r e k l a m a
KulturaWażne wydarzenia

„Dzień Dawcy Szpiku" w Kołaczycach

11 czerwca  na kołaczyckim rynku odbył się dzień dawcy szpiku zorganizowany przez GOK Kołaczyce, Stowarzyszenie Jasło Nasz Dom. Rejestracji dokonywali posiadający zezwolenie Ministerstwa Zdrowia przedstawiciele Ośrodka Dawców Szpiku NZOZ Medigen i Fundacji Przeciw Leukemii. Wolontariusze przeprowadzali rejestracje Potencjalnych Dawców Szpiku.

Dzień Dawcy Szpiku w Kołaczycach (fot. Organizatorzy)
Akcja oparta była o występy grup dzieci z Przedszkola Gminnego i Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Strażacy przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego.
Dzień Dawcy Szpiku w Kołaczycach (fot. Organizatorzy)
Jako honorowi dawcy zarejestrowali się Pani Burmistrz Małgorzata Salacha, pani Ewa Piekarska dyrektor GOK w Kołaczycach, pan Komendant Straży Pożarnej, pielęgniarki, nauczyciele, uczniowie, urzędnicy miejscy. Ponownej rejestracji dokonał również Prezes Stowarzyszenia Jasło Nasz Dom, który podjął decyzje o wycofaniu swoich danych z Fundacji DKMS.
Organizatorzy

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
wypisanyRysiekJanek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janek
Gość
Janek

Bardzo fajnie, że stowarzyszenie Nasz Dom takie coś zorganizowało! Do zabaczenia w innych mieścinkach!

Rysiek
Gość
Rysiek

jaki sens jest wypisywać się z jednej fundacji do drugiej. Takie badanie chyba kosztuje trochę…

wypisany
Gość
wypisany

Sens jest… Lepiej rejestrować się w rodzimych fundacjach i jechać na oddanie szpiku najbliżej miejsca zamieszkania, niż być zmuszanym do wyjazdu do Dresden. A na brak gotówki DKMS raczej nie narzeka – w sprawozdaniach finansowych na ich stronie masz Ryśku kwoty jakie dostają co roku od instytucji zarządzających w Niemczech.

Close
X