r e k l a m a
MiastoWiadomości

Zobacz planowane inwestycje w tym roku!

22,6 mln zł wynosi wartość tegorocznych inwestycji zaplanowanych do realizacji przez  Miasto Jasło. Większość z tych środków pochodzić będzie z funduszy zewnętrznych.

Urząd Miasta Jasła (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl

85 proc. dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego otrzymało Miasto na realizację projektu „Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła” (tor BMX, park linowy na Gądkach, Ogródek Jordanowski, Zespół Pałacowo-Parkowy Sroczyńskich oraz place zabaw na os. Ulaszowice, Mickiewicza i Kopernika). Inwestycja, której realizacja wyniesie  niemal 8,5 mln złotych, ma zostać zrealizowana do końca września br.

Kolejną inwestycją realizowaną przez Miasto będzie „Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle” .  W miejscu dawnego wyrobiska pocegielnianego powstanie zbiornik rekreacyjny  wraz z całym kompleksem sportowo-wypoczynkowym.  Prace, które mają zakończyć się do końca  października br.,  finansowane są w 85 proc. z EFRR i 15 proc. z budżetu Miasta.  Wartość przedsięwzięcia to ponad  4,5 mln złotych.

Do listopada br. ma trwać „Rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Jaśle przy ul. Żniwnej”. Przedsięwzięcie, którego wartość  wynosi niecałe 3,5 mln złotych, finansowane jest w połowie przez Miasto, w połowie zaś ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dodatkowo w bieżącym roku planowane są do realizacji inwestycje, wśród  których znajdują się: odbudowa obiektów MOSiR Jasło (wartość 3,3 mln zł),  przebudowa ulicy Krajowickiej (2,4 mln zł), odbudowa ulicy Żeromskiego (326 tys. zł).

Poza tym Miasto  z własnych środków planuje w tym roku: rozpoczęcie realizacji przebudowy ulicy Kolejowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, kontynuacje uzbrojenia osiedla „Na Kotlinę” (budowa ulicy osiedlowej), a także budowę sieci oświetlenia ulicznego.

Przy pozytywnej decyzji o dofinansowaniu ze środków UE  możliwe będzie również rozpoczęcie przebudowy targowiska „Zielony Rynek” (1,5 mln zł). Realizację inwestycji zaplanowano do końca kwietnia 2013 roku.

Miasto zabiega o kolejne  środki pozabudżetowe na inwestycje, w przypadku ich otrzymania możliwe będzie wykonanie min. renowacji rowów melioracyjnych i przepustów drogowych oraz odnowienie nawierzchni ulic bocznych od ul. 17-go Stycznia, Prusa i odcinek Kolejowej.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
obserwatorPolakLIZODROP@polakRomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jaslanin002
Gość
jaslanin002

proszę bardzo… konkrety, a nie chodniczki, rabatki i pseudo-fontanna i przy okazji chodniczki oprócz chodniczków i rond… jak to bywało za starej władzy…

Polak
Gość
Polak

LIzodrop trudno się z Tobą nie zgodzić .Czwarta kadencja morze i jest. ok. pierwszy rok mija 4 kadencji i co ? a no nic ? Bo Jaslanie mają amnezje i nie pamiętaja za co nie wybrali obecnego burmistrza wcześniej .

LIZODROP
Gość
LIZODROP

Ludzie -czas pracuje dla Jaślan.Kadencja relaksacyjna minie,i p. Czernecki wróci na sielskie pola skąd przybył lub zazna smaku bezrobocia(tego mu życzę w Nowym Roku ,jak nikomu więcej)…Macie rację Romek,Polak i inni.Trwa karnawał robienia inaczej.I tak sobie zostanie,chyba,że referendum to załatwi,jak w innych miastach czy gminach w Polsce.No,ale do tego trzeba odwagi,a to jest główna wada Jaślan,którzy wolą w gównie po uszy siedzieć,cierpieć niż coś zmienić na lepsze, lub wyjechać za granicę….Co dalej??? Nie trzeba mieć przeczuć,by powiedzieć,że gorzej będzie,a nie lepiej…

@polak
Gość
@polak

to jest czwarta kadencja pana burmistrza Andrzeja Czerneckiego, a nie druga 😉

Polak
Gość
Polak

To są inwestycje ?????? To kpina !!!! kosmetyka !!! Druga kadencja burmistrza ,,czytaj -nic nicnierobienia ” gratuluje wyboru .

