KulturaWażne wydarzenia

Drugi dzień Festiwalu Archeologicznego (foto)

Podczas drugiego dnia zwiedzania nowo otwartego Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja, turyści mogli zapoznać się z tym, co na co dzień robili ludzie z czasów wczesnego średniowiecza.

Drugi dzień Festiwalu Archeologicznego ( Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Od godziny 10.00 trwał drugi dzień 1. Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Trzcinicy. Od godziny 10.30 turyści mogli obejrzeć opowieść ,,Drzewo sięgające nieba”, które oparte było na legendach i baśniach węgierskich. O 12.30 rozpoczął się koncert zespołu Tryzna. Dla gości przybyłych do Skansenu nie zabrakło również rekonstrukcji wróżb związanych z urodzajem na podstawie przekazów z Rugii.
Drugi dzień Festiwalu Archeologicznego ( Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Przez cały czas trwania festiwalu prezentowane były sposoby wykonywania narzędzi, produkcji naczyń, odlewania monet oraz strzelania z łuku. Każdy mógł spróbować swoich sił w powyższych atrakcjach.
– Myślę, że jak na te lokalne możliwości tejże gminy to miejsce zostało wystarczająco zaprojektowane. Całe to miejsce oddaje w dużej skali wygląd tych miejsc przed laty. – Mówi nam jeden z turystów.
Inni turyści również są zdumieni wykonaniem tej budowli.
– Moim zdaniem rekonstrukcja czegoś, co istniało przed laty jest naprawdę świetnym pomysłem. Są miejsca, w których gdybym nie widział współczesnych ludzi to pewnie znalazłbym się w jakiejś średniowiecznej epoce. – Mówi nam turysta Jan.
Czytaj również:

Fotorelacje:

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
gagaEzzobeti Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gaga
Gość
gaga

Wszystko super poza organizacją. Po raz pierwszy w mimo iż mieliśmy bilety całodobowe (jak wielokrotnie zapewniał organizator) to nie wpuszczono nas na teren obiektu po wyjściu na grodzisko, gdzie jest tylko jedna możliwośc zejścia- na zewnątrz. Sama impreza ok fajnie ale nigdy więcej tam nie pojadę , ani ja ani pewno z dwie setki podobnie wyrolowanych klientów. Proszę o interwencję w tej sprawie!!!

beti
Gość
beti

wchodziłam kilka razy i nie było problemów

Ezzo
Gość
Ezzo

Vivat Jan Gancarski ! To przykład, jak stosunkowo skromnymi środkami można osiągnąć wiele. Super miejsce i super impreza.

gaga
Gość
gaga

Ale o której godzinie? Tuż przed koncertem Percivala nagle zamknięto wszystko oznajmiając że koniec wchodzenia. Na nasze nieszczęście akurat zeszliśmy z grodziska.

Close
X