r e k l a m a
MiastoWiadomości

Zatrzymani z nielegalnymi papierosami i tytoniem

Ponad trzydzieści tysięcy sztuk papierosów oraz siedemdziesiąt kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z jasielskiej komendy. Zabezpieczony towar w samochodzie przewozili dwaj młodzi mężczyźni. Wpadli w czasie kontroli drogowej. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im przestępstw i chcą dobrowolnie poddać się karze.

Zatrzymani z nielegalnymi papierosami i tytoniem

Policjanci jasielskiej drogówki pełniący służbę na terenie Jasła zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda na warszawskich numerach rejestracyjnych. Samochodem podróżowali dwaj młodzi mężczyźni. W czasie sprawdzania stanu technicznego pojazdu, podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie kierowcy. Wkrótce okazało się, co było tego powodem. Samochód wypełniony był papierosami oraz tytoniem bez polskich znaków akcyzy.

Zatrzymani z nielegalnymi papierosami i tytoniem

Podróżujący fordem mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi 24 i 25-letni mieszkańcy powiatu siedleckiego. W ich samochodzie policjanci znaleźli łącznie 31 tys. sztuk papierosów oraz 74 kilogramy tytoniu. Wartość uszczuplenia skarbowego z tytułu nie odprowadzonej akcyzy oszacowano na blisko 70 tys. zł.

Zatrzymani z nielegalnymi papierosami i tytoniem

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej postawili zatrzymanym dwa zarzuty popełnienia przestępstw z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyźni w czasie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i chcą dobrowolnie poddać się karze. Ponadto na poczet przyszłych kar i grzywien, funkcjonariusze tymczasowo zajęli mienie podejrzanych w postaci kilkunastu tysięcy złotych w gotówce.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ZżyciaLamusa
ZżyciaLamusa
2024 lat temu

Sie szkutą nie udało 😀

Zobacz także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x