JDKKulturaWażne wydarzenia

Czarodziejski świat Bajlandii na Osiedlu Sobniów

W miniony czwartek (9 bm.) skwer przy Osiedlowym Domu Kultury w Sobniowie zamienił się na 4 godziny w czarodziejską krainę rozrywki i zabawy. A to za sprawą aktorów z warszawskiej Agencji Artystycznej „Bajlandia” i instruktorów z Jasielskiego Domu Kultury, którzy imprezą na tym właśnie osiedlu zakończyli tegoroczny cykl „Wakacyjnych czwartków artystycznych”.

Czarodziejski świat Bajlandii na Osiedlu Sobniów
Aktorom, którzy mają wyjątkowe podejście do dzieci, udało się zachęcić do wspólnej zabawy nawet te nieśmiałe maluchy, które początkowo z wyraźną rezerwą obserwowały, jak hasają ich rówieśnicy. Tak jak na poprzednich osiedlach odwiedzanych w czasie tegorocznych wakacji przez animatorów zabaw, nie zabrakło muzyki, tańców, najróżniejszych wygibasów i konkursów z nagrodami. Do zabawy zostali wciągnięci także opiekunowie maluchów.
Czarodziejski świat Bajlandii na Osiedlu Sobniów
Impreza rozpoczęła przedstawienie „Czerwony Kapturek”, które spotkało się z gorącym przyjęciem, i tej najmłodszej, i starszej widowni. Potem przyszedł czas na skoki w workach, przeciąganie liny, sztafetę, „Polowanie na muchę”, wyścig na zaczarowanych wycieraczkach, przenoszenie „pchełek”, taniec małego pingwina, deszcz cukierków, pociąg i inne zabawy. W konkursie dla mam wyłoniono „szeryfową osiedla” (została nią mama Kasia), a tatusiowie rywalizowali w zjedzeniu zawiedzonych na tasiemkach jabłek bez pomocy rąk (wygrał tata Marcin). Na zakończenie spotkania z aktorami wszyscy odtańczyli bugi-ługi, po czym instruktorki plastyki z JDK zaproponowały konkurs rysunkowy, którego tematem była ekologia i energia odnawialna.
Czarodziejski świat Bajlandii na Osiedlu Sobniów
Dzieci wykazały się niezwykłą inwencją twórczą i wyobraźnią. Na asfalcie oraz kartonach z bloku rysunkowego powstały wielobarwne dzieła pokazujące w jaki sposób szanować środowisko naturalne. Były kolorowe krajobrazy, zwierzątka, słoneczka, mega i mini wiatraki, sprzątanie parków i lasów, segregacja odpadów, a nawet specjalny pojemnik na śmieci kosmiczne, przytwierdzony do sputnika. Nie zabrakło również abstrakcji. Wszyscy mali artyści zostali nagrodzeni.
Czarodziejski świat Bajlandii na Osiedlu Sobniów
W ostatnim z tegorocznych „Wakacyjnych czwartków artystycznych” wzięło udział kilkadziesiąt dzieci od maluszków po nastolatków i ich opiekunów. Wspólna zabawa tak spodobała się wszystkim, że po jej zakończeniu z żalem rozchodzili się do domów.
Czarodziejski świat Bajlandii na Osiedlu Sobniów
Tegoroczne „Wakacyjne czwartki artystyczne”, zorganizowane jak zwykle przez JDK, były współfinansowane ze środków Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, a także z funduszy przeznaczonych na edukację ekologiczną przez Wydział Ochrony Środowiska UM.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x