JDKKultura

„Dziewczyny” w JDK

W ramach cyklu „JasMaty” Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu „Dziewczyny”. Koncert odbędzie się w niedzielę 1 grudnia o godzinie 18. Wraz z zespołem na scenie pojawią się młodzi uczestnicy weekendowych warsztatów wokalnych. Wstęp wolny.

Dziewczyny w JDK
Zapowiedź
„JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty”, to cykl koncertów będących ukłonem w kierunku znakomitego kompozytora muzyki filmowej, Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, honorowego obywatela miasta Jasła, który obchodził w tym roku 85. urodziny.
Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy jaślanki Anny Karamon, Aleksandry Nowak i gitarzysty Krzysztofa Łochowicza. Rok później dołączyli do nich kontrabasista Maciej Matysiak i perkusista Artur Lipiński. W tym samym roku już jako zespół „Dziewczyny” dwukrotnie wygrali program „Hit Generator”, zdobywając popularność wśród szerszego grona odbiorców. Ich piosenka „Cash box” znalazła się również w krajowym finale Eurowizji 2010.
8 marca 2010 roku ukazał się debiutancki album grupy „Dziewczyny z sąsiedztwa”, ciepło przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych, jak i odbiorców. Rok później Ania i Ola wzięły udział w programie „X Factor”, gdzie dotarły do finałowej piątki, zaskarbiając sobie sympatią publiczności.
12 czerwca 2011 roku „Dziewczyny” wystąpiły podczas Dni Jasła. Ich koncert zgromadził na jasielskim rynku wielotysięczną publiczność, która znakomicie bawiła się przy piosenkach z ich debiutanckiego albumu. Dzień później ukazała się specjalna edycja tego krążka z utworem „Jesteś moim ideałem”.
Grupa obecnie kończy pracę nad nowym albumem.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x