JDKKultura

4. Antoniański Dar Serca już w najbliższą niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca odbędzie się finał akcji charytatywnej Antoniański Dar Serca. Towarzyszyć jej będą: kwesta uliczna i prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży z jasielskich szkół i przedszkoli. Tegoroczną akcję zakończy koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Organizatorami wydarzenia są Jasielski Dom Kultury oraz jasielscy Franciszkanie.

Plakat
Antoniański Dar Serca jest kontynuacją Noworocznego Daru, który organizowany był przez kilkanaście lat początkiem stycznia. Zmiana formuły i terminu zostały dostosowane do potrzeb lokalnego środowiska. ADS towarzyszyć będzie zbiórka uliczna oraz występy dzieci i młodzieży z jasielskich szkół i przedszkoli. Część prezentacji odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury, pozostałe – na terenie placówek oświatowych, uczestniczących w tegorocznej akcji ADS.
Punktem kulminacyjnym akcji charytatywnej będzie uliczna zbiórka pieniędzy na rzecz Szpitala Specjalistycznego, a na jasielskim rynku odbędzie się finał konkursu piosenki religijnej „Radosny chrześcijanin”.
Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem tańców i śpiewów w wykonaniu dzieci i młodzieży z jasielskich szkół, przedszkoli oraz MDK. 4. Antoniański Dar Serca zakończy koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, zorganizowany również dla uczczenia 20. rocznicy ustanowienia św. Antoniego patronem Miasta Jasła. W programie wokalno – instrumentalnym usłyszymy najpiękniejsze pieśni sakralne i modlitewne arie operowe.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x