MiastoWiadomości

„Złote gody” jasielskich małżeństw

16 małżeństw z Jasła 27 listopada br. (środa) odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Uroczystość odbyła się w Jasielskim Domu Kultury.

W imieniu Prezydenta obchodzącym „złote gody” małżeństwom medale wręczyli: burmistrz Ryszard Pabian i jego zastępczyni Elwira Musiałowicz-Czech w asyście kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle Alicji Wójcik.

Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa, bowiem – jak podkreślił burmistrz – jeszcze nigdy Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nie odbierała para związana ze sobą węzłem małżeńskim od 71 lat; nie zdarzyło mu się też, by podczas jednej uroczystości wręczał medale aż 5 małżeństwom ze stażem co najmniej o kilka lat dłuższym niż pół wieku. – Macie Państwo za sobą wiele lat: tych szczęśliwych, tych trochę trudniejszych, wiele przeżyć, wiele doświadczeń, ale dzisiaj pamiętamy tylko o jednym najważniejszym: że dalej jesteście razem. Bycie razem zawsze pomaga, w każdej sytuacji, nie tylko w małżeńskiej, ale i w pracy, i w życiu codziennym – mówił R. Pabian, życząc dostojnym Jubilatom kolejnych lat razem, upływających w szczęściu, w zgodzie i dobrym zdrowiu.

Wcześniej do świętujących par zwróciła się Alicja Wójcik, która powiedziała m.in.: – Państwa postawa może stanowić wzór i inspirację dla tych, którzy wybrali lub wybiorą instytucję małżeństwa. Małżeństwo, aby trwało potrzebuje zaufania, szacunku, zrozumienia i wierności. Wymaga też cierpliwości dwojga ludzi, którzy pomimo trudnych chwil wciąż chcą być ze sobą, gdyż – cytując słowa filozofa – udane małżeństwa nie są efektem znalezienia idealnej osoby, lecz kochania niedoskonałego człowieka, którego wybrało się na współmałżonka.

Jak zwykle podczas obchodów „złotych godów” w Jaśle, oprócz oficjalnych przemówień i wręczania medali, był toast szampanem, Marsz Mendelsona, wspólne zdjęcie, wspomnieniowe rozmowy oraz dzielenie się z młodszymi swoim doświadczeniem życiowym. Według zabierających głos, receptą na udany związek jest miłość, miłość i jeszcze raz miłość, rodzina, dzieci, a do tego ogromna wyrozumiałość obojga współmałżonków. Jak z rozbrajającym uśmiechem stwierdziła jedna z pań, nieraz trzeba przymknąć oko, a czasami i oba…

Oprawę artystyczną uroczystości zapewnili młodzi wokaliści: Aleksandra Sieńkowska, Krystian Bąk i Natalia Spólnik, przygotowani przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki w JDK.

Uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Michalina i Stanisław Bilscy, Stanisława i Jan Dubielowie, Janina i Leopold Frużyńscy, Łucja i Jan Gałkowie, Maria i Józef Garncarscy, Stanisława i Jan Dubielowie, Krystyna i Marian Grzebieniowie, Leokadia i Czesław Karamonowie, Halina i Józef Kaszowiczowie, Janina i Jan Korczykowscy, Zdzisława i Marek Musiałowiczowie, Maria i Paweł Skulimowscy, Helena i Bolesław Stecowie, Maria i Bronisław Więckowie, Anna i Władysław Władykowie, Maria i Lesław Zającowie, Jadwiga i Edward Zarzykowie.

JDK/UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x