r e k l a m a
Kultura

Dzień Życzliwości w ZSM Nr 3

W dniu 20 grudnia 2012 roku obchodzony po raz kolejny w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle był Dzień Życzliwości tj. dzień w którym promowana jest postawa życzliwości, wzajemnego szacunku i tolerancji.

Dzień Życzliwości w ZSM Nr 3
Ten dzień jest podsumowaniem działań podejmowanych w ciągu całego roku m.in. konkursów ogłoszonych z okazji Dnia Życzliwości. Uczniowie gimnazjum wykonali prace plastyczne i literackie pt. „Czym dla ptaka są skrzydła, tym dla człowieka jest przyjaźń”. W tym dniu nagrodzone zostały również zespoły klasowe, które zwyciężyły w konkursie dotyczącym opracowania przepisu na zgraną klasę.
W tym roku szkolnym po raz kolejny nagradzani byli uczniowie, którzy zostali wybrani przez swoich kolegów i koleżanki z klasy jako najbardziej koleżeńscy, życzliwi, służący pomocą w trudnych sytuacjach.
Dzień Życzliwości w ZSM Nr 3
W Dniu Życzliwości uczniowie gimnazjum obejrzeli spektakl „Święta Wojna” przygotowany przez Teatr Profilaktyczno-Edukacyjny Moralitet z Krakowa. Spektakl poruszał problem występującej w szkołach agresji i przemocy i zwracał uwagę na konieczność reagowania w sytuacji, gdy ktoś doznaje krzywdy i potrzebuje pomocy. „Święta Wojna” to historia bardzo różniącego się od siebie rodzeństwa, w którym brat jest szkolnym agresorem, a siostra „wzorem do naśladowania”. To walka dwóch światów: przemocy i kultu siły ze światem marzeń i pasji. W spektaklu ukazane zostały pozytywne wzorce i idee oraz zwrócono uwagę, że warto nie poddawać się ogólnie przyjętym trendom, ale dążyć do postawionych sobie celów.
Wszystkie działania podejmowane z okazji Dnia Życzliwości mają na celu zwrócenie uwagi, że często wystarczy drobny gest – podanie dłoni, uśmiech, jakieś dobre słowo czy milcząca, a życzliwa obecność by uczynić nieco lepszym i jaśniejszym życie innych.
ZSM nr 3 w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x