r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Zmiany w szkolnictwie ponadgimnazjalnym Powiatu Jasielskiego

Zmienia się nasze otoczenie musimy dostosować nasze działanie do zachodzących zmian” to przesłanie, które towarzyszyło 2 marca pierwszemu spotkaniu osób, zaangażowanych w działania dotyczące zmian oświaty w powiecie jasielskim.

Zmiany w szkolnictwie ponadgimnazjalnym Powiatu Jasielskiego

Uchwałą Zarządu Powiatu w Jaśle powołany został zespół ds. opracowania kierunków zmian funkcjonowania placówek oświatowych w Powiecie Jasielskim w latach 2012 – 2018.

W skład zespołu weszli: wicestarosta jasielski, naczelnik oraz zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle, dyrektorzy placówek oświatowych prowadzonych przez samorząd powiatu, skarbnik powiatu oraz przedstawiciele: Rady Powiatu, Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, Cechu Rzemiosł Różnych, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Młodzieżowej Rady Powiatu. Zmiany zostały zaplanowane w dwóch etapach: lata 2011 – 2014 oraz 2014 – 2018.

Ich powodem jest kilka czynników z których najważniejsze to: aktualna sytuacja spowodowana głębokim niżem demograficznym, zaostrzone od 2011 roku reguły wydatkowania środków publicznych, wdrażana od roku szkolnego 2012/2013 reforma systemowo-programowa szkolnictwa ponadgimnazjalnego oraz zmieniające się potrzeby rynku pracy – mówi Franciszek Miśkowicz, Wicestarosta Jasielski.

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 2 marca br. zespół roboczy wypracował formułę przygotowania stosownych dokumentów. Spośród członków zespołu wyłoniono cztery podzespoły, których zadaniem jest przygotowanie zmian dotyczących:
• modelu szkolnictwa ogólnokształcącego,
• kierunków zmian kształcenia zawodowego, w tym wypracowanie specjalizacji szkół w kształconych kierunkach,
• kierunków rozwoju sieci placówek oświatowych
• wypracowania modelu standaryzacji zatrudnienia pracowników administracji i obsługi szkól i placówek oświatowych.
Przed zatwierdzeniem programu zmian przez Radę Powiatu, przygotowany dokument zostanie poddany szerokim konsultacjom. Kolejny termin spotkania roboczego Zespołu wyznaczono na 15 marca br.

Katarzyna Pacwa
Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dragoness
dragoness
2024 lat temu

Bicie piany i jak zwykle guzik z tego wyniknie, jak się wladzuchna zacznie bawić w politykę. Mam pytanie do zespołu: O ile zmniejszono liczbę oddziałów w ILO w związku z niżem demograficznym i czy wicestarosta jasielski, naczelnik oraz zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle słyszeli o krzywej Gaussa, która powinna odzwierciedlać rozkład młodzieży na szkoły zawodowe i „elitarne”.

Nick
Nick
2024 lat temu

Czyżby powiat chciał ograniczyć możliwości edukacyjne młodzieży, żeby przypadkiem nie była bardziej wyedukowana niż oni?

Nick
Nick
2024 lat temu

Niski poziom nauczania w ILO jest wyrównywany przez uczniów braniem „KORKÓW” a cały splendor za wyniki które młodzież sama wypracowała spada na nauczycieli. Są nauczyciele, których poziom nauczania nie dorównuje wiedzy uczących się… Wiecie o kogo chodzi?

sdakd
sdakd
2024 lat temu

dragoness masz rację. obecnie z zaburzeń jakie wynikają w tej kwestii, to do I LO idzie procentowo więcej słabych osób niż 10 lat temu szło słabych do IV LO czy do II LO

krs
krs
2024 lat temu

a czy słyszeliście że krośnienskie I LO przejmuje najlepszych uczniów z powiatu i miasta Jasła stworzą z nich 1 lub 2 klasy ….bo tam korki to nie podstawa uczenia !!!PROFESURSTWO jak się nie obudzi w porę to nasze ogólniaki na domy starców przekształcą

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Chore państwo i „demokracja ” – czy można powiedzieć , że Polska posiada jeszcze jakąś inteligencję , czy prawdziwych patriotów ??? – czy same tylko dzikie hieny o zwierzęcych instynktach dbających tylko o siebie i własne „grupy” – czy znajdzie się kiedyś ktoś, kto zechce pomóc ludziom wykluczanym i wykluczonym ze społeczeństwa nie ze swojej winy i usłyszy ten cichy krzyk zagłuszony propagandą sukcesu, czy kryzysu w tendencyjnych mediach i zechce go nagłośnić, aby pomóc w likwidowaniu narastających problemów i barier. Jak można pracować w takim kraju, który wycenia uczciwą prace {na pełny etat } na takim poziomie, że nie… Czytaj więcej »

janko
janko
2024 lat temu

ja tylko do władz starostwa!! jeżeli zrobicie ze szkoła która jest najbardziej znana w powiecie to co chcecie zrobić – wyłożymy wszystkie karty na ławę!!!
miarka panowie z PO i PSL się przebrała ( Kmiecik i Miśkowicz) !nie będzie forowania tylko I LO ,II LO, Ekonomika- i robienie przez Dyrektorów tychże szkół machlojków ( podziały na grupy itp).
Dobrze wiecie o co chodzi!!!
Powiem jedno !! Wszystko wyjdzie na światło dzienne!!
KONIEC UKRYWANIA I ROBIENIE WAŁKÓW PRZEZ LUDZI NIE ZWIĄZANYCH Z JASŁEM!
NIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KONIEC!!!! KONIEC!!!!!

Zobacz także
Close
Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x