KulturaMBP

Czekoladowe podsumowanie WAKACJOBRANIA w jasielskiej MBP

Mnóstwo atrakcji, dużo dobrej zabawy i spotkań z ciekawą przygodą – tak zapisały się  w pamięci uczestników tegoroczne zajęcia w  ramach letniego cyklu z MBP. Sierpniowo-  lipcowe podróże po wyobraźni, odbywające się w Oddziale dla Dzieci i trzech filiach bibliotecznych przyniosły wiele radości.

Czekoladowe podsumowanie WAKACJOBRANIA w jasielskiej MBP
W Oddziale dla Dzieci najmłodsi wzięli udział w plastycznych impresjach – malując się i tworząc niesamowite motywy roślinne na skórze. Na rękach małych artystów zadomowiły się także malowane zwierzaki, a odważniejsi zdecydowali się nawet przygarnąć niecodziennego tygrysa, krokodyla czy zabawnego pająka. Dodatkowo dzieci uwolniły barwną Chmurę Motyli, czyli papierowych czarodziei wyobraźni i wstąpiły do Tęczowej Krainy zabaw ruchowych. Powstał Magiczny kuferek na skarby inspirowane latem, których na pewno nie zabraknie. Były rozmowy o bezpieczeństwie i liczne pytania na  jakie odpowiadała  asp. Anna Śnieżek  z  jasielskiej KPP – goszcząca w bibliotece.  Był czas na teatralną podróż z legendą o królewiczu Mruku w tle, okazja by obejrzeć projekcję filmu, a na zakończenie zagrać w grę uliczną Tropem Roalda Dahla.
Czekoladowe podsumowanie WAKACJOBRANIA w jasielskiej MBP
Gra została oparta na książkowej historii „Charliego i fabryki czekolady”. Najmłodsi podążali szlakami niecodziennej przygody, znajdywali ukryte wskazówki, rozwiązywali quizy  i rebusy, wykonywali polecenia, zbierali elementy układanek, aż dotarli do słodyczy
i drobnych upominków.
Dzięki pomysłowości dzieci udało się poznać marzenia Charliego – największemu łasucha czekolady. Tegoroczny cykl spotkań zakończono słodkim akcentem, który umilił finał wakacyjnej przygody.Ciekawymi propozycjami zajęć zaczarowały dzieci także trzy filie biblioteczne, które wypełniały czas bajkowo i zagadkowo. W Filii nr 1 można było spotkać się  z własnoręcznie wykonanym duszkiem, stworkiem i potworkiem oraz smoczkiem, smokiem  i smoczyskiem, a dodatkowo m.in. pomóc Piratom-kamratom zaprojektować statek marzeń. W Filii nr 2 główka pracowała, czyli był czas na krzyżówki i gry planszowe, morską podróż własnoręcznie zaprojektowaną żaglówką i niecodzienną wyprawę w kosmos.
Czekoladowe podsumowanie WAKACJOBRANIA w jasielskiej MBP
Dzieci odwiedzające Filię nr 3 miały okazję m.in. ożywić pawia i pająka, stworzyć Misiową mini galerię i udać na Spacer po rymach. Każdemu spotkaniu w ramach WAKACJOBRANIA towarzyszyło głośne czytanie wartościowej literatury. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło ponad 400 dzieci.
Zbieranie wakacyjnych wrażeń z jasielską MBP już za nami.  Następna okazja do dobrej zabawy i umilenia – tym razem chwil poświęconych zdobywaniu wiedzy – już wkrótce. Szczegóły niebawem.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x