r e k l a m a
MiastoWiadomości

Zatrzymany za kłusownictwo

Dozorem policyjnym został objęty mieszkaniec gminy Tarnowiec. Mężczyzna podejrzany jest o kłusownictwo. Na swoim polu zastawił specjalną pułapkę na zwierzynę. W jego domu policjanci zabezpieczyli również dwa pistolety.

Zatrzymany za kłusownictwo (fot. KPP Jasło)

Informację o znalezieniu na terenie gminy Tarnowiec pułapki przeznaczonej do kłusownictwa oraz martwej sarny przekazali dyżurnemu komendy strażnicy łowieccy. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, na miejscu zastali zgłaszających interwencję myśliwych oraz właściciela pola, na którym ujawniono urządzenie. Funkcjonariusze ustalili, że myśliwi oprócz pułapki znaleźli w pobliskim lesie martwą sarnę, która wpadła we wnyki wykonane z metalowej linki.

Policjanci po potwierdzeniu, że pułapkę zastawił na swoim polu 50-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec, weszli na teren jego posesji. W trakcie przeszukania zabudowań znaleźli dwa pistolety. Gospodarz trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut kłusownictwa. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Zabezpieczoną broń policjanci przekazali biegłemu do specjalistycznych badań. Od jego opinii będzie zleżało, czy podejrzany usłyszy kolejne zarzuty. Decyzją prokuratury zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą Prawo łowieckie, kto:
gromadzi, posiada, wytwarza, przechowuje lub wprowadza do obrotu narzędzia i urządzenia przeznaczone do kłusownictwa – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku,
– wchodzi w posiadanie zwierzyny za pomocą broni i amunicji innej niż myśliwska, środków i materiałów wybuchowych, trucizn, karmy o właściwościach odurzających, sztucznego światła, lepów, wnyków, żelaz, dołów, samostrzałów lub rozkopywania nor i innych niedozwolonych środków podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.
– nie będąc uprawnionym do polowania wchodzi w posiadanie zwierzyny podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
baflo
baflo
2023 lat temu

eeeee a nakaz na przeszukanie mieli czy tak sobie weszli ?

lisek
lisek
2023 lat temu

Zaduzo tej zwierzyny robi szkod na polach

nick
nick
2023 lat temu

Wniosek taki: donosicieli nigdy nie brakuje. Zazdrość i nienawiść. A wracając do sprawy to jest poważny problem, bo namnożyło się zwierzyny okropnie dużo i wszystko niszczy. I trzeba coś z tymi zwierzętami robić. Mamy kryzys podobno, a więc przyda sie mięso. Proste jak but.

miś
miś
2023 lat temu

Jeśli by żywcem do tych beczek na zawsze i na wieczność zamknąć takie bestialstwo, tj.Tych co głupoty piszą o powolnym kmonaniu zwierrzyny złapanej w sidła,jak i Tych co skazują na takie męczarnie zwierzęta,to i może by się opanowali ich tacy sami. Więcej szkody dla społeczeństwa robią tacy bezmózgowcy.Zupełny brak człowieczeństwa,a pazerność i głupota nie zna granic.

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x