MiastoWiadomości

Zatrzymani za narkotyki

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 19-letniego mieszkańca Jasła, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich i sprzedażą marihuany. Funkcjonariusze ustalili również dwóch nastolatków, którzy kupowali narkotyk i przekazywali go innym osobom. Podejrzani usłyszeli zarzuty i przyznali się do  przestępstw.

Zatrzymani za narkotyki (fot. archiwum)

Kilka dni temu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informacje dotyczące sprzedaży środków odurzających. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmuje się 19-letni mieszkaniec Jasła. Typowanie okazało się trafne, podejrzany został zatrzymany.

W trakcie prowadzonego postępowania śledczy zebrali materiał dowodowy, z którego wynikało, że 19-latek w mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. W czasie przesłuchania  zatrzymany przyznał się, że konopie hodował w swoim pokoju, w specjalnie przygotowanej szafce, a otrzymaną z roślin marihuanę udzielał odpłatnie innym osobom. Funkcjonariusze potwierdzili ponad osiemdziesiąt przypadków sprzedaży przez niego narkotyku.

Policjanci zatrzymali również dwóch odbiorców środka odurzającego, z których jeden był nieletni. Funkcjonariusze znaleźli u nich marihuanę. Zatrzymani przyznali się, że wielokrotnie kupowali ją od 19-latka. Wyjaśnili, że część zużyli sami, a część odpłatnie wprowadzali do obrotu.

Wszyscy trzej usłyszeli zarzut udzielania innym osobom, w tym małoletnim, środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją prokuratury 19-latek został  objęty dozorem policyjnym. Dodatkowo usłyszał on zarzut nielegalnej uprawy konopi indyjskich, a pozostali podejrzani posiadania marihuany. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im przestępstw. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Podejrzanym grożą surowe konsekwencje, gdyż zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, udzielanie środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, ułatwianie użycia albo nakłanianie go do użycia takiego środka lub substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej jest zbrodnią w rozumieniu prawa karnego, a sprawcy takiego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ble
ble
2024 lat temu

UWOLNIC ICH !!!!! LEGALIZE IT !!!!!!

Jaś
Jaś
2024 lat temu

widać że ruch Palikota działa na terenie jasielskim

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x