Romek
Gość
Romek

A zabezpieczenia przed powodzią!!!! widać, że władze zapomniały o powodzi 2010, a było to tak dawno!!!!!! Co z wałami. chodzi o podwyższenie czy inne w tej kwestii zabezpieczenia. Panie Burmistrzu, nieeedobrze z pana obietnicami.

jezet
Gość
jezet

Tylko że na głównej ulicy miasta dziury jak były tak są, chodzi o odcinek od skrzyżowania 3-maja z Baczyńskiego w kierunku klasztoru oo. franciszkanów. Nie rozumiem czemu cała ulica jest zrobiona a ten fragment akurat nie. Może mieszka tam wrogi elektorat. No naprawdę.

LIZODROP
Gość
LIZODROP

Przełom jak jasna cholera…Same mało istotne inwestycje.Czym to się chwali….Budują place zabaw,a lud nie ma za co żyć,i cały czas myśli by powodzi nie było…To po prostu nie jest już śmieszne,a żałosne…No,ale jaki wybór takie życie!!!!

obserwator
Gość
obserwator

Nie dopowiedziano co jeszcze zostanie zlikwidowane,bo za tej kadencji wraz z utratą wielu stanowisk pracy pozbyto się Gamratu,Pektowinu.Tak za poprzedniej ,jak i obecnej władzy praktycznie nic się nie zrobiło i nic się nie robi dobrego w kierunku nie likwidacji istniejących ale tworzenia nowych stanowisk pracy.Czy to się komu podoba,czy nie,czy się ktoś będzie wściekać na jawne wytykanie nieudolności,to tego rodzaju zabiegi powinny być nadrzędnym i priorytetowym celem rządzących.Jeśli spojrzeć na skład rady miasta,to prawie wszyscy Ci ludzie zasiadali w radzie za poprzedniej kadencji,toteż i czego obecnie można sie spodziewać pozytywnego-lepszego?

weeek
Gość
weeek

Ciekawe o ile wzrosną podatki od nieruchomości w tym grajdole i dlaczego wynoszą tyle ile w Warszawie ???!!!! Jeszcze trochę pociśnijcie i to miasto zdechnie bo nie będzie się opłacało mieć czegokolwiek na jego terenie. Ludzie na zasiłkach nie będą potrzebować ogródków jordanowskich i zrekultywowanych terenów !

obserwator
Gość
obserwator

Jeśli wielu się wypowiada,iż władza nie jest po to,ażeby załatwiać ,czy tworzyć nowe stanowiska pracy w swoim regionie,to nie do końca jest to prawdą.Otóż P.Czernecki wraz ze swoją świtą utworzyli w podległym im MPGK-u ekstra nowe stanowisko eksperta ds.kontaktów z Unią Europejską.dla żony radnego Czeluśniaka.A takie stanowisko jest tam tak potrzebne jak rybie rower.Podobne duble etety P.Czernecki utworzył w UM również dla swoich.Ponadto jej pobory są elementem kalkulacji cenowych za media ,które obciążają mieszkańców miasta Jasła.Ile takich stanowisk dla swoich jeszcze jest tworzone w strukturach jednostek komunalnych,to może czas pomyśleć o tworzeniu wielun stanowisk dla rzeczywiście potrzebujących.Jest to typowe działanie… Czytaj więcej »

Close
X