MiastoWiadomości

Zmiany w uchwale o gospodarce odpadami

W związku z zakwestionowaniem przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Rzeszowie opłat za odpady dotyczących osób uczących się w systemie dziennym poza Jasłem, radni jasielscy musieli wrócić do uchwały dotyczącej gospodarki odpadami komunalnymi podjętej 4 marca br. W ramach dostosowania uchwały do obowiązujących przepisów na ostatniej sesji (3 kwietnia br.) zapisy dotyczące kwestionowanych opłat dotyczących osób uczących się w systemie dziennym poza Jasłem, zostały z uchwały usunięte.

Zmiany w uchwale o gospodarce odpadami (fot. Wojciech Żebracki, Jaslonet.pl)

Nie uległy zmianie wysokości kwot ustalonych za odpady sortowane i niesortowane od mieszkańca. Ci, od których odbierane będą tzw. odpady zmieszane zapłacą – tak jak już to było ustalone -13 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej w gospodarstwie domowym, a ci, którzy będą prowadzić selektywną zbiórkę odpadów – 9,75 zł miesięcznie od osoby.

Jednocześnie radni przyjęli poprawkę dotyczącą opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi niesortowanymi z nieruchomości niezamieszkałych, na których jednak odpady komunalne powstają. Obniżone w stosunku do poprzednio przyjętej uchwały opłaty wyniosą: 15 zł za pojemnik o pojemności 120 litrów; 30 zł za pojemnik o pojemności 240 litrów; 126,15 zł za pojemnik o pojemności 1100 litrów; 716,80 zł za pojemnik o pojemności 7 m sześciennych.

Propozycje opłaty za odpady posortowane odbierane z nieruchomości niezamieszkałych, na których odpady komunalne powstają pozostały bez zmian. Od lipca br. będą one wynosić: 11 zł za pojemnik o pojemności 120 litrów; 22 zł za pojemnik o pojemności 240 litrów; 92,22 zł za pojemnik o pojemności 1100 litrów; 524 zł za pojemnik o pojemności 7 m sześciennych.

Jednocześnie Rada przyjęła wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wprowadziła poprawki do „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Jasła”.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bhp
bhp
2024 lat temu

fajnie,tylko nie ma informacji w jaki sposób ,po jakich cenach będą rozliczane odpady składowane w pojemnikach/boksach/przez mieszkańców blokowisk?.Czy w dalszym ciągu będą tam bezkarnie dowożone samochodami odpady niewiadomego pochodzenia?

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x