r e k l a m a
KulturaWażne wydarzenia

„Dzień Dawcy Szpiku" w Kołaczycach

11 czerwca  na kołaczyckim rynku odbył się dzień dawcy szpiku zorganizowany przez GOK Kołaczyce, Stowarzyszenie Jasło Nasz Dom. Rejestracji dokonywali posiadający zezwolenie Ministerstwa Zdrowia przedstawiciele Ośrodka Dawców Szpiku NZOZ Medigen i Fundacji Przeciw Leukemii. Wolontariusze przeprowadzali rejestracje Potencjalnych Dawców Szpiku.

Dzień Dawcy Szpiku w Kołaczycach (fot. Organizatorzy)
Akcja oparta była o występy grup dzieci z Przedszkola Gminnego i Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Strażacy przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego.
Dzień Dawcy Szpiku w Kołaczycach (fot. Organizatorzy)
Jako honorowi dawcy zarejestrowali się Pani Burmistrz Małgorzata Salacha, pani Ewa Piekarska dyrektor GOK w Kołaczycach, pan Komendant Straży Pożarnej, pielęgniarki, nauczyciele, uczniowie, urzędnicy miejscy. Ponownej rejestracji dokonał również Prezes Stowarzyszenia Jasło Nasz Dom, który podjął decyzje o wycofaniu swoich danych z Fundacji DKMS.
Organizatorzy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
2023 lat temu

Bardzo fajnie, że stowarzyszenie Nasz Dom takie coś zorganizowało! Do zabaczenia w innych mieścinkach!

Rysiek
Rysiek
2023 lat temu

jaki sens jest wypisywać się z jednej fundacji do drugiej. Takie badanie chyba kosztuje trochę…

wypisany
wypisany
2023 lat temu

Sens jest… Lepiej rejestrować się w rodzimych fundacjach i jechać na oddanie szpiku najbliżej miejsca zamieszkania, niż być zmuszanym do wyjazdu do Dresden. A na brak gotówki DKMS raczej nie narzeka – w sprawozdaniach finansowych na ich stronie masz Ryśku kwoty jakie dostają co roku od instytucji zarządzających w Niemczech.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x