MiastoWiadomości

Żłobki i kluby dziecięce otrzymają wsparcie

Podczas poniedziałkowej XLI Rady Miejskiej Jasła, radni podjęli uchwałę dotyczącą wsparcia dla żłobków i klubów dziecięcych na terenie Jasła.

Żłobki i kluby dziecięce otrzymają wsparcie (fot. bielsko.info)

Od teraz miasto każdego miesiąca będzie dopłacać kwotę 100 zł do każdego dziecka, które jest objęte opieką w żłobku. Natomiast dla dziecka, które przebywa w klubie dziecięcym będzie to kwota 80 zł.

Do tej pory żłobki i kluby dziecięce nie mogły się starać o taką dotację. Warunkiem dopłaty jest jednak to, że dziecko otrzymujące dopłatę.musi być zameldowane w Jaśle.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xx
xx
2024 lat temu

Ile jest klubów dziecięcych w Jaśle ???

alla
alla
2024 lat temu

Klubów w Jaśle jeszcze nie ma ale to jest może pomysł dla kogoś przedsiębiorczego za to żłobek jest jeden.

olo
olo
2024 lat temu

bardzo dobrze, że będą takie dofinansowania! Inwestujmy w dzieci i młodzież!

dwerko
dwerko
2024 lat temu

http/www2.um.jaslo.pl/sesje/6g/41/0011.xml

a tu jest cąła prawda o SSP

bhp
bhp
2024 lat temu

Albo informacja jest niedokładnie podana,iż na każde dziecko będzie dofinansowanie żłobkowe w kwocie 100 zł,albo ludzie,którzy taką uchwałę przygotowali i przegłosowali żyją w odmiennych od rzeczywistości realiach,albo…Jeśli dochód na członka rodziny wynosi 2.000 zł. i jeśli dochód na członka rodziny wynosi 500 zł,to wprowadzona przez radnych urawniłowka jednakowo wszystkie dzieci traktuje,

alla
alla
2024 lat temu

Nie wiem co tu dla ciebie jest nie jasne. Wszystko proste jak drut. Jest dotacja 100 zł na jedno dziecko i o tyle będzie mniejsze czesne za żłobek. Dochód na członka w rodzinie nie ma nic do rzeczy tak samo jak cena kateringu obiadowego. Jak idziesz do sklepu i coś kupujesz to masz cenę i nikt się ciebie nie pyta o dochód na osobę. Tak samo jest w żłobku.

bhp
bhp
2024 lat temu

„jest dotacja 100 zł na jedno dziecko i o tyyle bedzie mniejsze czesne na żłobek” Czyli należy stosować urawniłowkę,jak chociażby przytoczyć przypadki niebotycznych dochodów, gdy po 1,3 mln.zł premii otrzymali dyrektorzy budowy stadionów,a którzy zarabiają po 30,0 tys,/m-c ,to tak jakby ich dzieciom obniżać czesne.Bywa tak,że wszelkie wydatki w gospodarstwach domowych,w tym i żłobki pokrywane są z dochodów.I tutaj drut już nie jest taki prosty.Mieszanie tematyki kateringowej,cen w sklepach jest zupełnie innym tematem.Ci wymienieni i im podobni nie pójdą do szmateksów siebie i dzieci ubierać,jak to czyni wielu w naszym regionie.

alla
alla
2024 lat temu

Nie wiem czy nie pójdą siebie czy dzieci do szmateksów ubierać. Kaya np przyznaje się, że korzysta ze szmateksów tak samo jak Małgorzata Niemen czy pani Braunek, która w innych sklepach niż szmateksy się nie ubiera. Ktoś kto chodzi do szmateksów robi tak bo to lubi.

ren
ren
2024 lat temu

do kogo należy ten żłobek ,że jest taka awantura

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x