Kultura

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019

Już po raz czwarty, z klasztoru jasielskich Franciszkanów w Jaśle wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, ogólnopolska inicjatywa przeżywania męki i śmierci Jezusa w sposób ekstremalny.

12 kwietnia wieczorną Mszą świętą w Sanktuarium św. Antoniego pątnicy rozpoczną nabożeństwo drogi krzyżowej na trasach: św. Franciszka Jasło – Liwocz – Jasło – 41 km, św. Antoniego Jasło – Dukla – 43 km, św. Maksymiliana Jasło – Tarnowiec – Jasło – 41 km i bł. Michała i Zbigniewa Jasło – Gorlice – 40 km i nowej trasie bł. Jakuba Strzemię Jasło – Góra Grzywacka 31 km.

W ubiegłym roku w jasielskiej EDK wzięło udział ponad 600 osób.

Zapisu można dokonać tylko poprzez formularz na stronie EDK. Prosimy o zapisanie się przed 8 kwietnia ze względu na konieczność zamówienia pakietów dla uczestnika (rozważania, opaska na nadgarstek, odblask, opis trasy). Koszt pakietu to 12 zł, płatne podczas spotkania informacyjnego (3 kwietnia) lub w dniu wyruszenia na EDK, przy odbiorze pakietu. Po 8 kwietnia nie gwarantujemy otrzymania pełnego pakietu.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy 3 kwietnia o godzinie 19:00, w kaplicy św. Maksymiliana w kościele Franciszkanów w Jaśle. Limit uczestników na wszystkie trasy to około 600 osób i może ulec zmianie.

Szczegóły tego ekstremalnego wydarzenia na plakacie.

Jasielscy Franciszkanie nie są organizatorami EDK, są jedynie koordynatorami idei. Z racji na spore ryzyko i ekstremalny charakter EDK każdy uczestnik bierze udział w tym nabożeństwie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Dzieci i osoby niepełnoletnie wychodzące na trasy powinny być pod opieką osób dorosłych. Koordynatorzy EDK dołożą wszelkich starań by przeżycie tego nabożeństwa było bezpieczne, stąd prośby o modlitewną opiekę nad uczestnikami EDK i pomoc służb, które zostaną poinformowane o wydarzeniu.

Zapisy na oficjalnej stronie EDK: http://www.edk.org.pl/
Więcej informacji na: https://www.facebook.com/JASLO.EDK/
oraz: http://franciszkaniejaslo.pl/

o. Łukasz Pazgan
Lider EDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x