweniował wobec napastników. Podejrzani usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem.

Zarzuty i dozór dla trzech napastników (fot. KPP Jasło)

Do zdarzenia doszło w minioną niedziele wieczorem. Policjanci, którzy zajęli się sprawą wstępnie ustalili, że 48-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski jechał odwieźć syna na poprawiny weselne do miejscowości Samoklęski. Samochodem kierował młodszy z mężczyzn. Kiedy dotarli na miejsce kierowca zatrzymał samochód na poboczu drogi w pobliżu domu ludowego i udał się w kierunku sali. Jego ojciec również wysiadł z samochodu, aby zająć miejsce kierowcy. Gdy przeszedł na drugą stronę pojazdu w pewnej chwili poczuł silne uderzenie w głowę. Okazało się, że został zaatakowany drewnianą pałką przez nieznanego mężczyznę, do którego dołączyli dwaj kolejni i zaczęli uderzać go rękami po całym ciele. Pokrzywdzonemu udało się uciec w kierunku domu ludowego.

Wśród zaalarmowanych o zdarzeniu gości weselnych był policjant, który wobec napastników podjął interwencję. Gdy podszedł wraz z pokrzywdzonym do agresywnych mężczyzn, po okazaniu legitymacji służbowej został zaatakowany przez najstarszego z podejrzanych gazem łzawiącym.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny komendy na miejsce skierował policyjne patrole. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnych napastników, którymi okazali się 52, 22, i 17-letni mężczyźni. Prawdopodobnym powodem ich zachowania miało być zatrzymanie samochodu bezpośrednio przed wjazdem na prywatną posesję.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a pokrzywdzony z obrażeniami głowy do szpitala. Napastnicy usłyszeli zarzut pobicia. Najstarszy z nich odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Decyzją prokuratury zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Z uwagi na chuligański charakter zachowania mężczyzn grozi im zaostrzona kara.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Febe
Febe
2024 lat temu

No buractwa jest nadal dużo wokół nas. Pewnie się zatrzymał na ich miedzy a to jest nie wybaczalne. Takiego trza od razu lać. Oj wieśniaki!!!

ade
ade
2024 lat temu

To akurat nie wieśniaki, bo rodzina pochodzi z dużego miasta.

Febe
Febe
2024 lat temu

do ade. A czy ja napisałem, że wieśniaki są tylko ze wsi??? Wieśniaki są wszędzie a w Jaśle jest ich chyba więcej od tych dobrze wychowanych. Jest 21 wiek, wieśniak to nie ten który mieszka na wsi, wieśniak to stan umysłu, kultura osobista albo jej brak itd.

k
k
2024 lat temu

do klatek z dzikusami

dorian grey
dorian grey
2024 lat temu

febe moze to byli miastowi ciolku mieskac w miescie to tez stan umyslu sposob bycia

Skubida
Skubida
2024 lat temu

To ja

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x