r e k l a m a
PolitykaWiadomości

Zmiany w systemie oświaty

Podczas kolejnej sesji Rady Powiatu w Jaśle radni podjęli m.in. uchwały dotyczące przekształcenia szkół zawodowych i liceum uzupełniającego dla młodzieży, a także likwidacji techników uzupełniających w placówkach oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Jasielski.

Zmiany w systemie oświaty

Decyzja Rady Powiatu wynika z nowych przepisów o systemie oświaty, które zaczną obowiązywać od 1 września 2012 roku. Znowelizowana ustawa dotyczy klasyfikacji zawodów kształcenia zawodowego, która na poziomie szkoły zawodowej prowadzi edukację wyłącznie w zawodach w okresie 3-letnim.

W myśl ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych ustaw należało przekształcić wszystkie szkoły zawodowe.

Katarzyna Pacwa

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sielanka
sielanka
2024 lat temu

Zima w pełni,śniegu coraz to przybywa,a Rada Powiatu zabija czas na miernych dyskusjach.Nikt z odpowiedzialnych w powiecie się nie interesuje,że jeśli w m-cu marcu,który jest tuż,tuż mogą wystąpić gwałtowne roztopy i wystąpią duże podtopienia w powiecie,mieście/ oby do tego ponownie nie doszło/to będą te same biadolenia i tłumaczenie podobnych szkód.Wały,przepusty,rowy melioracyjne bez konserwacji takie same istnieją.Niesprawne przelewy burzowe i cała masa wód roztopowych z ulic będą kierowane do oczyszcvzalni,a tam podtopienia,niszczenie pomp,marnotrawstwo energii elektrycznej.

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

A MOŻE TAK Z RACJI WSZECHOBECNEGO KRYZYSU ” NASI RADNI” ZŁOŻĄ ZOBOWIĄZANIE DO PRAWDZIWEJ PRACY NA RZECZ MIESZKAŃCÓW PRZEZ WOLONTARIAT – LUB PRZYNAJMNIEJ ZA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ – A WTEDY MOGLIBYŚMY ICH NAZWAĆ PATRIOTAMI DBAJĄCYMI O REGION I JEGO MIESZKAŃCÓW………….

xyz
xyz
2024 lat temu

No tak! Zlikwidować szkoły, bo po co dzieci mają być mądrzejsze od władz miasta?Został jeszcze szpital więc też trzeba coś z tym zrobić,a ileż to będzie oszczędności ?Może zwiększyć radę miasta?Przydałby się przecież zastępca zastępcy,a może jakiś nowy ekstra samochodzik?,bo gdzieś te oszczędności trzeba zalokować!Nie takiej władzy chcieliśmy,nie to nam obiecywaliście… !

!

aro
aro
2024 lat temu

tu oszczędzą i tam, a kasę podzielą między sobą jako premie. Naiwni jesteście i tyle, dawno ich powinniście wywieść na taczkach.
Jedna banda złodziei i kłamią tak samo jak Tusk. Wszystko podnosić i fotoradary montować, żeby obywateli skubać z kasy bo na co im jak radnym trzeba.

ixi
ixi
2024 lat temu

co to konkretnie oznacza…bo z artykulu nie wynika NIC!

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x