MiastoWiadomości

Złodzieje akumulatorów zatrzymani

Dwóch złodziei ustalili i zatrzymali policjanci z posterunku w Dębowcu. Podejrzani z samochodu ciężarowego przeznaczonego do wiercenia studni głębinowych skradli warte około 1,5 tys. zł. akumulatory. Zatrzymani przyznali się do przestępstwa i poddali dobrowolnie karze.

Złodzieje akumulatorów zatrzymani

Do kradzieży doszło początkiem lipca br. Z ustaleń wynikało, że na terenie prywatnej posesji w Woli Cieklińskiej, pracownicy jasielskiej firmy wykonywali prace związane z wierceniem studni głębinowej. Po zakończeniu robót pozostawili na terenie działki ciężarowy samochód z zamontowaną na nim wiertnicą. Następnego dnia rano okazało się, że ktoś ukradł z pojazdu warte około 1,5 tys. zł. akumulatory.

Po otrzymaniu zgłoszenia sprawą zajęli się policjanci z Dębowca. Funkcjonariusze w toku postępowania uzyskali informacje, które pozwoliły objąć podejrzeniem dwóch mężczyzn z gminy Dębowiec i Osiek Jasielski. Funkcjonariusze zebrali dowody potwierdzające ich przypuszczenia dotyczące tożsamości sprawców. Podejrzany 19 i 21-latek zostali zatrzymani.

Młodzi ludzie usłyszeli zarzut kradzieży. Przyznali się do popełnienia przestępstwa i poddali dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby 3 lat. Zostali również zobowiązani do wyrównania poniesionych przez pokrzywdzonego strat.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jolka
jolka
2024 lat temu

W takim świętym miejscu….

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x