KulturaMBP

Biblioteka pełna przygód – „Do-mowy wieczór językowy”

Głuchy telefon między regałami, logopedyczne stworki w wierszykach, językowe zagadki i zdjęcia w chmurach – za nami pełen aktywności i dobrych emocji „DO-MOWY wieczór językowy” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Biblioteka pełna przygód – „Do-mowy wieczór językowy”
21 listopada 2014 r. w bibliotece na miłośników ojczystego języka i twórczej zabawy czekało wiele atrakcji i zajęć. Na rozgrzewkę najmłodsi wysłuchali opowiadania o papudze, która pomogła im w ćwiczeniach buzi i języka, dzięki czemu kolejne logopedyczne zadania i językowe rymowanki okazały się całkiem łatwe.
Biblioteka pełna przygód – „Do-mowy wieczór językowy”
Następnie na uczestników wieczoru czekała rodzinna gra „Słowa na tropie” a w niej między innymi zwierzęta z przysłów poukrywane wśród książek, potworki z wiersza malowane na balonikach i literacko-językowe krzyżówki, a w nagrodę za rozwiązanie wszystkich zadań słodka niespodzianka. Mnóstwo radości i zaskakujących efektów przyniósł rodzinny głuchy telefon szeptany między regałami Wypożyczalni dla Dorosłych, a także pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść stworzona przez starszych uczestników spotkania dzięki kostkom story cubes. Pozytywnych emocji dostarczyło także wspólne oglądanie filmików o języku oraz rodzinne zdjęcia wśród bibliotecznych obłoków.
Biblioteka pełna przygód – „Do-mowy wieczór językowy”
Przyszłyśmy tylko pożyczyć książki a zostałyśmy na cały wieczór. Mam nadzieję, że takie wydarzenia będą się odbywać częściej, bo bardzo nam się podobało – podsumowała jedna z mam uczestniczących w spotkaniu.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu językowy POLSKI! DO-MOWY!. Partnerem projektu jest Jasielski Dom Kultury.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x