MiastoWiadomości

Zatrzymani za narkotyki

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 19-letniego mieszkańca Jasła, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich i sprzedażą marihuany. Funkcjonariusze ustalili również dwóch nastolatków, którzy kupowali narkotyk i przekazywali go innym osobom. Podejrzani usłyszeli zarzuty i przyznali się do  przestępstw.

Zatrzymani za narkotyki (fot. archiwum)

Kilka dni temu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informacje dotyczące sprzedaży środków odurzających. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmuje się 19-letni mieszkaniec Jasła. Typowanie okazało się trafne, podejrzany został zatrzymany.

W trakcie prowadzonego postępowania śledczy zebrali materiał dowodowy, z którego wynikało, że 19-latek w mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. W czasie przesłuchania  zatrzymany przyznał się, że konopie hodował w swoim pokoju, w specjalnie przygotowanej szafce, a otrzymaną z roślin marihuanę udzielał odpłatnie innym osobom. Funkcjonariusze potwierdzili ponad osiemdziesiąt przypadków sprzedaży przez niego narkotyku.

Policjanci zatrzymali również dwóch odbiorców środka odurzającego, z których jeden był nieletni. Funkcjonariusze znaleźli u nich marihuanę. Zatrzymani przyznali się, że wielokrotnie kupowali ją od 19-latka. Wyjaśnili, że część zużyli sami, a część odpłatnie wprowadzali do obrotu.

Wszyscy trzej usłyszeli zarzut udzielania innym osobom, w tym małoletnim, środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją prokuratury 19-latek został  objęty dozorem policyjnym. Dodatkowo usłyszał on zarzut nielegalnej uprawy konopi indyjskich, a pozostali podejrzani posiadania marihuany. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im przestępstw. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Podejrzanym grożą surowe konsekwencje, gdyż zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, udzielanie środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, ułatwianie użycia albo nakłanianie go do użycia takiego środka lub substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej jest zbrodnią w rozumieniu prawa karnego, a sprawcy takiego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Jaśble Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ble
Gość
ble

UWOLNIC ICH !!!!! LEGALIZE IT !!!!!!

Jaś
Gość
Jaś

widać że ruch Palikota działa na terenie jasielskim

Close
X