Wiadomości

Gamrat: Związkowcy listy piszą, a minister milczy

Boją się o swoje miejsca pracy i proszą ministra o wsparcie. Związkowcy z Gamratu wystosowali kolejny list do Aleksandra Grada, ministra resortu skarbu.

Pikieta przed biurowcem Gamratu (fot. archiwum)
Zwracaliśmy się do Pana już wielokrotnie z celu wyjaśnienia nurtujących nas problemów związanych z toczącym się procesem prywatyzacji naszej Firmy – piszą związkowcy.
Twierdzą, że pracownicy obawiają się o losy zakładu, tym bardziej, że Gamrat ma za sobą prywatyzację z lat 2001-2004, która była przeprowadzana w zbyt szybkim tempie i zakończyła się fiaskiem.
Dodają, że obecna prywatyzacja budzi spore emocje załogi, bo wokół procesu powstaje wiele niejasności. W tym przywrócenie Lentexu w proces negocjacyjny. Co doprowadziło do „spontanicznej pikiety pracowników” pod zarządem spółki (czytaj więcej).
Nie byliśmy jej organizatorami, a nasz udział ograniczył się do końcowego zabezpieczenia zewnętrznego tej akcji, aby nie wymknęła się spod kontroli – przekonują w liście związkowcy.
Dodatkowym, bardzo niepokojącym faktem, zdaniem związków, był sposób przekazywania informacji spółce przez prezesa Lentexu i jednego z kluczowych udziałowców o sposobie traktowania załogi i możliwości przeniesienia produkcji poza granice państwa.
Są to tym bardziej niepokojące sygnały, że załoga nasza starała się przez lata rozumieć potrzeby gospodarki i jej zawirowań i nie chciałaby w ostatecznym rozrachunku zostać pokrzywdzoną – piszą związkowcy.
Wskazują również na słabe zaangażowanie się w proces doradcy prywatyzacyjnego, mimo że ten wcześniej wielokrotnie deklarował wolę współpracy i pomocy dla organizacji związkowych przy negocjacjach nad zawarciem „pakietu socjalnego”.
Oprócz odpowiedzi na nurtujące pytania, związkowcy domagają się pilnego spotkania z ministrem Aleksandrem Gradem.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

Listy do PO???? To tak jakby petycję w glorietce jasielskiego parku złożył. Jak go ptacy nie osrają,to spleśnieje.A w Warszawie-to na 100%,dopóki PO nie będzie miało władzy na Podkarpaciu!

gbur
gbur
2024 lat temu

Kiedyś było Norsk-Hydro – warchoły solidaruchy broniły się do upadłego – Gamrat stracił najlepszą w historii szansę na prywatyzację. Teraz warchoły Norwegom chcą wejść do d….
Związki precz z Gamratu – za bramą swój gnój przerzucać !!!!!!!!

dragoness
dragoness
2024 lat temu

P. minister to ma „Gamrat” i Jasło baaardzo głęboko w .d….e. On już teraz kombinuje, co będzie robił, jak go z rządu po przyszłorocznych wyborach wywalą na zbity dziób! Trzeba odkładać na emeryturkę!

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Na twojej twarzy gburze podobno widać nieustająca tęsknotę! Za rozumem!

gbur do zuzia
gbur do zuzia
2024 lat temu

Widać tęsknotę za Norsk-Hydro. Było tak blisko. Nawet związkowcy byli w Norwegii i rozmawiali z tamtejszymi związkami. Beton jednak nie skruszał. A dzisiaj Gamrat byłby lata świetle przed konkurencją.
I co ty na to Zuziu ??? (jeżeli wiesz o czym mówię)

Tadeusz
Tadeusz
2024 lat temu

A Czajka na burmistrza 🙂

zuzia
zuzia
2024 lat temu

A znasz gburze wszystkie, powtarzam: wszystkie szczegóły i okoliczności? 😀

gbur do zuzia
gbur do zuzia
2024 lat temu

Znam dokładnie wszystkie okoliczności. Byłem wtedy w centrum tych rozmów. Wiem o wszystkich oficjalnych i nieoficjalnych rozmowach – wiem jak rodziły się decyzje. Wiem również (aż za dobrze) komu „zawdzięczamy” fiasko tej fuzji. Paru baranów związkowych pogrzebało tą szansę a teraz znowu warcholą. Precz z fabryki przeklęte pasożyty!!!!

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x