KulturaMBPWażne wydarzenia

Co działo się w Miasteczku Fantazji od września do grudnia?

Piknik na skraju książki, biwak z wyobraźnią czy zwariowane zimowe hece? A wszystko z bohaterami literatury fantasy dla najmłodszych. Tak bawiliśmy się od września do grudnia w ramach Miasteczka Fantazji, całorocznego cyklu zajęć dla dzieci Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 alt=
Co działo się w Miasteczku Fantazji od września do grudnia?
Towarzyszyło nam mnóstwo uśmiechu, dobrego humoru, i każdorazowe głośne czytanie pełnych dreszczyku emocji książek, z którymi odwiedzający to nietypowe miejsce na pewno nie rozstaną się przez długi czas. Do tej pory zawitali do nas rozmaici bywalcy fantastycznej krainy: zdobywcy morskich głębin, piraci, elfy, wróżki, trolle oraz wiele innych postaci, znanych z książek dla dzieci. Mieliśmy już okazję wykonać podręczne Vademecum Smokologa, smocze tatuaże, makietę pirackiej wyspy czy atrybuty czarownicy, które świetnie połączyliśmy z przygodami książkowymi o których usłyszeliśmy podczas wspólnego czytania.
 alt=
Co działo się w Miasteczku Fantazji od września do grudnia?
Już niebawem będzie okazja, by wystartować w wyścigach Gryfów, wziąć udział w paradzie duchów, eksperymentować z wiedźmą Winifredą i dowiedzieć się, jak przyrządza się czarodziejskie przysmaki. Mali uczestnicy bibliotecznego Miasteczka wkroczą także do krainy iluzji, poznając magiczne triki i rozmaite śmieszne sztuczki.
 alt=
Co działo się w Miasteczku Fantazji od września do grudnia?
Od września w spotkaniach prowadzonych w ramach Miasteczka Fantazji łącznie wzięło  udział ponad 430 dzieci. Zapraszamy do udziału w zajęciach. Dzięki temu każde dziecko spotka się z niecodzienną przygodą owianą nutką fantazji i wypełnioną czarodziejskimi zabawami. Do udziału w nich zachęcamy dzieci w wieku 6 – 10 lat.
Zajęcia odbywać się będą co tydzień:
• Oddział dla Dzieci: środa, godz. 16:00
• Filia nr 1: środa, godz. 14:00
• Filia nr 2: piątek, godz. 14:00
• Filia nr 3: sobota, godz. 12:00
Zapraszamy do odbycia fantastycznej przygody!
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x